Okurky

19. června 2012 v 23:32 | Kví-Kví |  gLOVE side!
Červen je vždycky takové podivné vakuum mezi největšími přechody a trejdy a začátkem letní přípravy v KHL.
Nic moc se neděje, všude plno spekulací a nic z pořádného z toho není, a přesně proto je tu na blogu ticho po pěšině. Mohla bych sice psát každou druhou věc, co mě napadne, ale myslím, že by to ani pro jednu stranu nebylo moc přínosné :)

Takže jsem takticky vyčkávala a nakonec je na světě tento článek, který bude takové letem-světem od dopingových aférek, přes slovenské halušky, až po fotbalové EURO.


Maxim Rybin se na třetí pokus dostavil na své slyšení ohledně užití zakázaných látek. To bylo tak:
Když byl Ryba vyzván tuším na únorovou etapu EHT, opustil ruský tým téměř obratem a oficiálně neoficiální zdůvodnění byly "rodinné důvody". A tak nějak v tichosti to vyplynulo do ztracena a nikdo si tím už za měsíc hlavu nelámal. Ryba normálně hrál, a co by taky né, tadá, sezóna skončila... A najednou se objevila zpráva, že užíval nedovolené látky, a že jejich užití se zjistilo právě při vstupních testech před danou etapou EHT, a byl to také důvod, proč tým opustil.
Což bylo poněkud... šokující. Za prvé - už jenom to obvinění. Za druhé - proč se o tom nemluvilo tehdy, ale vytáhlo se to až po ukončení sezóny? Za třetí (a souvisí to s druhou otázkou) - proč mu nebyla pozastavena činnost na zbytek sezóny? Smutné je, že to všechno jsou jenom řečnické otázky a odpověď na ně se pravděpodobně nikdy nedozvíme.

Tak jako tak, první slyšení mělo být tuším někdy na konci dubna či tak nějak - Ryba se omluvil kvůli nachlazení. Omluvil se i z toho druhého a dostavil se, konečně, až na to třetí ze začátku června. Co s ním bude by mělo být jasné do konce měsíce. Samozřejmě doufám, že se prokáže, že šlo o omyl nebo něco takového - už jenom proto, že je to možná magor, ale taky je to buldoček, a pokud zrovna neboří své protihráče, tak mě jeho hra vážně baví. A tak no, taky by to bylo docela trapný. Ale zase bych si mohla do životopisu napsat, že mám fotku s takovou existencí! Hm.


Sen každého kadeřníka, miláček davů, nejroztomilejší tatínek a moje jednička Štefan Žigárdy po osmi letech opustil HC Olomouc.
To už jsem tu psala. Co jsem nepsala je, že zakotvil v Nitře. Což je jeden z týmů slovenské extraligy, kdybyste neuměli hokejový zeměpis. Kdybyste se neorientovali v jiných aspektech, tak Nitra je takový... vtipný klub. No ona je vtipná celá ta liga (proslýchá se, že je na úrovni té naší první, jestli ne horší, heh), ale to je jedno. Za Nitru hrál svého času Lubomír "Buba" Korhoň. A Buba má takovou "vtipnou historku z natáčení" - jednoho krásného dne byla Nitra tragicky tragická a poslední a nudná (vím to, ke své smůle jsem viděla dohromady asi čtyři zápasy) a nenapadlo je nic lepšího, než Bubu vyhodit. Jenom aby ho vzápětí vzali zpátky, víceméně bez nějaké omluvy nebo tak. Celá pohádka tady. Po návratu do rodného kraje to trochu rozvedl v rozhovoru. Na úroveň slovenské nejvyšší ligy si stěžovala i nová posila Olomouce Tomáš Houdek, který hrál tuším v Žilině(?).

Na základě daných informací jsem si Nitru zaškatulkovala jako (ne)hokejové peklo, a proto jsem si málem omlátila hlavu o sedačku autobusu HCO (oh, ta ironie!), když mi Cestí do Švédska napsala, co Žigy podepsal. No, snad chlapec ví, co dělá. Ale bere to celé optimistickytohle vážně chcete vidět! a navíc je hezký a tak, MÉÉÉÉÉH VRAŤ SE, ŽIGYYYY! *sad face*


Tuhle jsem se jednou nachytala, že koukám na fotbal a baví mě to. Šla jsem si, jenom pro jistotu, změřit teplotu; nic jsem nenaměřila a došla jsem k závěru, že asi trpím nějakou zákeřnou nemocí bez příznaků. K mé strašné smůle mě to chytlo zrovínka u Ukrajiny a úvodního zápasu EURO 2012. Mohl za to, prosím pěkně, Andrej Ševčenko. Impozantní. Ukrajina si mě během toho zápasu omotala kolem prstu a momentálně jsem nešášliva, že vypadli. Not cool hele, já vám fandila!
...na druhou stranu mě to teď taky může přestat zajímat, protože česká hra mě moc nebere. Koukat budu, ale jenom tak jedním okem, aby se neřeklo.
Největším problémem fotbalu je moc velké hřiště a absence videorozhodčího. Taky trávník, kopačky, míč a jiné věci, co se v hokeji běžně nevyskytují :D


Fanoušci se přece jenom dočkali a příští týden by se měl konat tuším třetí ročník fotbalového turnaje HCO vs Fans. Těším se na to jako malá, i když moc nevím, jak to jako pořeším s věcma. Když si totiž dám přes rameno foťák, tak si nemůžu vzít svého milého messengera a s batohem tam fakt nejdu. Jenže bez tašky nebo batohu nemám kam dát dres a hele, to je fakt blbý. Musím ho nechat podepsat!
Právě tyhle "profesionální" (lolol) věci jsou to, na co se fakt netěším. Hlavní změnou má být hra na dvou hřištích současně a já jsem (pořád ještě) jenom jedna. Jedno to hřiště je v takové jakoby kleci a je fakt jako celkem nápadný, když tam člověk leze. Né, že by tam loni fotografové nefotili, ale všichni jsou dospělí a blá, víte jak. Jakmile tam vlezu, tak bych neměla až do poločasu nikam chodit, že, to dá rozum. A tak no, nevím, jestli tam vůbec lízt nebo zase fotit zpoza plotu nebo jak. Nemluvě o tom, že nejsem zvyklá fotit sport venku. Probleme! Ale tak ono se to nějak pořeší. Snad.
Prý by tam měli být bývalí i současní hráči Mory, takže trošku doufám, že dorazí i kluci, co odešli teďka po sezóně a tak, na ten dres bych je fakt chtěla. Bude to fakt vzrůšo, pobíhat tam jak debil. Já jsem spíš na ty fotky, než na podpisy, navíc dres se podepisuje strašně blbě a tak, íííík naši kuci! :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cestííí | 19. června 2012 v 23:54 | Reagovat

náááhodou, Max má starost a dodává nám pravidelné dávky drama a emocí v tomto nudném meziobdobí!
nananana štefan je vůl(možná to si dát na tričko...?)

2 Elll7 | Web | 20. června 2012 v 21:42 | Reagovat

Slovenská soutěž není kvalitní ani zdaleka jako ta naše, při zjištění tohoto faktu (když jsem začala sledovat hokej) mi to ještě pořád pořádně mozek nevstřebal a neudělal si z toho rozumný závěr.

EURO kvůli tátovi sleduji, ale musím říci, že se tam hraje dobrý fotbal. Ovšem Ukrajina byla pro Anglii více než důstojným soupeřem a prohrála nezaslouženě! viz. neuznaný gol

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.