Challenge completed!

25. února 2012 v 15:49 | Kví-Kví |  FOTOREPORT
Ve středu a ve čtvrtek HCO odehráli své úplně poslední utkání základní části sezóny 2011/2012. S koncem toho čtvrtečního jsem si mohla pogratulovat, protože jsem byla na všech domácích zápasech. Bylo to tak poprvé a je dost možné, že i naposled - nedovolím si předpovídat, jak to bude vypadat v mém maturitním ročníku, kde skončím na vysoké a kam se mé kroky budou ubírat dál.

Uvažovala jsem, jestli pro každý zápas udělat samostatný článek, ale nakonec udělám jeden fakt strašně moc dlouhej s tunou fotek. Ale to vám nevadí, že?

ZÁPAS PROTI JIHLAVĚ
Největší nervičky se u mě paradoxně netýkaly přímého souboje o třetí místo v tabulce. Mnohem víc mě zajímalo, jestli se konečně dočkáme Petra Domina, který u nás byl naposledy v přípravě. Když jsem pak tu 77 uviděla skákat na led, srdíčko mi zaplesalo. Domin je totiž rozhodně jeden z těch hráčů, co se mi za ta moje vlastně celkem krátká setkání s HCO v minulých sezónách dostali pod kůži.

První třetinu měli domácí poměrně pevně v rukou, šancí měli tuny, ale ta koncovka :D Největší šanci měl asi Jirka Ondrušek, kterému se ale jaksi zamotal puk mezi brusle, jak před ním zela prakticky prázdná brána. První, kdo se prosadil, byl při signalizované výhodě Petr Kolouch. Ovšem nadšení netrvalo dlouho, protože Jihlavští se svým rychlým protiútokem, navíc podporování svým kotlem, vyrovnali už po třiceti vteřinách.

Druhá třetina byla už mnohem vyrovnanější, ovšem jenom do chvíle, kdy faulovali Řípu, a protože tekla krev, tak to bylo za čtyři. Naše celkem jalová přesilovka ovšem slavila úspěch v samotném závěru, kdy Jakub Bartoň pořádnou dělovkou prostřelil jihlavského brankáře. Parádní gól a super oslava, kterou Bára tak trochu věnoval nám tam na tribuně :D (asi ani moc ne, ale tak egoismus musí být) Mám ráda Barunovy góly, protože jsou zaprvé super a zadruhé se pak v tom jeho dresu můžu nosit ještě důležitěji :D
Další dlouhá přesilovka přišla na konci třetiny, opět po faulu na Řípu (chudák měl pusu plnou krve), ale tentokrát se úspěch neslavil.

Ve třetí třetině nám řádně zatápěl Dominův útok, který se konečně začal dostávat na led (měla jsem totiž pocit, že v těch předchozích částech je střídali jednou za občas). Ale Libor Kašík se držel, ovšem až do momentu, kdy si ránu letící do/nad horní tyčku srazil lapačkou přímo do brány. Co už no. Bylo vyrovnáno.
Jenže Jihlava potřebovala výhru za tři body, pokud nechtěli spoléhat na to, že prohrajeme s Hradcem, a tak odvolali brankáře. Čehož naši využili a Radim Kucharczyk gólem do prázdné naděloval tři bodíky. Já ten gól neviděla, zcela mě zaměstnal jihlavský kapitán Ficenc, který u našeho mantinelu škrtil Selingra :D
A stadion slavil, protože tři bodíky znamenaly jisté třetí místo v tabulce a taky nám vyvolily soupeře pro čtvrtfinále - Benátky nad Jizerou. Tak uvidíme!

Party hard! v podání Selingra :D

Jediné, na co bych si postěžovala, je fakt, že Olda Horák proseděl/prostál celý zápas na střídačce a dělal tam Batmana. Not cool, nechte ho hrát! Poměrně zvláštní bylo vidět Nathana Walkera, který ten hokej hraje jak Kanaďan a lítal tam jako neřízená střela :D Ale ty fauly, ty fauly... tss tss!
Zajímavým zpestřením byl souboj v jihlavském kotli, kam se na vlastní pěst vydal jeden uražený fanda HCO. Zcela nepochopitelně ho tam ostraha pustila a on tam udělal celkem solidní bordel. Ovšem smekám klobouk směrem k Jihlavským - celou situaci vysvětlili a omluvili se na našem fóru. Upřímně nevím, jestli tam ta palička letěla schválně, viděla jsem už jen její dopad. No hlavně, že to všichni přestáli ve zdraví.

