Otázky

6. dubna 2012 v 15:34 | Kví-Kví |  Shoots!
Někdy si vyloženě přeji, abych si mohla s lidmi na internetu promluvit z očí do očí a vytáhnout z nich myšlenky, které stojí za některými jejich názory. Občas mi totiž některé výkřiky na internetových diskuzích přijdou tak mimo, že mi to vyloženě zasekává mozek.

Tak třeba následující:
  1. Proč je v ruském týmu rovnou šest hráčů SKA, když sosiSKA prohrála 4:0?!
  2. Arťuchin by býval byl ve sborné, kdyby už nehrál Svitov.
  3. Fedorov je sborné úplně na nic, zato Makarov musí na MS.
  4. Kde je Afinogenov?
  5. Musí pozvat Rybina, zbytek by se nad sebou měl zamyslet.


Ad 1:
Proč někomu vadí 6 hráčů z týmu, který se dostal do semifinále, byť si tam počínal dosti neslavně, ale třeba osm nebo devět hráčů z AK Bars nikoho neštve? Bars vypadli o kolo dřív a taky se nedá říct, že by se proti Traktoru nějak převedli.
A vůbec, proč nikoho vůbec nějak netočilo, když Biljaletdinov prohlásil, že "AK Bars je můj život", když to očividně ovlivňuje jeho trenérská rozhodnutí i nadále? Zlatej Bykov, kterej nikdy hráče Ufy takhle neprotěžoval - byli dobří, tak zkrátka jeli.

Ad 2:
Znám hru těchhle dvou velkých chlapů nazpaměť. Alexander Svitov je Pan Hráč, playmaker, výtečný centr a snad by se nenašel tým, kterému by nebyl platný. Žeňa Arťuchin je Bojovník, skvělej bruslař, kterej dokáže protivníka vyvést z míry. Oba umí skvěle clonit před bránou a vybojovat puk u mantinelu. Jenže zatímco Sanja umí tvořit hru a úlety se u něj moc nekonají, Artymu nervy rupnou poměrně často.
Vůči Sanjovi je vyloženě nefér stavět ho do role, kterou loni na mistráku obstarával Arty.
A věřte mi, když říkám, že bych dala pravou ruku za to, aby byl Arty jednou tak dobrý hráč jako je Sanja.

Ad 3:
Fedorov byl se svými devíti body jedním z tahounů SKA v playoff. Jeho hra je poměrně organizovaná, hraje výtečně v obraně a má naprosto geniální přihrávky a nechytatelné střely.
Makarov sice přicmrndával na čtvrté lajně u Tarasenka, jenže celkově je to takový... buldoček. Připadá mi trochu jako pes, co na silnici běhá za autama. Ne že by neměl šikovné ruce, ale chybí mu zkušenosti. Když se blbě vyspí, lítá po ledě a víc než puk ho zajímají protihráči, z čehož plynou fauly.
Pokud by Bill hledal hráče pouze na forčeking třeba na čtvrtou lajnu, je pořád mnohem rozumnější vybrat Fedorova. Je schopný odvést tu "černou práci" a v případě potřeby i zaskočit za velké hvězdy.

Ad 4:
Kde jsou tvé oči a cit pro týmový sport?

Ad 5:
Max Rybin je super, když chcete soupeře dohnat a předehnat. Rybin je super, když chcete mít na ledě někoho, kdo může v jakýkoli moment přepnout z hráče na dělovou kouli. Max Rybin je super, když chcete někoho, kdo v poslední době vážně nezazářil.
Ovšem s druhou částí o zamýšlení se plně souhlasím.

Zkrátka a dobře, šest hráčů SKA dostalo svou poznámku do ruského nároďáku. Mezi nimi jsou: Děnis Děnisov, Igor Makarov, Dmitri Kalinin, Fedor Fedorov, Vladimir Tarasenko a Viktor Tichonov.
Otázkou je, jak se Děnisov předvede na EHC, protože v playoff hrál poněkud dost pod svou úroveň. Ke Kalininovi patří Kolcov, což je prostě fakt. Taky Ivan Něprjajev si myslím zasloužil šanci projevit se.
První zápas sehraje sborná zítra proti Německu, tak uvidíme, jak se to všechno vyvrbí. Ačkoliv, samozřejmě, se v zápase nikdo ze SKA neukáže.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cestííí | 7. dubna 2012 v 21:48 | Reagovat

ještě že se mi v hlavě rozsvítí kontrolka NEČTI KOMENTÁŘE! když jde o Fedora ve sborné, a když jde poslední dobou o cokoliv vlastně
možná se ale moh ozvat ten náš člověk s myšlenkou Velké lajny...neozval se..?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.