Koně vs Poníci - 20:6

7. března 2012 v 11:41 | Kví-Kví |  Scores!
Když bylo už jasné, že se SKA setkají v playoff s CSKA, začaly u mě trošku pracovat nervičky. Názory expertů, fanoušků a podobných individuí totiž jasně favorizovaly SKA s tím, že série skončí 4:0 v jejich prospěch. Já jsem to zdaleka tak optimisticky neviděla, protože jenom blázen si mohl myslet, že jim to CSKA se svou papírově velmi dobrou soupiskou nechá tak jednoduše.
Nakonec jsem samozřejmě měla pravdu :D

Do prvního zápasu díky zranění Viktora Tichonova nastoupil tým v jiných lajnách, než si pravděpodobně trenér Říha představoval. K mé radosti ovšem došlo ke sjednocení Dreamline (Arťuchin - Něprjajev - Fedorov) a nakonec to bylo to nejlepší, co tým potkalo. Po dvou domácích zápasech byla tahle lajna s přehledem neproduktivnější, nejaktivnější a vůbec bylo radost na ni koukat.
Po oněch dvou zápasech (4:1 a 7:1) bylo skóre šílených 11:2 pro SKA, přičemž Dreamline a čtvrtá lajna měli na kontě většinu gólů, zbytek dali Kolcov s Kalininem a jedním gólem se projevil Petr Průcha. K překvapení všech, druhá lajna Švédi s Chlebem neměli na kontě ani bod.

Do Moskvy se jelo s tím, že CSKA v Petrohradu neměli šanci cokoli udělat a domácí prostředí jim nepomůže. Opak byl pravdou a první hra na výjezdu vypadala, jako by hráči SKA puk viděli naposledy loni. Niklas Persson si ostříhal své krásné vlasy a začal bodovat, stejně tak jako jeho spoluhráči z lajny. Přesto byli SKA schopní hru dotáhnout do prodloužení, ovšem za cenu toho, že zhruba od třetiny poslední dvacetiminutovky na led nechodili Arťuchin, Afinogenov a Klimenko a trenér totálně přeházel lajny. Oni tři se neukázali ani v prodloužení a mně došlo, že je po parádě i po Dreamline.

Což se ukázalo jako správný typ a do čtvrtého zápasu se ukázaly staronové lajny, které se mi ovšem vůbec nelíbí. Tarasenko na první, Afinogenov na třetí, Fedorov na čtvrtou a místo Klimenka se na druhé lajně ukázal Rybin. Fuuu. V bráně nastoupil Ilja Ježov, bylo to pro něj první utkání v playoff na téhle úrovni a právě on byl to jediné, co tým drželo nad vodou téměř celé dvě třetiny. SKA utrpěli vítězství 2:1 v prodloužení. Ironií všeho nakonec bylo, že vítězný gól dal Max Afinogenov, který se normálně netrefí, jak je rok dlouhý, a lidi z toho zas sedali na zadek jak kdyby přebruslil celý CSKA na jedné noze. Haluzák nejvyššího kalibru.
Poněkud úsměvné tedy potom bylo, když trenér prohlásil, že tým hrál skvěle a Ježova postavil proto, že je to stejně jedno a má tři stejně dobré gólmany. Ten jeho "dobře hrající tým" měl celou hru postavenou na jednom gólu od vždy spolehlivého Dimy Kalinina a naprosto fenomenálním výkonu mladičkého brankáře, který se ale nakonec vlastně žádného pořádného ocenění nedočkal, když ovšem nepočítám nic neříkající "první hvězda zápasu".
Upřímně jsem si až přála, aby SKA ten zápas prohráli, protože jejich výkon byl tragický, což ovšem asi nikdo nechtěl vidět.

SKA se domů vrátili s tím, že série je 3:1 a chtělo by to ukončit. A chlapci ze hecli, vyhráli 5:0, Kuba Štěpánek měl shutout a všechno bylo rainbows...
...až na to, že ty lajny prostě... fungujou tak nějak napůl. Na čtvrté se spolu baví jenom Kučerjavenko s Tarasenkem (ovšem nutno podotknout, že jim to spolu opravdu jde). Na třetí Arty bruslí kolem, Ivan bruslí kolem, navzájem se ignorují a Max tam kličkuje s tím, že dal dva góly za velkého ignorování obou velkých mužů. Druhá lajna je asi největší šok celé série, protože Mattias Weinhandl čekal na gól až do pátého zápasu a nejproduktivnější hráč základní části Tony Martensson skočil zcela bez bodu. První lajna nikdy nebyla nic tak EXTRA a tak to taky zůstalo, protože jediným tahounem na té lajně je Patrick Thoresen a to občas zkrátka nestačí.

Jediný, kdo "nezklamal" nakonec byli Kirill Kolcov a Dmitri Kalinin. Až si říkám, jak Vjačeslava Bykova v Ufě nenapadlo dát ty dva dohromady (i když to nakonec k výhře Gagarina vůbec nepotřeboval). O tom víc mě ale pak polekalo, když Kolcov vůbec nenastoupil ve třetí třetině, přičemž druhou normálně dohrál a nevypadalo to, že je zraněn. Občas by nějaké zprávy ze šatny vážně nebolely.

Viktor Tichonov prý už normálně trénuje a můžeme tedy očekávat jeho návrat. Jak moc ale chtít návrat nějakého hráče, když máte 16 útočníků a čtyři z nich tak jako tak musí sedět.
A to ani nemluvím o tom, jak Říha vyj*bává s Děnisem Grebeškovem. Taky bych mohla začít o Maxi Sokolovovi, ale nehodlám se rozčilovat.

Teď už jen zbývá počkat si, kdo bude soupeřem SKA do semifinále konference.
Ale ono je to v playoff stejně všechno jedno.