Jak si zkazit nadšení ze zápasu?

29. července 2012 v 13:48 | Kví-Kví |  FOTOREPORT
Jeďte na zápas do Brna.

Ono je totiž úplně jedno, kdo hraje s kým, co je za roční období, jaká je vlhkost vzduchu a jestli NASA právě zachránila Zemi před zničením asteroidem... zkrátka asi nejde, abych z brněnské arény odešla klidná, v dobré náladě a se super pocitem ze skvělého utkání. Ale o tom možná později.

Kolem druhé jsme byly v Brně, pádily pro lístky, pak hurá na oběd a pak rychle se někam schovat před bouřkou, která nás nakonec naštěstí minula. Ve čtyři jsme se odebrali za halu s tím, že uvidíme kluky přijet, jenže oni už tam kluci byli. Takže jsme se tam zhroutily na náš oblíbený patník mezi hromadou komeťáků, kteří tam postávali bůhví proč. S další rychlou přeháňkou ovšem i oni odešli a my na parkovišti zůstaly téměř samy.


Jako klasicky, hodinu a půl před zápasem vyklusali hráči z haly s kopačákem a své kolečko rozbili přímo před námi. Začali si kopat, celí vysmátí a tak, bylo to super. Jenže všechno má své ALE a za necelé dvě minuty k hloučku přišly nějaké dvě slečny celé v barvách Komety, v ruce bločky a tužky, očividně chtěly podpis. A pak řekly "Dobrý den", což nás s Cestí úplně rozsekalo, protože to bylo jak z nějaké hloupé grotesky. Chvilku tam stály, asi čekaly, že jako kluci sami začnou rozdávat podpisy nebo co, ale pak se daly do akce a začaly jim píchat do loktů, aby si jich všimli. Odnikud se vyjevil jakýsi starý pán, který začal dělat to samé.
Kluci se smát přestali, balón spadl na zem a nad skupinkou se zatáhla mračna svolaná otrávenými výrazy našich hokejistů. Přesto se - protože jsou to slušní mladí mužové, kteří respektují fanoušky - všichni podepsali. Vlastně až na Klimenka, který vyběhl z haly, jednou kopnul do míče, pak mu došlo, že z fotbalu díky slečnám a pánovi nic nebude a zašel zpátky.
Nechci teda slečny nějak urazit, ale bylo to fakt celkem smutný, co tam předvedly. Celkem by mě zajímalo, jestli vůbec ví, od koho ty podpisy maj, protože ve chvíli, kdy provedly nájezd, tam vlastně byla 80% hráčů junioři, které mám obvykle problém poznat na první pohled i já.

OK, lidi, na sbírání podpisů není VŮBEC NIC špatnýho a obzvlášť kluci ze SKA jsou fakt skvělá banda, která vám vyhoví prakticky ve všem, takový slušný hráče aby člověk občas pohledal, ale co proboha čekáte, když je budete otravovat při tréninku, natožpak při přípravě na zápas, kdy se potřebují soustředit?!
Všeobecné tipy pro všechny, "jak dostat podpis a nenasrat půlku týmu, když zrovna hrajou fotbálek":
  • čekejte někde blízko východu a pokud hráč není v poklusu, zastavte ho, než dojde k hloučku
  • počkejte, až se hra na přihrávky rozjede - hráč, co přihrávku zkazí jde z kola ven a pokud se nezačne protahovat nebo nějak rozcvičovat a jenom tam tak postává, je relativně dobrá chvíle požádat ho o podpis
  • vyčkejte, dokud hra neskončí a hráči se nevydají zpět do haly, obvykle odchází po jednom tak, jak vypadnou ze hry

