Uji uji uji, hooo!

14. dubna 2012 v 21:51 | Kví-Kví |  Bounce off!
Sobotní dopoledne a část odpoledne jsem věnovala inline hokeji. V Přerově zahajovali inlajnovou sezónu mezinárodním turnajem.

Cesta do Přerova byla trošku o nervy. To máte tak - do Přerova jsem za celý svůj život jela vlakem dohromady snad devětkrát. V osmi případech na SKA. Ve vlaku mi bylo špatně, byla jsem excitovaná úplně bezdůvodně a vzpomínala jsem, jak super byl loňský srpen. Došly jsme s Cestí (s kým jiným?!) ke stadionu a mě bodlo u srdíčka, protože za sklem nečekala Artyho helma a hned za rohem Štěpánkova lapačka. Bylo to divné.


Žal mě přešel, když jsme vešly dovnitř, kde už se rozbruslovaly týmy Přerova a Olomouce a já si všimla známé tváře - za Přerov nastupoval náš Jakub Herman, a tak jsme se zastavily a chvilku na něj koukaly. No jo, jenže Kuba si nás všimnul a asi si mě pamatoval, jak jsem mu tenkrát strčila ten dres k podepsání, protože na nás tak vykuleně koukal. Chtěla jsem mu zamávat, ale radši jsem to neudělala :D
Sedly jsme si na stejná místa, která jsme okupovaly i za časů SKA, a koukaly na Olomoučáky, co se před námi zahřívali. K našemu zklamání nebyl na ploše ani Jakub Čuřík a ani Lubomír Korhoň, kteří za tým hráli loni. Snad do sezóny už pak naskočí. Naopak nechyběl Dalibor Sedlář v brance. Sedli aka Batman nám jednu dobu chytal tady za Moru a mimo to je také loňský mistr světa v inline hokeji. A ne, vůbec mě nezajímá, že si tam ani nezachytal :D

Teď nastává ten moment, kdy nemá moc smysl popisovat vám jednotlivé zápasy, takže jinak:
Moc se mi líbily kombinace IHC Night Birds Přerov a taky IHC Tempisch Wild Kings Dubnica n. Váhom - jejich zápas byl tedy logicky ten nejnapínavější, co jsme viděly. V týmu Přerova mě nejvíc bavil - snad celkem pochopitelně - právě Kuba Herman a jeho spoluhráč, který se nejspíš jmenoval Ferenc. Ovšem to nikdo neví, protože Přerov :P :D Ve slovenském týmu mě přímo nadchnul brankář s Pokemony na helmě a pak malý, ale šikovný Burzala. Ještě víc než hráči mě pak bavilo usilovné pořvávání jejich kapitána (jehož ukázku vlastně máte v nadpisu), které nám krom "hop hop hop" nedávalo moc smyslu a přišlo nám to spíš jako záplava všelijakých zvuků. A nebo maďarština.

Olomoucký tým byl taková *Mora*, protože co oni pálili za šance! Jeden by nevěřil.
Česká juniorská reprezentace se podle všeho skládala z kluků, co byli mladší než já, ale tak hokej hráli (až na jednu výjimku) koukatelný.
Kdo mě nebavil byli Devils ze Zlína v čele s Liborem Kašíkem. Čekala jsem trochu, že budou nejlepší tým tam, ale nakonec ta jejich hra vypadala všelijak a vůbec mě nebavila. No a Káša tam zas v bráně dělal voloviny.

Ačkoliv jsme měly více méně v plánu zůstat až do konce, narazily jsme na stejný problém jako tehdy v srpnu - totiž že v Přerově jejich zimní stadion skutečně dělá čest svému jménu. Klepaly jsme tam kosu jako o život, a to jsem se prosím s ohledem na předchozí zkušenosti přioblékla. Navíc my, Olomoučáci, nejsme žádné slečinky a na zimu jsme zvyklí, ale tohle byl fakt hnus. Navíc jsme se, na rozdíl od týdne se SKA, nemohly těšit, že pak vylezeme ven, kde bude třicet stupňů vedra.
Celé vyklepané jsme vyrazily k domovu někdy před druhou odpoledne.


A mí pravidelní čtenáři jistě tuší či snad dokonce ví, že na sport nechodím bez foťáku. Jenže!
Světlo na přerovském stadionu je tak trochu moje arch nemesis. Když tam byli SKA, světla v hale svítila všelijak, a tak je dneska nerožli pro jistotu vůbec. Venku zrovna slunečno nebylo a tak to za moc nestálo. Přehazovala jsem tam nastavení jako blázen, ale nic z toho. No a blejskat hráče je zvěrstvo! Ovšem o to ani tak nejde, hlavně jsem se musela ujistit, že pořád umím reagovat na děj na hřišti - jak jsem totiž v úvodu zjistila, byla jsem levá jako šavle... takhle jet na EHT, těžce toho lituju.
Takže fotky vypadají všelijak a většinou jsem je ani neupravovala, protože by jim to spíš uškodilo, než prospělo.

Kuba Herman


opět Kuba, #24

Dalibor Sedlář


Herman předvedl svá široká ramena ;D

Slováci

Tu helmu bych chtěla!

Zlíňáci

Sedli se vyškrábal i s bruslema a betonama nahoru na tribunu

Slováci měli nejpovedenější dresy ze všech, s krásně vyvedenou lví hlavou na hrudi

Juniorská repre

Libor Kašík taky šplhal na tribunuZapomněla jsem si ty fotky podepsat, ale jak na to tak koukám, tak bych se k nim radši ani nehlásila :D

Ty všímavější si možná všimli, že je článek zařazen do nové rubriky, kterou budu věnovat právě takovýmto sportovním článkům, které nejsou o ledním hokeji. V následujících dvou týdnech se možná dostanu k dalšímu článku o repre, možná vám dám přečíst ten loňský článek EHT (chcete?) a možná se taky trošku podívám na první změny v sestavách mých týmů. A možná bude další článek o inlajnu, protože mě tu Cestí usilovně přemlouvá :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alli | Web | 15. dubna 2012 v 9:52 | Reagovat

IHC Devils Zlín!♥ Samozřejmě nevím jak hráli tam, ale jinak s tebou nesouhlasím. Hrávaj dobře! nejlepší fotka Káša a spol. :D Klucí! :D Škoda, že jsem to nevěděla, muselo to být skvělé! ;( :)

2 elll7 | Web | 16. dubna 2012 v 16:10 | Reagovat

Ty fotky jak sedí Káša nebo Sedli na té tribuně :D ty jsou úsměvné.

3 cestííí | Web | 16. dubna 2012 v 20:08 | Reagovat

jáááá že tě usilovně přemlouvala?! tsss
hehe...samé lepší věci v tom přerově...taková náplast s pokemonama na ránu, kterou zanechali ska

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.