Povolte Kohoutky

11. března 2012 v 2:03 | Kví-Kví |  FOTOREPORT
AWWWWWWWWWWW YEAAAAAH HCO!

Tak mi moji chlapci postoupili do semifinále. Jsem na ně TÁÁÁÁÁÁÁKHLE moc pyšná.
Pojďme si to zrekapitulovat! (spíš obrázkově, dnešní výhra mi promazala mezipaměť :D) Zajděte si na záchod, doneste si něco na pití a sváču, pohodlně se usaďte. Tohle bude dlouhé.

Soupeřem HCO pro čtvrtfinále byly Benátky nad Jizerou, nebo také "farma Liberce" - což ostatně bylo vidět už z toho, že veškerý personál kolem týmu měl oblečení s logem Bílých Tygrů a vůbec je to neštvalo :D

První dvě utkání se hrála doma. To první bylo přímo ukázkovým příkladem bojů v playoff, ať už mluvíme o nasazení nebo konečném výsledku 2:1. Abych pravdu řekla - jediné, co si pamatuji bylo, že na rozbruslení kluci nastoupili v bílých dresech a na zápas v červených - což byla dost čára přes rozpočet, protože i bez toho se mi kvůli tomu špatnému osvětlení barví fotky do růžova :D

Obligatory Olda Horák pic

Ta radost, když nemusíte sbírat puky!

BRObin Staněk

Janáček a Žigárdy

Michal Pšurný

Vítězné kolečko :)

Druhý zápas jako by byl předzvěstí toho, co bude problém - "komplex Vošvrda", jak hráči sami nazvali překážku v brance soupeře, a taky smůla v koncovce. Na šance jsme jasně vyhrávali, ale holt se na ně nehraje. Konečné skóre 2:3 a vyrovnaná série. Mimochodem, třetí gól Benátek padl po poměrně šokující krasojízdě, kdy soupeř naprosto nepochopitelně prošel všechno, co mu stálo v cestě.

Jediné, co mírnilo hořký pocit z prohry byl fakt, že kdo se dobře díval a je zběhlý v KHL či nároďáku, mohl si na tribuně pod kotlem soupeře všimnout chabarovského Petra Vrány. Ze hry ho vyřadilo zranění nohy a protože je to kluk tady od nás a jeho tatínek trénuje mládež (a taky tu měl v nemocnici nějaké léčení), tak se na ty naše hvězdinky přišel taky podívat :D Pro mě a Cestí to byl zážitek; lidi kolem asi ani nevěděli, vedle koho to vlastně sedí. (jo ale takovej Luba Korhoň, srdce moje, ten s ním je podle všeho kamarád) Ostatně tribuny byly plné rodáků a bývalých hráčů (z nějakých Čuříků a Vyrůbalíků se tam dokonce brečelo) a vůbec, máme v Olomouci veselo :D

Jirka Dopita dělá vtipné obličeje

Ty výrazy...

Patrik Vrána vypadá smutně :( Já bych taky byla, kdyby mě nenechali hrát

Můj kapitán je lepší než váš kapitán!

Tak se u nás radujeme :D

No, a kdyby to nebylo poznat :D :D tak to je Petr Vrána a Luba Korhoň

Další dvě utkání se (samozřejmě) hrála venku, přičemž co vím, tak se tam konal vééélký výjezd a chlapci v obou utkáních slavně zvítězili. Což je jako fakt super. Za zmínku myslím stojí góly Oldricha Kotvana, v každém zápase po jednom. Z Kotvana jsem - jak jistě pravidelní čtenáři ví - vyplácaná celou sezónu a rozplývám se nad ním snad v každém článku a tohle byla jenom taková třešnička na dort :) Mimochodem, do brány se poprvé v playoff dostal Libor Kašík. Domů se tedy vraceli za stavu série 3:1 a stačilo "jenom" vyhrát pátý zápas před vlastním publikem. Jenže...

...možná to přijde jenom mě, ale HCO občas doma vypadají trochu zakřikle. Když se k tomu navíc přidá dav lidí, kteří jsou na hokeji tu sezónu třeba poprvé nebo podruhé a mají potřebu hlasitě projevovat svou neznalost... Je mi vždycky těch našich chlapců úplně líto :/ Každopádně co se stalo, stalo se a zápas skončil 1:4 a jelo se zpátky do Čech.
Jenže aby to nebylo tak prosté, tak ve třetí třetině Jakub Bartoň trefil jednoho ze spoluhráčů tím stylem, že chlap zůstal ležet na zemi a tekla mu krev. Baruna dostal 5+20, poroučel se tedy samozřejmě do šatny a ještě navíc mu komise udělila třízápasovou stopku. Chudák byl z toho incidentu celej špatnej. Na druhé straně se zase činil Ondřej Vitásek, který sice v zápase potrestán nebyl, ale dodatečně dostal to samé (a on něm ještě později).

Já myslím, že se lekl

Matěj Pekr, the derp

Fotka na efekt - Olda Kotvan

Magnum.

Photobombing - lvl: Kašík a malá holka... kazit fotky Žigyho by mělo být trestné

O přestávce hrály děti :) A o tom maličkém uprostřed vám jednou povím.

Mates spálil šanci. Ano, to je jeho vzteklý výraz.