Fun fact: Někdy během druhé třetiny jsem si na druhé straně tribun pod jihlavským kotlem všimla nějakého pána v černé bundě s černou čepicí. Vypadal z té strašné dálky jak Lubomír Korhoň. Nicméně jsem zakroutila hlavou nad svou paranoiou, a sdělila svou zcestnou úvahu Cestí. Během přestávky mi při čekání na hranolky spadla čelist, když mě Cestí bouchla! do ruky s naprosto zděšeným výrazem. Otočím se a kolem prochází Buba v černé bundě a čepici. Zastavil pár metrů od nás a s někým si povídal, vysmátej jak sluníčko. Doufám, že si aspoň všiml, jak nešťastně/nadšeně/zoufale jsem na něj zírala.
Vrať se domů, Bubo...

17 fotek tady.

S #10 Nathan Walker

Čekám, kdy si Nedbi ukousne jazyk

Mám ráda, jak se Olda Kotvan pořád směje :)

Kompozičně strašná fotka, ale... Bára zkrátka to svoje kapitánské C umí nosit

Pekr vs Dobrovolný, mimochodem, ustál to

Vrať se, Peťooo!

Olda Horák předvedl svůj hezký profil, když zaujatě sledoval bitku v jihlavském kotli

:D :D :D

Peťa koukal. A koukal smutně, když pak děkovali svým fanouškům. Ah, Peťo.

ZÁPAS PROTI HRADCI KRÁLOVÉ
Na zápas "o nic" měli fandové vstup zdarma a sebralo se jich údajně něco přes pět set - jak to ale počítali, to vám neřeknu :D Hned na úvod fanoušci v kotli a na tribuně vedle rozbalili velké nápisy "#24 Rosťo děkujeme #24" - to pro Rostislava Marosze, který strávil téměř celou sezonu u nás, byl vrchním nahrávačem nejlepšího střelce Haluzy a v přestupové uzávěrce si ho stáhl Třinec, aby ho obratem poslal právě do Hradce. Bylo to moc pěkné gesto a já hlavně byla ráda, že lidi konečně uznali, že "Sólista Marosz" byl velkou oporou týmu.

Rosťa zákeřák si furt stoupal do stínu, takže ty fotky jsou fuu

HCO nastoupili v osekané sestavě a největší opory týmu odpočívaly - Haluza s Řípou z druhé lajny, Dopita a Ondrušek. Místo nich nastoupili - k mé velké radosti - třeba Jakub Herman nebo třeba Michal Vodný. V obraně se ukázal Patrik Vrána a je mi jedno, kdo co říká, Vrána je super :D Nesouhlasila bych však s reportem na stránkách, že "bylo vidět, že o nic nejde, a zápas neměl náboj". Samozřejmě ve srovnání s bitvou o třetí místo ze středy to bylo meh, ale že by nebylo o zábavu postaráno, to se říct nedá.
V první třetině se prosadil jenom Pavel Selingr, ale jeho gól upadl poněkud do pozadí, když se do sebe pustili Saša Lhotský a hradeckým Havlem. Začalo to jako komické kočkování a nakonec rukavice letěly přes půl ledu a byl to boj :D Saša měl výškovou výhodu celé dva centimetry a ačkoliv byl starší, bil se statečně. Prohlašuji to za remízu. Na konec třetiny za Žigárdym zazvonila tyčka.

Druhá třetina byla v režii domácích, když se postupně trefili Jakub Šlahař, následně obraně ujel Roman Rác a nakonec střelou z kruhů Milan Ministr. Bylo to hezkých 4:0 a čtyři hradečtí fanoušci na tribuně očividně vychladli.
Ve třetí třetině se naopak prosadil pouze Hradec s jedním gólem a to hned v první minutě. Bývali by nám mohli ještě řádně zavařit, ale naši kluci to nepustili a Hradečtí už neměli sil. Jejich fanoušci pookřáli až v posledních dvou minutách.
Výhrou 4:1 tedy skončila základní část a nám už nezbývá než se těšit na play-off.

11 fotek tady.

Vzápětí si mě Radim všiml a já se ho strašně bojím, tak jsem toho focení jeho maličkosti nechala :D

Ahoj, Michale! Máš můj hlas do Kohouta měsíce ;D

Vrána je super

Náš kapitán je super

Olda je taky super! :D Né fakt, vůbec bych se nezlobila, kdyby tu Kotvan zůstal i v příští sezóně, protože mám pocit, že se tu u nás "vykvetl"

Rosťa si všiml, že naši kluci jdou ven z šatny...

...a začal se na ně šklebit :D

A jsem ráda, že ho nepotkáme ve čtvrtfinále, ty jeho kličky mě děsily :D

Mimochodem, zajímalo by mě, proč jako Ondrušek dostal proti Hradci volno, když hned druhej den hrál za Vítkovice a byl u té prohry 8:1. Šetříme opory..?