Když oni říkali, že on neumí hrát hokej

18. února 2012 v 1:57 | Kví-Kví |  Scores!
Krásná Haná zapadla sněhem div ne až po kotníky a mně to trochu zkomplikovalo práci na tomhle blogu. Nebudu vás tu ale nudit obšírným popisem toho, jak jsem ve středu zjistila, že HCO kvůli sněhu nehrajou, ačkoliv to je relativně vtipná historka. Místo toho zabrousím zase jednou do KHL, kde se po reprezentační pauze rozjely finální boje o postup do play-off.
Na stole bylo a je pro většinu týmů celých 18 bodů, a tak jsou to boje ukrutné.


Ačkoliv, jak kde. Třeba SKA, jakožto první tým s jistým postupem do play-off, první tým překonávající hranici sta bodů a také jako už určitě první tým západní konference, mohli teoreticky sundat nohu z plynu a zvolnit. Jsem sakra ráda, že to neudělali. Byla by to totiž dost nuda, nemluvě o špatnému přístupu k přípravě na největší boje.

A taky by se pravděpodobně Jevgenij Arťuchin konečně nepředvedl i v něčem jiném, než je téměř 100% účast v Top 5 nejvíc trestaných hráčů. Já to říkala už dřív, že se mu proti Dinamu Riga daří, a teď to opět potvrdil, když dal ve středu opravdu povedený gól v oslabení. To se tak hezky píše... "gól v oslabení". Píše se to ještě pěkněji, když víte, že ho tenhle gól do sítě Dinama udělal expertem celé KHL právě na tuhle libůstku.
Věřte nebo ne, Arty je prostě hráč s největším počtem gólů vstřelených ve vlastní nevýhodě. A tedy si dovoluji znovu připomenout, že je skvělý.


Gól v oslabení je, myslím si, celkem věda. Zaprvé, musíte umět dobře číst hru, protože je sice hezké, že někam vyjedete s pukem, ale když se nezadaří, tak máte najednou ten puk ve vlastní síti ani nevíte jak. Zadruhé, musíte se umět rychle rozhodnout, protože většinou ujedete do brejku, za zadkem máte obránce a před sebou brankáře, který je víc než schopný vám váš jediný pokus překazit. Zatřetí, když už se během milisekund rozhodnete, jestli zkusit blafák nebo střelu, musí být všechno dokonalé. Vaše skillz a štěstí a brankářovo chvilkové zaváhání - to všechno musí přijít zaráz.
A když se vám něco takového povede hned čtyřikrát, to už vážně není náhoda. Mám sen, že za ty zbývající tři, případně čtyři, zápasy, co zbývá ze základní části KHL odehrát, už Artyho nikdo nepředhoní. Zahřálo by to u srdíčka.

Jeho výkon na EHT bych radši nekomentovala - ale: Byl u přesilovkového gólu Kuznětsova i u gólu tuším Čechů během oslabení. Jinak vlastně nic neudělal. Nic nerozbil, to je hlavní. Přesto však... vím, jak moc pro něj starty na MS znamenají a proč chce tak moc do Soči a zkrátka... dej mu ještě šanci, Bille.


Pátek byl v KHL taky zajímavý. Musím ještě dohnat zápas Ufa/Torpedo, protože to bylo epicky epické - než se mi zapl stream, tak padly čtyři góly - ale to tu stejně moc rozebírat nechci. Spíš bych tu chvíli rozjímala nad neschopností rozhodčích posuzovat jisté situace.
Že nejsou schopni zastavit bitku, které se Arty nechce zúčastnit a nakonec ho ještě potrestaj - na to už jsem si zvykla. Že jsou ale naprosto nemožní, když mají chránit zdraví hráče, to už je jiné kafe. To takhle hrál Atlant proti Viťjazu Čechov:


Tady už je škoda mluvit. Je to nechutný, je to výsměch hokeji a chce se mi z toho zvracet. Spíš bych chtěla poukázat na něco trochu jiného: Za tohle masakrování soupeře dostali milí Kanaďani maximálně 25 trestných minut, když do toho, zcela logicky, nepočítám tresty nasbírané za menší prohřešky během předchozí třetiny.
Téměř souběžně s tím, během zápasu SKA/Severstal, Děnis Děnisov podrazil hokejkou protihráče. Nebyl to úmysl a dalo by se to přejít, rozhodčí to ale posoudili jako faul = dvě minuty. Jenže Děnis s tím nesouhlasit a za své diskutování si vysloužil osobní trest. A protože rozhodčí byl lidumil a nechtěl, aby tam Děnis jen tak posedával na trestné, tak mu rovnou připsal dalších dvacet, a tedy vyloučení do konce zápasu. Dohromady to máme 32 trestných minut za hokejku šprajcnutou mezi bruslema protihráče.

Ačkoliv očekávám a doufám, že komise nadělí oněm dárečkům z Čechova opět pár diskvalifikací, je to jen slabá útěcha, když se podívám, jak směšné jsou tyhle dvě situace, když si je postavím vedle sebe a vidím jejich výsledek. Jo, to se zase páni v pruhovaném předvedli.


A nakonec - příprava a následná sezóna 2011/2012 je asi... prokletá. Minulou sobotu dostal šestnáctiletý hráč Max Koposov ránu pukem do hrudi, následně zkolaboval a upadl do bezvědomí. Čtyřikrát přežil klinickou smrt, když se lékařům vždy podařilo jej znovu oživit v průběhu týdne, kdy byl v kómatu v nemocnici. V pátek zemřel.
Já už zkrátka nemám slov...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Moni | E-mail | Web | 18. února 2012 v 12:01 | Reagovat

Dík moc za odpověď, ani nevíš jak si mi pomohla...:D já mám pátou a bála jsem se že tam půjde špatně vidět ...:D a snad nevadí, že je to přimo za trestnou ne? pořád tam jde dobře vidět? jen se ujištuji...:D:D

2 cestííí | 18. února 2012 v 20:57 | Reagovat

SKA by mohli jít ještě jednou do nájezdů...Aťuna by v zápase dal gól v oslabení a Fedor by rozhodl v nájezdech a tak by oba byli v něčem první OMG UDĚLEJTE TO.
neee ten Atlant, mně se z toho už v konci chtělo jen brečet. meh.
Ale z jiné stránky, kdo se může pochlubit, že polovinu tm dostal v jednom zápase za faul na dvě minuty...win...? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.