Všeobecné tipy pro všechny, "jak dostat podpis/fotku a nevypadat u toho jako idiot":
  • držte se výše zmíněných rad
  • pokud možno, naučte se frázi alespoň v angličtině, aby jste hráčům pod nos nestrčili papír/puk/fotku jenom tak beze slova - trochu slušnosti nikomu neublíží, že? Obvykle hráči reagují na cokoli mnohem lépe, když je slušně požádáte. Poděkování je snad samozřejmostí. Nemůžete čekat, že neřeknete ani bů a hráči vám padnou k nohám a budou vás prosit, jestli se s váma můžou vyfotit.
  • nelezte nikam, kam se nelozí - šatny, různá předsálí šaten, autobus, střídačka, záchod, atd... vám by se taky nelíbilo, kdyby vám někdo jen tak vlezl do kanceláře a začal do vás něco hučet, že jo? Je to pořád jejich práce a jisté prostory jsou jako jejich kancelář.
  • když hráč vypadá, že spěchá, tak spěchá
  • když hráč vypadá, že telefonuje, obvykle to jenom hraje, ale nejspíš proto má důvod - nerušte ho; pokud jenom smskuje, zvažte vhodnost situace - ale hlavně k nim jenom tak neskočte, hokejisti jsou plaší lidi
Ale o tomhle jsem tu vůbec psát nechtěla. Vídíte, co za problémy mi působíte?! Každopádně za těch pár let zkrátka vím, jak na to. Taky vím, kteří hráči vás téměř vždycky pošlou někam a nebo vás budou jenom velmi okatě ignorovat - neprožívejte to, je to jejich boj, ne váš.

Když se hra opět rozjela, objevil se fotograf, zamával nám na pozdrav a pak riskoval ránu míčem, aby nafotil pár super fotek. Po chvíli se hráči rozutekli a na místě zůstali jenom trenéři, kteří na sebe pořvávali všechno možné. Poslední zůstal Jussi Parkkila, rozhlédl se kolem, uviděl nás, usmál se a pozdravil nás. Měly jsme moment, protože to bylo super, že nás jako fakt registrujou a berou jako ty fans, co si ten pozdrav zaslouží, bod pro nás!

Fast forward k rozbruslení - ROZBRUSLENÍ JE TO NEJ NA ZÁPASE! ...obvykle. Měla jsem problémy s foťákem, nebo spíš měl foťák nečekané problémy se světlem, vůbec nechápu, co se tam jako za ty tři měsíce stalo. Taky zvýšili led, takže jsme najednou měli hranu plexiskla v úrovni oči a bylo to fakt docela děsivý, protože už jsem viděla, jak odejdu bez zubů, ale zato s dalším pukem.Arty se smál, to bylo dobré znamení, vraždit se nebude

*šudli šudli*, abych na vás lépe viděl

Váňa má super profil, že?


Georgij tady vypadá tak trošku jako psychopat, uh

HAHAHAHA, tyhle holky znám!

Počkat, teď jsem kapitán, Kapitán Serious!


Jedná rozmazaná Děniskova fotka, protože se mi líbí, tak.

Fedor začal být nervní, když SKA nastoupili na led a téměř tři minuty čekali, až Kometa udělá to samé, aby se jako týmy pozdravily. Vlastně jsme byli nervní úplně všichni, protože omg máme celeeeej den, aby Kometa předvedla svůj úža nástup!*ať už to začne, ať už to začne, omg nudím se, ať už to začne*

*možná bych je mohl zbít, hmm... vlastně mám to C, já nemůžu*

Nakonec jsme se dočkali. Tolstoj by za tu dobu nejspíš znova napsal celou Annu Kareninu. V bráně byl - podle očekávání - Ilja Ježov.

uuuuž to začalo!!1! Arty byl na první lajně, wooooooo

Chvilku se hrálo, písklo se pár faulů na obou stranách, na obou stranách jich pár pustili (na konec na tohle vyhrála Kometa, nečekané) a Fedor se naštval, což mu vysloužilo promluvu do duše o trenéra Říhy. Feďův výraz, který přednášku provázel, byl zkrátka k nezaplacení.

jako házet hrách na stěnu, řekla bych

Je to super, když někdo zapomene zavřít dveře. Afinogenov má na hokejce "AFI #61", Tony "MARTENSSON SKA" a Fedor zůstal u obyčejného "F. FEDOROV".


