Technická

31. března 2012 v 14:10 | Kví-Kví |  Kick-save!
Možná jste si někteří všimli, že z menu zmizela kolonka "TÝMY", kde byly odkazy na vyhledávání na tomto blogu.
Celý princip vyhledávání na blogu je založený tak, že výsledky zobrazuje (pravděpodobně) podle relevance. Což je dosti nepraktické, když se nad tím zamyslíte.

Proto jsem napsala technické podpoře blog.cz, jestli by se nedalo nějak nastavit, aby vyhledávač zobrazoval výsledky od nejnovějších po nejstarší. Jaké bylo mé překvapení, když mi řekli, že vyhledávač je zastaralý a plánuje se jeho úplné zrušení! Což znamená, že se budu muset chtě nechtě s celým problémem popasovat jinak.
A protože celý blog má být uživatelsky pohodlný pro VÁS, čtenáře, potřebuji vaši pomoc s řešením.


Články občas píšu tím stylem, že postupně proberu několik týmů - často se tedy stane, že se od HCO dostanu ke SKA a od nich do Ufy a skončím někde u Vítkovic, když na to přijde. Už jenom z tohoto důvodu jsem při zakládání tohoto blogu netvořila rubriky na základě klubů nebo lig - blog.cz nedovoluje řadit článek do více rubrik, a co já pak s takovým článkem, který probere tři různá témata?

Mám několik možností, jak problém řešit:
  1. Ono vyhledávání zcela zrušit s tím, že zůstanou stávající rubriky a čtenář nebude mít přímou možnost, jak se dostat ke článkům o specifickém týmu. Buď tedy bude technicky zdatný a problém vyřeší jinak a nebo prostě bude muset projít X článků, aby našel jeden o tom, co ho zajímá.
  2. Předělat rubriky s tím, že budou rubriky pro HCO/SKA/Ufu a jedna, která se bude jmenovat XY a budu do nich dávat právě ony článkové "zmetky", kvůli kterým celý problém vzniká. Ovšem tohle řešení mi připadá poněkud nešťastné už jenom kvůli důvodu zmíněnému výše.
  3. Přejít na vyhledávání pomocí Google, jehož vyhledávač nabízí poměrně šikovné funkce. Na pohled by tedy kolonka "TÝMY" vypadala jako doposud, jenom by odkazy vedly mimo vlastní blog a na Google. Takový odkaz by pak třeba v případě HCO vypadal třeba takto. Problém ale je, že Google najde všechny zmínky o HCO, i když zvolím možnost prohledávat pouze text - v konečném vyhledávání se tedy v odkazech zobrazí i například obrázky zařazené v albech.
Tohle jsou tři hlavní myšlenky, které nezahrnují jiná, šíleně složitá řešení, která mě napadla (byla dvě nebo tři a nejsem schopná je rozumně vysvětlit). Pokud kdokoli s vás přijde s nějakým jiným nápadem, je víc než vítán ;)
Přičemž OPRAVDU ocením, pokud se k tomu vyjádří i lidi, kteří normálně komentáře nepíší - a vím, že takových pravidelných čtenářů je poměrně dost.
Obecně mi nápad blog.cz tohle interní vyhledávání zcela zrušit přijde fakt nevyvedený. Vyhledávání pomocí Google je sice poměrně jednoduché, když člověk ví jak na to, ale jestli se blog.cz snaží být co nejjednodušší, je to krok zpátky - už jenom proto, že se čtenář ze systému blog.cz dostává úplně jinam. Přišlo by mi mnohem praktičtější prostě onen vyhledávač udělat šikovnější.
Každopádně - pište, navrhujte, diskutujte, vážně mi to pomůže ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 elll7 | Web | 1. dubna 2012 v 14:45 | Reagovat

S tímhle mám taky často problém ;) ale obávám se že ti nijak nepomůžu.

2 Bliss | Web | 3. dubna 2012 v 11:07 | Reagovat

Já mám trochu problém. Nějak se nemůžu dostat na tvůj blog...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.