Druhá šance

21. dubna 2012 v 14:00 | Kví-Kví |  Shoots!
Nejnapínavější čekání posledních týdnů se paradoxně netýkalo soupisek na EHT, ale "jen" otázky setrvání trenéra Miloše Říhy ve SKA.

Poněkud překvapivě tohle čekání prořízla zpráva, že Tony Martensson prodloužil smlouvu na další tři roky. No, prodloužil... co vím, tak jeho práva ve skutečnosti patří/patřila nějakému týmu švédské Elitserien. Musela jsem uznat, že jsem se zmýlila - jestli jsem čekala něčí odchod, tak právě Tonyho, protože jakkoli výborný je v základní části, v playoff to nikdy netáhlo. Ale jsem ráda, že zůstává, protože i základní část se musí vyhrávat. Navíc Tony je classy a tak :D

Mezitím schůzi šéfů a konečný verdikt o Říhovi přesunuli na další týden.A včera po příchodu ze školy už na mě čekala zpráva, že SKA konečně zase budou mít trenéra déle než rok. Poslední, kdo vydržel delší dobu, byl charakter Barry Smith (2007-2010). Následoval Ivano Zanatta, který - pokud se nepletu - vydržel jen úvod loňské sezóny, aby ho následně nahradil Václav Sýkora, který nepřešel přes loňský neúspěch v playoff.

První rozhovor se staronovým trenérem byl v duchu vééélké osobní úlevy a plánovaných změn. Pan kouč si přeje dobrého centra, obránce se střelou z pravé a možná i nového brankáře. Hm.
Centra si všichni žádají už dlouho, přesto hrají Fedora Fedorova na křídle, protože asi fucking logic. Taktně bych upozornila, že co je mi známo, Alexandr Svitov pořád ještě nemá smlouvu, a co se týče ruských centrů, tak bych ho zařadila mezi jednoho z nejlepších. Chci mít velkou lajnu s Fedorovem na křídle!!1!

"Pravoruký" obránce je jako diamant. Viz Jakub Bartoň. Zkrátka a dobře win win na přesilovky, tedy... pokud je dobrý v hokeji, že. Nicméně, pan trenér si ho přeje do první obranné dvojce, kterou tvoří Dima Kalinin a Kirill Kolcov a ať si jako nikdo nemyslí, že ty dva rozdělí. To je bromance. Co bromance - to je láska! A je mi úplně jedno, že je to láska jenom poslední sezónu, protože je Bykov v Ufě dohromady nehrál. Historie se prý neptá.

Nový brankář, huh? Nečekám, že se Max Sokolov někdy ještě dostane do brány na víc, jak dva zápasy, a předesílám, že to je donebevolající plýtvání! Ale myslím si, že v týmu zůstane jako takový ten mentor a vzor pro mladé. Ilja Ježov přišel, viděl a celkem vítězil. Ten snad nikam nepůjde, když se roky dřel v nižší lize a konečně se dostal do áčka. Vyřazovací metodou jsme se tedy dostali k Jakubu Štěpánkovi, který nesl tíhu playoff na svých bedrech během posledních dvou sezón. A pokaždé "zklamal". V uvozovkách to mám, protože ten luxusní námaz Nestěrovovi v sérii proti Atlantu se dal svést na mladickou nerozvážnost a protože až do série s Dynamem letos v playoff zachytal víc než slušně. Otázkou ale je, kolik s ním má vedení trpělivosti.
Jako náhrada se nabízí atlantský Konstantin Barulin. Není tajemstvím, že ho Říha přemlouval, aby s ním šel do SKA. Prošlá sezóna se nesla v duchu spekulací o tom, že Barulin už už mění dres. Brankář ruské sborné, pravidelně solidní v playoff, spolehlivý... no proč sakra ne?!


Dnes ráno se objevila zpráva, že Mattias Weinhandl odchází hrát do Linköpingu, který snad (podle mého rozespalého překladu z ruštiny) pořád ještě vlastní jeho práva. Je to takové... dosti nemilé. Minimum hráčů je "se mnou" od mého počátku sledování KHL, protože se během let roztrousili po různých klubech a za sledování mi opravdu stál jenom Oleg Saprykin. Matt ovšem taktně přešel z Dynama Moskva do SKA, stejně jako asi čtvrtina všech hráčů, co tehdy v Dynamu hrála :D A to ani nemluvím o tom, co je to za hráče, že. No, uvidíme.

K tomu si připočtěte, že Viktor Tichonov má v plánu zkusit kemp v NHL a je dost možné, že se už nevrátí. Pak potřebujete někoho vyhodit, aby bylo místo pro toho centra, obránce a teoreticky brankáře. A najednou už jednoduchou matematikou máte pět změn v kádru. A než se člověk naděje, beztak zase bude půlka týmu v tahu :/
Velkou neznámou zůstává, jestli Max Afinogenov půjde nebo ne. Údajně má ve smlouvě NTC a fakt by mě zajímalo, kdo mu to jako nabídl, protože... boha. Samozřejmě, pokud mu bude oznámeno, že by většinu sezóny proseděl na lavičce (jak se to poměrně často ke konci stávalo), nejspíš by sám tuhle klauzuli zrušil a ještě rád odešel. Třeba domů do Dynama Moskva no.


Pořád se chystám, jak napíšu něco podobného o Ufě, ale v konečném důsledku by to byl nejspíš velmi sprostý článek, protože se mi absolutně nelíbí, co se tam tvoří. Takže to dneska ukončím tím, že třikrát sláva pro Sašu Radulova, který válí v NHL jako by se nechumelilo. A taky mi moc chybí. Měl být v Brně :/

Update: Mattias is gone.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 elll7 | Web | 21. dubna 2012 v 15:57 | Reagovat

RE: Je dost možné, že se k vám Péťa vrátí. Jeho přítelkyně která je z Olomouce čeká dítě, takže by to pro něj mělo smysl :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.