Kosťa Glazačev dal vyrovnávací gól na 1:1, byl to jeho první gól za SKA a YAAAAY, DOBŘE TY!

Zápas byl každopádně víc a víc vyhrocený. Budu znít strašně zaujatě, ale přišlo mi, že Kometa zapomněla, že jde o přátelák a hrála to chvílema jako demoliční derby. Vrcholem všeho byla bitka mezi Alexejem Petrovem a Jakubem Koreisem, který to celé vyprovokoval. Boj nebyl nic moc, Koreisovi se podřilo chytit Petrovovi rukáv tak, že mu nemohl dát ránu, ale jinak to byl spíš takový wrestling o ničem. Samozřejmě to domácí borec následně oslavoval, jako by snad Leša zůstal na ledě v kaluži krve, ale co jiného čekat, že?
Skutečným vítězem byl Kosťa, který celé bitce přihlížel s empatickým výrazem největší bolesti a utrpení. Až je mi líto, že jsem to nevyfotila.


Celkem mě pobavily fauly, co se pískly Artymu. Byly dva. První byl zasloužený, o tom žádná, ale vlastně mu ho vysloužil Váňa, kterému ruply nervy, nahodil svůj teď-tě-zabiju úsměv, a když to Arty viděl, zasáhl taktickým přiškrcením komeťáka, který by Váňu pravděpodobně přizabil. Druhý jsem nějak neregistrovala, vím, že se tři hráči srazili před bránou SKA, ale ten krosček, co tam měl od Artyho být, jsem neviděla.

Co mě vůbec nepobavilo bylo, když šel kdokoli za SKA na trestnou. Když jde Rus na trestnou, ukážou fanoušci Komety, co za svoloč většina z nich jsou. RESPEKT K SOUPEŘI. FAIR PLAY. A takové ty blbosti, co zdánlivě nemaj žádnej význam, to v Brně očividně nevedou, nebo já nevím.
Někteří rodiče by se měli zamyslet nad tím, jestli je normální vychovávat nesnášenlivé sprosté spratky.
Někteří dospělí by se měli zamyslet, jestli už není čas vzdát hon za tím, aby jim konečně narostly koule, a držet hubu, protože anonymně pořvávat z davu zvládne každý debil.
Můžete si tam v tom Brně honit triko jak chcete, že jste nej fans v republice, ale faktem je, že jste většinou (netvrdím, že všichni) jenom banda nevychovaných rádoby-hrdinů s vážně povážlivým slovníkem. A člověk si u vás neužije sebelepší hokej, pokud náhodou fandí druhému týmu.

Nevím, jestli to jako pan trenér na střídačce neslyšel nebo co, ale každopádně chválil publikum za skvělou atmosféru, že prý se hráčům moc líbila. Asi myslel ty hráče, co zůstali v Brodě, nebo fakt nevím, na jakým zápase vlastně byl.
Ale ono je to pořád to samé dokola.

Petr Haluza podle původních zpráv hrát neměl. Když jsem ho při rozbruslení uviděla, něco ve mně umřelo strachy. Umřelo to podruhé, když jsem zjistila, že bude celý zápas nastupovat proti Artymu nebo Fedorovi. Přežil ale ve zdraví, hrál moc pěkně, slušně a býval by si zasloužil šanci do nájezdů. Škoda jen, že to všechno v dresu Komety.

Zápas skončil 1:1 a přešlo se rovnou na nájezdy. Ježek zachytal výtečně, vepředu už to bylo horší, protože jak to na tréninku všem šlo, tady se najednou všichni zapomněli. Všichni vlastně ne - Fedor Fedorov se trefil, já si vyřvala hlasivky (chraptím chvílemi ještě teď) a otočila se po nás půlka tribuny. HA!