V šestém zápase jsem očekávala naše vítězství, ostatně bylo to venku. Jenže opak byl pravdou a člověku zůstával u onlajnů rozum stát, když to po první třetině bylo 4:0 pro domácí. Libor Kašík po třetím gólu vystřídal, ale Štefana Žigárdyho obrana nepodržela, když jim hned vzápětí ujel protivník do brejku. Což o to, já v obrat věřila, jenže vím moc dobře, že takových je v tomhle městě jako šafránu. Cestu za obratem začal Petr Haluza, když proměnil trestné střílení. Na 4:2 upravoval Jiří Řípa a hned to vypadalo jinak. Třetí přidal Radim Kucharczyk a na hodinách zbývalo sedm minut. U onlajnů se kolabovalo, protože to podle všeho byl tlak jako kráva...
...a zrovna v tom ujel nějakej někdo a zvýšil na 5:3. A jelo se zpátky na Moravu hrát sedmý zápas série.

Sedmý zápas se tady nikdy nehrál. Sedmý zápas vám připomene, proč nesnášíte playoff. Před sedmým zápasem vás napadne, že tahle série vypadá úplně stejně jako SKAtlant 2011 a vy se jenom modlíte, aby do brány nešel Kašík a historie se neopakovala (na požádání vysvětlím). Před sedmým zápasem se mi chtělo brečet/řvát a bylo mi nedobře. Kupodivu mě to úplně přešlo, jenom co jsem v 16:09 dorazila na zimák a obsadila své místo - následně jsem se mračila na naši soupisku.

Již předem bylo řečeno, že se bude hrát na tři lajny, což je v případě žádných nájezdů a x dvacetiminutových prodloužení docela risk, obzvlášť, když jedním z tahounů je veterán Jiří Dopita. Z rozbruslení mi bylo rychle jasné, kdo si dneska nezahraje - Pšurného totiž dali na centra pro Ráce a Šlahaře - nemluvě o tom, že se vůbec neoblíkal třeba Olda Horák (kterého jsem pak marně vyhlížela na tribuně).
Naopak byl na soupisce kapitán Jakub Bartoň, kterému byl trest "zmírněn" na podmínku. Schválně to dávám do úvozovek, protože podmínka stylem "jednou a dost" se mi nelíbí - jeden chytře nafilmovanej pád a trocha toho válení se, Baruna má další dvacítku a zbytek playoff prosedí. Trest zmírnili i Vitáskovi, což nás s Cestí nepotěšilo, protože vypadá na milého hocha a seděl by tam s náma :D Hej... podepiš s HCO, ok?
V bráně byl - naštěstí - Štefan Žigárdy, tedy byla minulost změněna a já prostě věděla, že s ním v bráně prohrát nemůžeme. Jsem TeamŽigy a nestydím se za to! :D

HCO do utkání vstoupili tak, že do něj vlétli a po první třetině to bylo 3:0. Zasloužili se o to Kucsera, Lhotský a Šlahař. Když se hecli kluci na ledě, hecla jsem se i já na tribuně a zašla jsem si k Jakubovi Hermanovi pro první podpis na ten můj slavný dres :D Koukal na mě sice jako na zjevení, ale podepsal se a já mu za to moc děkuju :) Chvilku jsem přemýšlela, jestli mu tam začít brečet, jak mi na tom ledě chybí a blá, že je prostě ósom, ale nakonec jsem si to odpustila :D
Do druhé třetiny vstoupili hosté s haluzáckým gólem; to našinec nastoupil bez Petra Haluzy, jelikož se zranil a FUUUU, pomoc, MVP down! Na 4:1 zvyšoval Pavel Afinogenov Selingr, když mu vyšla klička. Pátej gól přidal ve třetí třetině Jiří Řípa (hej, Řepo, jsi super!) a všechno bylo perfektní. Tohle nešlo prohrát. Jenže! Hosté vstřelili dva poměrně rychlé góly a najednou to bylo 5:3 a deset minut do konce. NERVY JAKO PRASE!

Ale musím chlapcům poděkovat, náskok udrželi, krásně zabojovali, Brobina zmlátit nenechali a vyhráli největší nervák posledních let. Následná děkovačka se odehrávala za zvuků We Are The Champions a bylo to celé přímo epické. Míň epické bylo, že mi zase zhasli světla a ty fotky nestojí za nic :/ Nejmíň epické byl Peťa Haluza, už převlečený a moc těma rukama mávat nemohl :( Soukromou děkovačku si nakonec střihl Štefan Žigárdy a ostatně z něj jsem měla největší radost, protože si tu výhru strašně moc zasloužil :)

Jo taky kdesi kdosi psal, že ti kluci z Vítkovic a Zlína nemaj žádnej zájem dovést HCO daleko - doufám, že dnešní naprosto parádní, trollolol a dokonalá reakce Jakuba Šlahaře, kterej se tam deset vteřin přes koncem radoval přímo na ledě soupeři do ksichtu jak malej... no, doufám, že to všem pochybovačům ukázalo, jak vážně to tu ti kluci myslí :)

Jestli si někdo získal moje hokejové srdíčko během téhle série, tak to byl Jirka Dopita :D

Michal Nedbálek

Kdybych měla vybrat hvězdu zápasu a neměl by to být Žigy, tak vyberu Oldu Kotvana!