Duben 2012

Česko vs Švédsko

30. dubna 2012 v 20:46 | Kví-Kví |  FOTOREPORT
Dlouho jsem přemýšlela, jestli ten blogový "miniseriál" o letošní Euro Hockey Tour uvést článkem, ve kterém všechno shrnu, anebo rovnou fotkami. Nakonec jsem se rozhodla pro druhou možnost s tím, že článek jako takový to uzavře. Aspoň na něm pořádně popracuju ;)

Rok a den

25. dubna 2012 v 20:43 | Kví-Kví |  Kick-save!
...co jsem se vrátila po čtyřech dnech v neděli večer z Brna s křečovitým úsměvem na tváři, protože to byly jedny z nejlepších dnů v mém životě.

A zítra znova. Sice tam tentokrát spíme jenom o víkendu, ale budu tam každý den, takže vlastně rozdíl minimální.

Po devíti měsících opět obleču Karlův dres, i když jsem původně říkala, že už ho nikdy nosit nebudu. Ale došla jsem k závěru, že by to bylo špatně. Karel (a nikdo z nich) si nezaslouží, aby věci, které je připomínají, zůstaly zavřené ve skříni. Aspoň to tak cítím. Dlouho jsem nad tím přemýšlela a docela dost jsem to diskutovala se svýma hokejovýma friends ze světa, všichni se mnou souhlasili, a tak doufám, že se mnou budou souhlasit i lidi zítra na zimáku.
Trošku se bojím toho ceremoniálu, co by měl být před zápasem, no uvidíme...

Každopádně se moc těším na hru, na náš nároďák a možná ještě o kousíček víc na Švédy - hlavně Linuse Omarka a Niklase Perssona.

Co se technických informací týče - po ty čtyři dny tu nejspíš nic moc nečekejte. Až se vrátím, dám se do upravování fotek a nejspíš udělám článek zvlášť pro každej zápas. Jedno vím určitě - bude to práce na dlouhý lokte, tak uvidíme, kdy budu hotová.

Já vlastně ani nějak nevím, jestli budu letos na někoho skákat kvůi fotce (krom Omarka a Svitova) a jestli budu chtít podpisy jako loni.
Asi se nechám překvapit.

Milá Moro...

24. dubna 2012 v 20:13 | Kví-Kví
...what the fuck?!

Míša Pšurný pryč, Olda Kotvan pryč (zato za lepším do Zlína!), Radim Haas pryč, Patrik Vrána pryč.

Ve Vítkách dost možná bude zájem o Ondruška. Kašík je jednou nohou ve Zlíně a Dopita jednou nohou v důchodu.

S čím to jako chcete hrát?

Druhá šance

21. dubna 2012 v 14:00 | Kví-Kví |  Shoots!
Nejnapínavější čekání posledních týdnů se paradoxně netýkalo soupisek na EHT, ale "jen" otázky setrvání trenéra Miloše Říhy ve SKA.

Poněkud překvapivě tohle čekání prořízla zpráva, že Tony Martensson prodloužil smlouvu na další tři roky. No, prodloužil... co vím, tak jeho práva ve skutečnosti patří/patřila nějakému týmu švédské Elitserien. Musela jsem uznat, že jsem se zmýlila - jestli jsem čekala něčí odchod, tak právě Tonyho, protože jakkoli výborný je v základní části, v playoff to nikdy netáhlo. Ale jsem ráda, že zůstává, protože i základní část se musí vyhrávat. Navíc Tony je classy a tak :D

Mezitím schůzi šéfů a konečný verdikt o Říhovi přesunuli na další týden.


Uji uji uji, hooo!

14. dubna 2012 v 21:51 | Kví-Kví |  Bounce off!
Sobotní dopoledne a část odpoledne jsem věnovala inline hokeji. V Přerově zahajovali inlajnovou sezónu mezinárodním turnajem.

Cesta do Přerova byla trošku o nervy. To máte tak - do Přerova jsem za celý svůj život jela vlakem dohromady snad devětkrát. V osmi případech na SKA. Ve vlaku mi bylo špatně, byla jsem excitovaná úplně bezdůvodně a vzpomínala jsem, jak super byl loňský srpen. Došly jsme s Cestí (s kým jiným?!) ke stadionu a mě bodlo u srdíčka, protože za sklem nečekala Artyho helma a hned za rohem Štěpánkova lapačka. Bylo to divné.

Ready... steady...