Váňa musel dát a nedal, což ovšem ani jemu a ani Artymu vůbec nevadilo. Koukejte, jak neumím zaostřovat!

možná jenom měli radost, že můžou z toho rádoby svatostánku hokeje na Moravě konečně pryč

Ale co byla něčí radost, bylo Ježkovo neštěstí :( Byl jsi super, nemrač se.

podali si ruce a jelo se pryč

Když jsme se v autě vymotávali od haly, neustále jsem řvala: "Přejeď je!"
Toliko k tomu, jak strašně ráda mám brněnské fans. A do tohohle města chci jít studovat..?

Kluci hráli moc pěkně, navíc když vezmu v úvahu, že jenom první lajna na sebe byla zvyklá. Druhá a třetí přišly o svého člena den před zápasem a byly tak jiné, než normálně na tréninku. Co se juniorské čtvrté lajny týče, nebylo to špatný, trošku to lítalo v obraně, a trenér je stejně na třetí třeninu posadil.
Ilja Ježov byl fenomenální.

Tohle byl poslední hokejový fotoreport ze soustředění SKA v Havlíčkově Brodě. Všechny články týkající se tohoto tématu najdete zde. Dost možná bude ještě jeden fotkový článek, kde uvidíte kachny a Petra Polodnu. A určitě bude jeden, kdy to všechno pěkně shrnu. A kdo ví, třeba se budu nudit natolik, že udělám takový "best of" s nejlepšíma fotkama za celé dva týdny.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lůca | Web | 29. července 2012 v 14:26 | Reagovat

Super fotky, no řeknu že nechápu ty lidi, co je chudáky otravují, když si jdou zakopat. Proto jsem si na ně počkala za Rondem až po skončení zápasu...

2 Lucia | 29. července 2012 v 14:43 | Reagovat

Škoda, že som nemohla prísť pozrieť do Brna na zápas... ale šokovali ma tí diváci, keď som bola na zápase Slovan - SKA pred pár dňami, fanúšikovia boli úplne fajn, dokonca skandovali ,,Miloš Říha" :D žiadne nadávky, nič, všetko v rámci slušnosti... inak Fedora by som si fakt pozrela keď viacero šancí nepremenil, musel mať naozaj dobrú náladu... :D :( chúďa naše

3 Kvík | 29. července 2012 v 15:02 | Reagovat

[2]: mě zas mrzí, že jsem nemohla do Bratislavy... nebo spíš jsem neměla, jak se nějak rozumně dostat zpátky do Brodu :/

4 Pat | 29. července 2012 v 16:16 | Reagovat

Na tom zápasem jsem byla a asi jsem jako jediná fandila Petrohradu:D každopádně- šíleně mě mrzí, že podpisy nemám, ale nectělo se mi na ně čekat, spěchala jsem tu moji trasu 200km domů :D

5 Alli | Web | 29. července 2012 v 17:30 | Reagovat

Dost dobrý článek! ;) Strašně se mi líbí, jak píšeš. Dobré rady ohledně podpisů :D a fotky jako obvykle parádní! ;) Jen jestli se můžu zeptat, jak dlouho takový článek píšeš? No při představě, že já u něj trávím pravidelně aspoň nějakých 45 minut, nedokážu si představit, jak dlouho píšeš ty takový..hoodně propracovaný článek. No a jako na zápase v Brně jsem teda ještě nebyla, takže nemůžu soudit. Jen mě štve, že negativní názory na ně slyším často a určitě takoví nejsou všichni.. Nj, ale co ti normální, slušní s tím nadělají, když mají "nálepku Brňáků"..

6 Kvík | 29. července 2012 v 18:28 | Reagovat

[5]: děkuji, děkuji! :)
Přijde na to, ono napsat článek zas tolik času nezabere, protože obvykle si to všechno promýšlím tak v průběhu dne (jednotlivé body, formulace, atd.), takže nezačnu psát jen tak "bez přípravy". (I když teda tu část o podpisech jsem psala rovnou, vůbec jsem neplánovala, že o tom vůbec budu psát.) Abych dala nějaký časový rámec - text článku tohohle "zápasového" typu tak třicet minut. Ono je to všechno jenom o tréninku, dřív jsem třeba ty reporty o zápasech HCO psávala i hodinu ;)
Úprava fotek mi rozhodně zabere mnohem víc času, i když teď jsem s trochou soustředění schopná dát padesát fotek do hodiny a půl. Přidávání fotek do článku je pak věc sama o sobě a záleží spíš na rozmaru blogu, jak bude fungovat.
I když teda jednou jsem na nějakým článku pracovala čtyři hodiny, to byl celkem teda výkon, ale zas byl dlouhej a fotek bylo moc.

