Zákeřák-fest, aneb vítám se doma

2. února 2012 v 23:55 | Kví-Kví |  Shoots!
Je to už poměrně dlouho, co jsem se tu zamýšlela nad KHL. Ještě navíc mi do toho naskákaly soupisky pro Oddset Hockey Games. Je toho zkrátka poměrně dost.

Z toho plyne, že se tu nebudu rozjímat nad každým jednotlivým zápasem (byť bych moc chtěla), ale spíš rozeberu pár bodů, co jsou zrovna na stole.


Own ALL the unicorns!
...si asi řekli v SKA Petrohrad... Je krásné sledovat, jak se znovusjednocená Dreamline sehrává víc a víc. V utkání proti AK Bars byla dokonce druhá nejproduktivnější, samozřejmě až po Švédech s Rybou. Arťuchin i Fedorov každý po gólu, navíc Fedor dal vítězný nájezd (a stal se hvězdou dne). K tomu Něprjajev bod za asistenci. Byl to nejhezčí zápas celého ledna, už jenom proto, že Bars je můj třetí nejoblíbenější tým, a tak mi ani moc nevadilo, když dal někdo z nich gól.
Na druhou stranu tu pak byl přímo patetický výkon ve třetí třetině proti Magnitce.
Mimochodem, v bráně se konečně zase jednou objevil Max Sokolov a byl naprosto fenomenální. Ne, že bych čekala něco jiného, ale víme. Taky tím načal svou 21. sezónu a stanovil tak nový rekord mezi ruskými gólmany. Je mi ctí, že mám s tímhle mužem fotku. (asi mě osvítil duch svatý, že jsem byla rozumné děvče a došlo mi, co za dokonalost to ke mně kráčí... a taky je to můj oblíbenec)

Ride ALL the rainbows!
...si řekli v Salavat Julaev Ufa, vrátil se mi Sanja Svitov a Saprykin je pořád na lajně s Radulovem a jsou spolu ósom.

Try ALL the beds!
...si kromě Zlatohlávky řekli i hráči Čechova a nalezli do postelí, aby udělali celkem kůl photoshoot. Jediné, co se mi na něm nelíbí jsou právě čechovští bijci. Většina z nich totiž tímto stylem zužitkovala volný čas, co se jim nastřádal díky dalším diskvalifikacím. Nápad geniální, provedení dobré, obsazení k ničemu.

Beat ALL the Finns!
...se může klidně opakovat, protože Jevgenij Arťuchin kopíruje loňský rok a opět se k národnímu týmu připojí právě během turnaje ve Švédsku. Na jednu stranu jsem STRAŠNĚ MOC nadšená, protože omg yay dostal šanci... Na druhou se mnou cloumá nervozita, co se stane.
Česká média nezahálela a zazpívala hit loňského května o tom, jak strašně moc zákeřný a nečestný, a blabla refrén všichni známe, hráč Arty je. Nikdo se neobtěžoval zmínit, že je letos celkem klíčovým hráčem SKA a má 20 bodů ve 44 zápasech, což fakt není vůbec špatný.
Prosím tě, Aťuno, nedělej voloviny. S láskou, já.

Piss off ALL the hockey people!
...si řekl Alex Radulov, ruply mu nervičky a švihnul hokejkou do lavičky. K jeho smůle má hokejku, která má flex asi dvacet milionů (ne fakt, viděli jste někdy, jak moc se ohýbá?), takže se milá hokejka rozhodla pokračovat ve své cestě i po setkání se svou původní destinací a její čepel se vymrštila trenérovi brankářů do obličeje. Ten se lekl, nicméně jinak nehnul ani brvou, kabrňák! Radu se omluvil a tadá, zápas pokračoval.
Ačkoliv nikdo neumřel a žádná zvířata nebyla během natáčení zraněna, internet z toho byl a je celý bat shit crazy. Protože Radu to URČITĚ udělal naschvál, protože je strašné čuně a vůbec, že ho vůbec nechaj chodit na led, blablabla, tahle je taky ohraná. Věřte nebo ne, být to naschvál, tak se neomluví. Se Sašou se tahám zápas od zápasu už dost dlouho na to, abych snad věděla, co je schopnej udělat úmyslně a co ne.
Nicméně, nejenom česká média se chytla své averze vůči mladému muži a udělali z toho pětistránkovou story o tom, jaké má problémy s trenéry (ano, s Michaljovem, který už je dááávno pryč) a jak tohle rozhodně nebyla výjimka (oho, byla). TV Nova se taky nezapřela a ukázala celý záběr třikrát ve slow-motion, přičemž taktně ustřihla právě závěr, kde se Radu omlouvá. Stay classy.

Name ALL the issues!
...si řekl trenér nároďáku Hadamczik a nevzal nejlepšího střelce extraligy do týmu. Řeč je o kontroverzním Radku Dudovi. Položme se na otázku, jak moc to bylo rozhodnutí osobní a jak moc profesionální. Kdyby býval pan trenér nezmínil snad milionkrát své osobní konflikty s hráčem, tak pokrčím rameny a řeknu - budiž, tak příště. Ale takhle? No pardon.
Navíc celé ono "neprokázal stabilní výkony" a podobně... já nevím, kdo posledně říkal, že vybíráme hráče podle aktuální formy a hráči v nejlepších letech by se měli stydět, že místo nich jede veterán Nedvěd? Nemluvě o tom, že Duda poměrně stabilní výkony má, i když se zasekal v první lize; kde ale skončilo i mnoho jiných moc šikovných hráčů.
Samozřejmě se neustále do zblbnutí opakuje jeho napadení, a byť ho nijak neomlouvám, přijde mi celkem na nic tahat to na led s tím, že má špatnou reputaci. Tu měl i ten obránce, co měl rasistické urážky ve Švédsku vůči svému protihráči. Nevšimla jsem si, že by se nad jeho nominací tehdy někdo moc pozastavoval, i když to se na ledě stalo.
Nicméně je mi jasné, že jsem si tady naběhla hlavou proti zdi, protože Duda lidi buď milují nebo nenávidí a první skupina je v menšině.

Get ALL the stuff!
...jsem si řekla já a nechávám se už skoro rok rozmazlovat několik obyvateli Petrohradu, kteří z nějakého důvodu mají pro mou osůbku slabost a zásobují mě fotkami a informacemi z tajných chodeb v Ledovém paláci jako na běžícím pásu. Lucky me.

Vlastně se nic nezměnilo. Většina lidi pořád nesnáší mé oblíbené Rusy a Duda dělá povyk, aniž by se o něj nějak zvlášť snažil. SKA se vyžívají v epických výhrách a ještě epičtějších prohrách a Ufa se stará o drama v zeleném kabátku. Story of my hockey life.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.