13. dubna 2012 v 17:06 | Kví-Kví |  Shoots!
Sleduji s mírným zájmem finále Extraligy a fandím samozřejmě Pardubicím. Ačkoliv mě vždycky dloube svědomí kvůli dvěma Petrům - Haluzovi, tomu našemu MVP, a Polodnovi, který za nás minulou sezónu hrál a celkem mi tu ten jeho hokej chybí.
Naopak momentálně ignoruji úvodní zápas finále KHL, ačkoliv jsem měla v plánu to sledovat. Jsem ovšem po tomhle týdnu naprosto vysílená, a tak si energii schovávám na Rusko/Slovensko, respektive Česko/Německo. V KHL preferuji Avangard, i když bych si přála, aby Gagarin konečně zamířil na západ. Zatím se daří, Omsk vyhrál první zápas.
Co nesleduji, i když bych celkem chtěla, jsou playoff NHL. Upřímně doufám, že Ottawa bude Rangers důstojným soupeřem, a pokud možno i udělají senzaci.

Svůj volný čas trávím bedlivým sledováním průběžných soupisek na EHT, respektive mistrovství světa. Čekání si zkracuji koukáním na EHC.
Taky ráda píšu nesouvislé články.

Keep it cool

6. dubna 2012 v 23:58 | Kví-Kví |  Kick-save!
Už zase!! technický článek. Ale tenhle vás snad bude bavit.

Takže v prvé řadě:
Pokud snad mám nějakého slepého či barvoslepého čtenáře, tak zdravím a oznamuji, že jsem změnila design. Zaprvé nám skončilo playoff, zadruhé už mi ten starý lezl krkem. Vidíte, jsem upřímná.
Anyway, víc než ocením, dáte-li mi vědět v případě, že to u vás v prohlížeči vypadá tak, jak to vypadat nemá - blbě. Díky.

V druhé řadě:
LOL, tam sedaj jenom lůzři.

V třetí řadě:
Menu, a přesněji "KOALA TEA" neboli mé oblíbené hokejové stránky, obdrželo nový odkaz, který najdete pod "Steve Dangle". Jestli jste o něm neslyšeli, tak... vás lituji. Víceméně se jedná o magic v podání zapáleného kanadského fanouška Maple Leafs. Já ovšem doporučuji především jeho rubriku "Joining the Rush", kde se svým ruským bro hovoří na aktuální téma. A kdyby vám rodiče vyčítali, že pořád jenom čumíte do počítače, odzbrojte je tím, že plácají ruštinu a angličtinu jedno přes druhé, stejně je to s titulkama, a vy se vlastně učíte dva jazyky zaráz!

Poslední update z 5. dubna je o hokejových hipsters (a patřím tam i já!), KHL a všem možném jiném:


V čtvrté řadě:
Si chci koupit hraný dres Oldy Horáka a nejspíš zabiju kohokoli, kdo mi ho vyfoukne. Ovšem celé to záleží na letní brigádě na hokejovém kempu. Hm.
Když už jsem u toho:

Chtěla jsem se v těchto volných dnech podívat na JMS 2011, že jako kouknu, jak tam zahrál... a ono to v archivu ČT není k nalezení a ani u Rusů to nejde stáhnout... Internet mě sabotuje.

V páté řadě:
Jsem zarezervovala hotel (no, snad akceptují naše podmínky, heh) a vymyslela vlaky... hurá do Brna! Co to kecám... hurá na hokej! Tak je to správně ;)

Otázky

6. dubna 2012 v 15:34 | Kví-Kví |  Shoots!
Někdy si vyloženě přeji, abych si mohla s lidmi na internetu promluvit z očí do očí a vytáhnout z nich myšlenky, které stojí za některými jejich názory. Občas mi totiž některé výkřiky na internetových diskuzích přijdou tak mimo, že mi to vyloženě zasekává mozek.

Tak třeba následující:
  1. Proč je v ruském týmu rovnou šest hráčů SKA, když sosiSKA prohrála 4:0?!
  2. Arťuchin by býval byl ve sborné, kdyby už nehrál Svitov.
  3. Fedorov je sborné úplně na nic, zato Makarov musí na MS.
  4. Kde je Afinogenov?
  5. Musí pozvat Rybina, zbytek by se nad sebou měl zamyslet.

Takže tak

3. dubna 2012 v 21:22 | Kví-Kví |  Scores!
Dalo by se sááááhodlouze polemizovat o tom, kde soudruzi udělali se SKA chybu. Otázkou je, jestli to má nějaký význam. Odpovědí nejspíš bude to krásné "ne".

Ale kdo mě zná, tak ví, že si prostě pár rýpnutí neodpustím. Ostatně prohrát sérii 0:4..?