Co se fans Komety týče - říkám, nemyslím si, že jsou takoví všichni. Je dokonce možné, že to není ani většina, ale tyhle ubožáky je prostě slyšet nejvíc. Každopádně vždycky, když tam mám jet na zápas, jsem tak trochu otrávená už předem, což je myslím velká škoda a vlastně ti fans škodí i sami sobě, protože mě to odrazuje třeba od návštěvy extraligových zápasů tam.

A jinak ptejte se všichni na co chcete, od toho tu ty komentáře taky jsou :)

7 Alli | Web | 29. července 2012 v 18:46 | Reagovat

tož to jo, ale asi by mě nebavily upravovat ty fotky :D neumím to a vždycky u toho strávím plno času..:D a děkuju :))

8 Kvík | 29. července 2012 v 19:01 | Reagovat

[7]: to mě na tom většinou baví nejvíc... hlavně když se celkově ten set povede a nebo když se podaří nějakou "zachránit"

9 Pat | 30. července 2012 v 2:03 | Reagovat

Prosímtě, můžu se tě ještě zeptat(a omlouvám se jestli tě urazím)
jak jsi se vlastně k tomu focení dostala? Fotíš jen tak pro sebe nebo pro někoho? Děkuji:)

10 Kvík | 30. července 2012 v 10:53 | Reagovat

[9]: Proč bych se měla urážet? :D
K focení hokeje jsem se dostala s EHT 2011, kdy jsem došla k závěru, že si ty svoje oblíbence můžu vlastně nafotit i sama. Výsledek byl tragický, ale neodradilo mě to. Fotky ze soustředění SKA v Přerově už byly lepší. Nakonec jsem v listopadu téhož roku začala spolupracovat s regionsport.cz, ale tam posílám jenom to nej foto ze zápasů HC Olomouc. Teď momentálně řeším další možnost uplatnění, uvidím, co z toho bude :)

11 Pat | 30. července 2012 v 12:07 | Reagovat

Aha.Děkuji:)
já jen jestli není žádný problém s přístupem na stadion nebo tak:)

12 Kvík | 30. července 2012 v 12:14 | Reagovat

[11]: myslíš jako s foťákem nebo jak? klidně mi napiš na mail v menu, jestli máš víc dotazů ;)

13 Elll7 | Web | 30. července 2012 v 12:34 | Reagovat

Koukám, že to máme s názorem na brněnské fanoušky dost podobně. "Přejeď je!" to potvrzuje.
"HAHAHAHA, tyhle holky znám!" a ten výraz k tomu:D Já jednou umřu smíchy z tvých komentářů k fotkám.

14 naxox | 1. srpna 2012 v 12:46 | Reagovat

Děkuji!!! С твоими фотографиями наши ребята, были рядом с нами. А за портреты некоторых игроков, отдельное спасибо.

15 kurtis | 26. srpna 2012 v 23:01 | Reagovat

Dost trapnej článek, a nejvíc Tipy jak dostat fotku, nebo podpis :D a nevím co máte proti brněnským fandům..?!? Nic hroznýho neudělali... co ti na nich vadí, že si tak otrávená už předem ?? To že fandí celá hala a je tam trochu rachot ? krásná atmosféra... :-*

16 Kvík | 27. srpna 2012 v 8:06 | Reagovat

[15]: urazila jsem tvůj jemnocit? tak to mě vůbec nemrzí
kdybys článek přečetl/a, tak víš, co mi na nich vadí
a vůbec, proč se tady otravuju s nějakým vpodstatě anonymem? předveď, co píšeš ty, experte :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.