Ready... steady...

13. dubna 2012 v 17:06 | Kví-Kví |  Shoots!
Sleduji s mírným zájmem finále Extraligy a fandím samozřejmě Pardubicím. Ačkoliv mě vždycky dloube svědomí kvůli dvěma Petrům - Haluzovi, tomu našemu MVP, a Polodnovi, který za nás minulou sezónu hrál a celkem mi tu ten jeho hokej chybí.
Naopak momentálně ignoruji úvodní zápas finále KHL, ačkoliv jsem měla v plánu to sledovat. Jsem ovšem po tomhle týdnu naprosto vysílená, a tak si energii schovávám na Rusko/Slovensko, respektive Česko/Německo. V KHL preferuji Avangard, i když bych si přála, aby Gagarin konečně zamířil na západ. Zatím se daří, Omsk vyhrál první zápas.
Co nesleduji, i když bych celkem chtěla, jsou playoff NHL. Upřímně doufám, že Ottawa bude Rangers důstojným soupeřem, a pokud možno i udělají senzaci.

Svůj volný čas trávím bedlivým sledováním průběžných soupisek na EHT, respektive mistrovství světa. Čekání si zkracuji koukáním na EHC.
Taky ráda píšu nesouvislé články.


Nejvíc napínavá je, jako ostatně vždycky, ruská sborná.
Začalo to vlastně tím, že Fedor Fedorov přijel, absolvoval zdravotní prohlídku a zase odjel, protože prý není způsoben. Oleg Saprykin je nejspíš pořád v Nashvillu Americe a lečí si zlomené srdce otřes mozku. Takže tak.
Trenér Biljaletdinov prohlásil, že on už vlastně ví, koho vezme na EHT a v důsledku toho i na mistrovství. S tím že dnešní soupiska na zápas se Slovenskem se změní docela dost a sestava na EHT bude víceméně to, co jede na MS. Nejvíc se modlím, aby ony čistky přežil Alex Svitov, Jakov Rylov, Žeňa Birjukov a třeba klidně i Andrej Zubarev.
Míša Anisin má prý pozvánku na EHT celkem jistou, záleží, v jakém stavu bude po finále KHL. Těším se na jeho 165 centimetrů. Jinak tam moc není koho vzít, snad krom Frolova a Jerjomenka.

Z NHL má přijet Semjon Varlamov, Nikolaj Kulemin, Alex Burmistrov, Alexej Jemelin a Nikita Nikitin. Víceméně se dá říct, že krom Nikity jsou všichni jistí, i když Burmi měl poslední dobou trošku zásek. Ale loni zahrál moc dobře, tak uvidíme. Je mlady a dravy, vemte Burmihooo!
Další zajímavou novinkou bylo, že hráči, kteří vypadnou v prvním kole playoff NHL určitě pojedou na EHT, aby si zvykli na nový systém hry sborné. Když se podívám na dvojičky do playoff, přímo mě praští mezi oči série Detroit/Nashville, respektive Datsjuk/Radulov. Win-win situace! Otázkou je, jestli by se dané pravidlo vztahovalo právě i na Raduho, který letos objezdil dvě etapy EHT a evropské ledy opustil před měsícem...


Švédi mezitím zase dělají psí kusy. Do nároďáku vzali Erika Ersberga, ale vlastně hned udělá pá, protože trenér "v soupisce vidí jiné brankáře". Well, fuck you too.
Naopak pozvali Linuse Omarka a já umřela na hysterický záchvat radosti. Linus Omark. Linus. Omark. ÁÁÁÁÁÁCH! Prý ho berou "zatím na zkoušku", ale vážně, co je lepší zkouška než EHT? Bože můj, Linus Omark. Jestli nějaký mladý Švéd kdy získal mé hokejové srdénko a odvezl si ho s sebou do Kanady, byl to právě on.
Niklasové Kronwall a Persson mají prý start víceméně jistý. Zajímalo by mě, jak je to s Martenssonem a Weinhadlem...

Z finského tábora zatím žádné zajímavé zprávy nemám a upřímně ani žádné neočekávám. Můžou mě tak leda překvapit nějakým Leonidem nebo Nokelainenem :)

Za to Němci mi dělají radost! Chtěla jsem si zajet do Budějek, ale penízky... V týmu je samozřejmě John Tripp a jiná typická jména, ale hlavně... Chris Schubert! Hrdinka Good Summer Šubi Dubi! Němce sice jinde, než na mistrovství neuvidím, ale máme je ve skupině a navíc mají takový sympatický tým.

Lotyšům nepomůže Lauris Darzinš, takže booooooo.


Přemýšlela jsem, jestli tu zveřejnit ten kec z loňského roku, kterému poněkud nadneseně říkám článek. Byl napsanej po návratu z loňských EHT a zveřejněnej byl ještě na *starém blogu*. Nemá ani hlavu, ani patu a je víceméně jenom o tom, co všechno bylo strašně super a awesome. Your choice.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 elll7 | Web | 13. dubna 2012 v 18:41 | Reagovat

Já finále Extraligy sleduji naprosto fanaticky :D Kometa nemůže vyhrát, prostě nemůže. Dit by tímto počinem dotáhla Dukla na 12titulů a už by nebyla nejlepší a to hokejový bůh přece nemůže připustit!

RE: Já osobně se dost ze Štěpánka jako jedničky dost bojím. Asi mám vůči němu menší nevysvětlitelnou averzi..
Rolas bude podle mě dost chybět :/ Takovej typ osobnosti jako je on tam bude chybět.
Ta obrana zatím doopravdy nic moc, třeba ještě Škoulič nebyl minulý rok k zahození ;) a Nakládal se mi líbí čím dál tím víc.
No...necháme se překvapit, a já doufám, že příjemně!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.