Blbí, ale naši

8. května 2012 v 16:13 | Kví-Kví |  Scores!
Český nároďák má za sebou tři zápasy na Mistrovství světa a většina lidí je ve fázi "Are you fucking kidding me?", přesto televizi neopouští a kouká na to jako tele na nová vrata, protože to jsou naši kluci tam na tom ledě. A to ten hokej není ani zábavný.
Vydřená výhra nad Dány, prohra se Švédy a utrpěné vítězství s Norskem na nájezdy, no... tohle ještě bude sranda.


Výkon proti Dánům byl poměrně rozpačitý. Jako by celý tým cestou na stadion zapomněl, co se vlastně dělá s pukem. Nakonec upracovali výhru 2:0 a Kubovi Kovářovi nadělili moc pěknou nulu k prvnímu startu na mistrovství. Nadělili, nadělili... spíš si ji Kovář statečně vychytal, protože celý tým stál jenom na něm a jeho špičkovém výkonu.
Hodnotit tenhle zápas je poměrně těžké. Často se stane, že outsider v první zápase favorita překvapí ani sám neví jak... Dáni se vůbec letos prezentují celkem pěknou a sebejistou hrou, i když se jim "podařilo" prohrát s Itálií. Ale třeba se Švédy hráli v poslední třetině vyrovnanou partii a rozhodně to nebylo tím, že by se Švédi zapomněli jako v prostředním dějství.

Dalo by se říct, že mě trošku zklamalo, že se pak vymlouvali na nesehranost týmu a menší led, ale třeba právě náš další soupeř - Švédi - obměnil od EHT většinu soupisky a nahradil hráče z evropských soutěží hokejisty z NHL. Vidět to nikde nebylo, rozhodně ne v zápasu s naším týmem.
Upřímně jsem ale čekala, že to proti Švédsku bude větší masakr, takže jsem nakonec byla mile překvapena celkem sympatickým výkonem. Pravda, prohrálo se, ale to nasazení tam bylo znát. Sice jediný gól pald z naprosto luxusního Fasthova námazu přímo na Petružálkovu hokejku, ale i na tohle se v hokeji hraje, takže co. Kuba Štěpánek na druhé straně si mohl aspoň zavzpomínat na největší omyly své kariéry, no.

Z nějakého důvodu to vypadalo, že národ očekává, že si s Nory spravíme chuť a přejedeme je jako parní válec srnku, ale upřímně, co jste čekali? Kdo se díval na zápas Norsko - Rusko, rozhodně nemohl nabýt dojmu, že Norové budou jednoduchý soupeř. Především pak s hokejem, jaký Češi předváděli v předchozích zápasech. Jedinou znatelnou výhodou tedy zůstával fakt, že Norové hráli své druhé utkání ve dvou dnech, zatímco naši borci byli odpočatí. Plánem bylo už od začátku soupeře ubruslit.

Jenže milí Noři jsou asi vzdálenými příbuznými králíčka Energizera, protože na nich litý boj s Ruskem nebyl vůbec znát. Navíc potvrdili, že ty kombinace z předchozího dne nebyly dílem náhody, ale pečlivě naučenou strategií. Češi zoufale bruslili kolem a snažili se propracovat skrz pevnou obranu, což se jim zrovna dvakrát nedařilo. A když už vyslali střelu na bránu, Lars Haugen se většinou nenechal nachytat. V konečném důsledku nás dokonce soupeř v základní hrací době přestřilel 26:31 - čísla se dorovnala až po prodloužení (4 české pokusy) a nájezdech (1 započítaný zásah Hemského).
Vrcholem všeho - alespoň pro mě - byla spanilá jízda Patricka Thoresena v našem obranném pásmu, při které obehrál tři protihráče a v závěru nahrál na gól Jonase Holose. Tak nějak bych očekávala, že si obrana dá pozor právě na nejlepšího útočníka soupeře a oni ho tam nechají, aby si je povodil jak na vodítku.

Poněkud komicky pak zněly litanie televizních komentátorů, kteří nebesa prosili o "nějakého blázna, někoho, kdo by tam rozdal pár hitů, ukázal, že takhle ne, táhl ten tým za sebou aktivní hrou, byl schopný přitvrdit a nabudit celý tým". Dalo se to říct mnohem jednodušeji: "Český tým potřebuje hráče typu Žeňa Arťuchin." Pravdu ovšem měli v tom, že už dávno nejde hrát hokej v rukavičkách. Netvrdím, že to tam člověk musí kosit jako o život, ale důraznější hit tu a tam by nikomu neublížil a Norům by ukázal, že jít do souboje jeden na jednoho může bolet. Jenže Čechům tohle nikdy moc nešlo, jediný kdo přitvrzoval i na mezinárodních turnajích byl Karel Rachůnek. Právě v tomhle nám docela dost chybí Zbyněk Michálek a Roman Polák, ale proti zranění člověk nic nezmůže. Trošku mě překvapuje, že se téhle role neujali Čáslava s Nakládalem, protože tvrdě hrají v průběhu celé sezóny, ale to už je asi pak otázka na trenéra, proč je "nenapomene".

Co se stalo, nejde odestát, a je tedy potřeba soustředit se na budoucí soupeře. A nebude to jednoduché, čekají nás Lotyši, Němci, Italové a Rusové. S Lotyši se poslední roky trápíme naprosto standardně, Němci nám v přípravě docela dost zatápěli a tým letos sebrali parádní, Italové... hm no... a Rusové zatím předváděli velmi sympatický hokej od obrany, ve které se ale skulinky najdou a bude potřeba je využít.

Tak hodně štěstí, Lvíčci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alli | Web | 8. května 2012 v 18:13 | Reagovat

píšeš skvěle ;) Doufám,že ve čtvrtek už budou hrát tvrdší hokej a že jim to půjde lépe :)) že lvíčci-pěkný :D ♥

2 Black | Web | 8. května 2012 v 19:42 | Reagovat

Tvoje články mě baví. Já napíšu málem esej, která stejně neřekne to, co sem chtěla a ty to tu máš stručně, jasně, výstižně..přestávám se do toho motat.

Ano, hráč typu Arťuchin. Takový by se nám momentálně hodil (když už je o Žeňovi řeč, proč není na MS? Zranění? Nebo se prostě nevešel? Nesleduju ho během roku zas tak poctivě, takže nevím..)

3 Elll7 | Web | 10. května 2012 v 17:27 | Reagovat

Musím se přidat k chvále na tvoje články ;) Píšeš fakt skvěle! Občas se mi stává, že články čtu jen tak jakože čtu, ale ty tvoje hltám neskutečně ;D

Není to žádná sláva, ale musíme věřit, že se kluci "zmátořej". S Lotyši to bude hodně důležité a určitě se na nás dobře připraví. Ale určitě budou hrát tak, jak nám to nesedí-tvrdě.

A mimochodem :D Často zde píšeš o Denisovovi a mě to nedalo a na MS ho hodně sleduji. "Zařídila" si mi dalšího oblíbence. Díky! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.