What is your superpower?

31. července 2012 v 18:18 | Kví-Kví |  Shoots!
Moji občanskou povinností (nebo něčím takovým) je napsat shrnutí soustředění SKA Petrohrad v Havlíčkově Brodě.

Na úvod je nutno zmínit, že není nic lepšího než sledovat trénink vašeho nejoblíbenějšího týmu. Tím spíš úplně na začátku. Nebo uprostřed. Klidně na konci. Pořád.


Ještě před startem přípravy bylo předesláno, že trenér Miloš Říha bude donucen nějakým způsobem změnit schéma přípravy, jelikož v minulé sezóně byla nedostatečná. O čemž by se dalo polemizovat, protože si myslím, že žádnej tým nemůže odehrát celej zápas v útočném stylu, natožpak když se jde do prodloužení.
A změny skutečně bylo vidět. Především kluci mnohem víc bruslili. Víc a delší dobu. Taky to celé bylo víc o nahrávání, zatímco loni mi přišlo, že častěji trénovali vlastní držení puku. Taky hodně skákali po schodech :D
Mám ale tušení, že v Přerově víc pilovali přesilovky, respektive oslabení, zatímco letos se tím zabývali maximálně 30 minut a vždy jen ta skupina, co měla hrát večer toho dne zápas. Času na tohle je ale dost, SKA většinou problémy s přesilovou hrou nemívali. Oslabení vypadalo (alespoň v Brně) víc než slušně.

Co se složení lajn týče, bylo to takové všelijaké. Na rozdíl od loňska nedošlo k žádnému přehazování zhruba v polovině a jediné změny byly způsobeny zraněními. Moc na tom ale nejspíš nezáleží, trenér je schopnej přehazovat lajny zápas od zápasu, takže se to do začátku sezóny může změnit ještě stokrát.
Samozřejmě jsem doufala, že uvidím znovusjednocení Dreamline (19-13-44), to se ale nestalo. Arťuchin a Něprjajev byli doplnění Afinogenovem, což je podle mě celkem nerozumné, ale budiž. Fedorov dostal na starost nováčky Burdasova a Glazačeva a vypadalo to... no, špatně, řekla bych. Na Burdasovově místě mnohem aktivněji a lépe vypadal Anton Koroljov.


NOVÁČCI
Maxim "Čudlík" Čudinov mě mile překvapil. Má to být spíše útočný obránce, ale věděl, kdy se držet zpátky, což je dobře. Ukázal, že má parádní střelu a pěknou přihrávku. Žádný rychlobruslař to není, ale ví, kde má místo, takže pokud se nenechá nachytat, nemusí to být nutně problém. Neměl problém zapadnout do týmu a je to sympaťák.

Kevin Dallman, kanadský žert. Je všeobecně známý fakt, že jsem ho v týmu nechtěla. Bohužel jsem názor na něj po dvou týdnech nezměnila. První, co mu začalo řezat větev, byl už ten fakt, že vyrazil z týmu Kirilla Kolcova. Kir nebyl dokonalý, to vůbec ne, ale vím, jak strašně moc se se SKA zlepšil, a že má potenciál, aby byl ještě lepší. Ale budiž, nebudeme trucovat jako malé děti kvůli něčemu, co nejde změnit. Když už tedy byl Kevin přede mnou na ledě, čekala jsem, že mě ohromí. Přece jen, 54 bodů v 53 zápasech, to se nenasbírá samo. Jenže. Střela nic moc. Nahrávky průměrné, počítám ale, že se zlepší, až si zvykne na spoluhráče. Zapomínal se v útoku (což jsem s tím jeho +/- čekala, ale i tak). Vlastně byl během tréninku dost neviditelný, člověk si ho zkrátka nevšiml, pokud ho vyloženě nehledal.

