Nedaří se?

20. ledna 2012 v 21:35 | Kví-Kví |  Scores!
SKA Petrohrad hráli v od devátého ledna zatím pět zápasů a vyhráli pouze dva. Proti Viťjazu Čechov a Avtomobilistu. Oba týmy jsou ve svých konferencích s přehledem poslední.
Let's have an artytalk, shall we?


První prohra přišla proti Severstalu a to ve velkém stylu - 0:4 na domácím ledě. Ou. Po jasné výhře nad Čechovem (7:0), to bylo poněkud nečekané, byť je Severstal někde úplně jinde.
Po zápase toho pan trenér zas tak moc neřekl, snad jen, že nikdo nehrál tak, jak je od nich zvyklý. Prohlásil dokonce, že mu na ledě chyběl Arťuchin, který byl diskvalifikován na jeden zápas za "bitku" s hráčem Čechova. Na jednu stranu mě to potěšilo - Arty chybí někomu, kdo ještě před půl rokem tvrdil, že "ten chlap neumí hrát hokej". Na druhou mě to trošku vyděsilo - Arty je vůdce, ale ve skutečnosti nikdy roli vůdce nedostal. A najednou během dvou měsíců se trenér nijak zvlášť netají tím, že právě Arťucha táhne tým. Jedna věc je hrát na první lajně kvůli spoustě zranění a brát to jako přirozený proces; druhá pak, když je veřejně oznámeno, že máte něco na svědomí.

Následovala hra s Barysem a prohra 2:5. Bylo to na domácím ledě, byť je to všude zapsáno jako výjezd - to protože v Astaně neměli volný led.
Ačkoliv SKA vstoupili do zápasu lépe, Astana dorovnala a do vedení je poslal gól v oslabení. Nedá se říct, že by nějaká lajna hrála vyloženě špatně, ale jedno jméno ze statistik přímo řvalo - Arťuchin a jeho -3, s přehledem nejhorší výkon v týmu. Blbej den má každej, což o to, ale já Artymu jeho blbé dny zakázala.

Hra proti Traktoru se těšila zvýšené pozornosti, protože SKA a Traktor jsou lídři svých konferencí, tedy se to považovalo za takové "malé finále", byť jsou play-off ještě daleko. A SKA v téhle zkoušce neuspěli, prohráli 3:1. Paradoxně trenér hráče pochválil víc, než je obvykle chválí za výhru. Ale ano, třetí gól šel do prázdné a nebylo to tím, že by SKA hráli špatně - spíš zkrátka chybělo trochu toho štěstí.
U tří gólů byl pro změnu Patrick Thoresen.
Arty tentorkát nastoupil na třetí lajně s Fedorovem a Něprjajevem - to mi samo o sobě stačilo k radosti víc než dost a prohra mě ani tolik nebolela. The Dreamline. Aw fuck yes. Ale nebudeme si lhát, vypadalo to strašně, jak tam bruslili, jak kdyby v životě hokej nehráli. V obraně je jistil Dima Vorobjov v páru s kapitánem Višněvským. Nebýt kápa, tak z té dokonalosti asi hyperventiluji. Ale vymrčovat si nehodlám :D

Sérii tří proher v řadě přetrhl zápas s Avtomobilistem a výhra 5:1.
A ačkoliv třeba takový Kirill Kolcov měl tři asistence, nebo Průcha i Tichonov oba gól a asistenci, celý internet si sedl na zadek z toho, že Vladimir Tarasenko měl asistenci, a tedy první bod za SKA. Jeden by se z toho posral zbláznil, jak se všechno točí kolem něj. Jestli se naplní pesimistické vize některých expertů a Tarasenko se rozhodne zůstat v KHL a prodloužit s Petrohradem... tak nevím, asi jsem měla mít v Brně nějakou vizi a preventivně ho seřvat.
The Dreamline byla herně někde úplně jinde než proti Traktoru, vytvářela si šance a držela puk... Vlastně to bylo jako v loňském roce, stejně nádherné a stejně... frustrující, protože kebferwbgaer nemůžete dát někdo gól?
Navíc jsme měli s Aťunou hokejové výročí a já čekala něco epic. Epic bylo tak leda to, že konečně neskončil se žádným mínus, eh.

A ačkoliv tenhle článek nemá moc pointu, považuji ho za poměrně podstatný, jelikož SKA maj zkrátka tak trochu krizi. Pomohla tomu i zranění, na marodce jsou momentálně Afinogenov, Weinhandl, Klimenko a Makarov.
První dva jmenovaní už jsou tam sakra dlouho. A především Afinogenov - je to víc jak 11 týdnů od jeho posledního zápasu. Trénuje od prosince, hrát měl proti Čechovu (9. ledna). Proč se pořád v sestavě neobjevil, se člověk vlastně nedozví, byť jsem se teď dostala k asi-drbu, že to vlastně neví ani trenér Říha. Max Afinogenov zkrátka už skoro tři měsíce sedí ve skyboxu, na trénincích si motá puky jako vždycky a nikdo pořád neví, co mu vlastně je a především - proč ještě pořád nehraje.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.