Anton Burdasov za velké prachy. Měla jsem o něm matný pojem ze sborné, kde jsem mu moc pozornosti nevěnovala, ale špatný dojem nezanechal, tak jsem si myslela, že to bude ok. Omyl. Nikoho tak zmateného jsem asi nikdy na ledě neviděla. Cokoli se mělo dělat, Burdasov potřeboval speciální péči, aby to pochopil. Což ok, stane se, ale po týdnu už to začalo být otravné. Pak Anton na tři dny úplně zmizel. Když se vrátil, jeho hra nevypadala o nic líp, než před tím, přihrávy lítaly mimo a ztrácel puky. Doufám, že se jeho talent ještě projeví, protože přišel do týmu s tím, že to je hráč na první dvě lajny... zatím to tak nevypadalo ani zdaleka.

Konstantin Glazačev přišel do týmu snad dva dny před odjezdem do Česka. Kroutila jsem nad tím hlavou, útočníků máme dost a navíc Kosťa nevypadal jako nějaký hráčský zázrak. 9 týmů za 10 sezón nemusí být nutně vizitkou špatného hráče (viz Arty a Fedor), ale každopádně to vyvolává poměrně dost otázek, takže jsem byla celkem zvědavá, co předvede. A Kosťa překvapil. Během dvou dnů už to vypadalo, jako by byl v týmu roky. Jeho hra byla koukatelná, i když občas vymyslel řádnou koninu, ale tak dokud to netahá do zápasů... Nahrávka pěkná, střela dobrá, tečovat umí, v obraně hraje svědomitě. Krom toho je to taky tak trochu klaun. Válel sudy po ledě, pořád se smál, ksichtil se mi do foťáku, culil se na nás za halou a v rozhovoru pro SKA TV se zahanbeným výrazem přiznal, že mu v kdysi stoupla sláva do hlavy. Konstantine Glazačeve, opovaž se mě zklamat!


Kdo mi udělal velkou radost, byl Alexej Petrov, který se (podobně jako Dima Vorobjov) slavně vrátil z Torpeda. Měla jsem ohromnou radost, když SKA získali jeho práva zpátky, a s tím, co tyhle dva týdny předváděl... ten chlap je lepší a lepší. Takovej celkem nenápadnej obránce, kterej se projevuje spíš bitkami, ale bože, tak šikovnej!
Ale upřímně nevím moc, co si o té obraně myslet. Je to takové buď a nebo. Doufám, že se Děnis Grebeškov sebere, myslím, že ho dost srazilo to neustálé (nezasloužené!) vysedávání ve skyboxu v loňské sezóně a přijde mi, že tam ta nervozita byla trošku vidět i v zápase s Brnem. Je to škoda, protože Děnis je skvělej hráč, ale podle všeho je jeden z těch, co potřebuje cítit tu důvěru od trenéra.
Kapitolou sama o sobě je Jurij Alexandrov, který se k nám vrátil z Omsku. Je to taková tyčka, do souboje u mantinelů nejde a má tendenci panikařit.

Právě jsem si uvědomila, že ten článek nemá ani hlavu, ani patu. Hmm.

Maxim Rybin, který byl na tři měsíce diskvalifikován kvůli braní zakázaných látek, krom toho, že nesmí trénovat s týmem, nesmí dokonce trénovat ani nikde na území Evropy. Takže je momentálně v New Jersey, kde se připravuje pod vedením Vladimíra Bureho. Což je sice pěkný, ale kam ho sakra dáme?


Zatímco jsem zjišťovala, co za slabiny má můj milovaný tým, tak se ukázalo, jaké slabiny mám já.
Mojí slabinou jsou bývalí hráči HC Olomouc, například Peťa Polodna:

A taky neumím fotit kachny:


Abych přednesla nějakou rozumnou myšlenku: SKA Petrohrad má pro sezónu 2012/2013 konkurence schopný tým. Netvrdím, že to určitě vyhrajou, ale rozhodně to není banda lůzrů, co by to vyhrát nemohla.
Tak jako tak... příští rok znova, ok? Ale v Olomouci, ať nemusím vstávat v 6:45.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.