Hokej se dělá pro fanoušky

2. ledna 2012 v 2:11 | Kví-Kví |  Scores!
Věta z nadpisu je prohlášení jednoho fanouška HCO. A člověk by s ním na první pohled i souhlasil, že? Škoda jen, že né všechno je na první pohled takové, jak se zdá.

Fanoušci HCO jsou.. zvláštní. Samozřejmě nehodlám házet všechny do jednoho pytle, protože bych tam automaticky hodila i sebe :D
Nicméně si nemůžu (zase jednou) nerýpnout.


Už jsem tady psala dřív o té žabomyší válce, která vypukla, když pár jedinců strhlo větší dav a vypískali celý tým, od brankáře po trenéry. Vracet se k tomu nehodlám, bylo to prostě směšné, píská se snad na soupeře a tečka.

To, že návštěvnost trvale padá, už je taky dost ohrané, i když jak se nás tuhle nesebralo ani 900... Když si uvědomíte, že Olomouc má přes 100 tisíc obyvatel a na hokej nepřijde ani 1%, tak musíte přinejmenším kroutit hlavou. Já ní obvykle mlátím do stolu, protože to prostě není možné. Navíc to není tak, že by kluci hráli špatnej hokej. Třetí místo v tabulce je taky krásné.
Viníkem je tedy (snad) zimní stadion, kde je prostě v těchto měsících větší zima než venku, a když dvě a půl hodiny jenom sedíte, tak vás to moc nezahřeje. Na druhou stranu, na Sigmu tuhle přišly 4 tisíce diváků, a to byla venku kosa jako prase.

Už jsem si i zvykla, že si někteří jedinci pravidelně stěžují na hru některých hráčů, že má člověk nakonec pocit, že asi chodí na úplně jinej hokej. Někoho pochválit je pro některé větší challenge, než zapíchnout si nůžky do oka.
Je i celkem běžné, že si nadávají mezi sebou, ať už kvůli členství či nečlenství ve fanclubu (já osobně členem nejsem, kdyby to někoho zajímalo), nebo kvůli tomu, kde sedí, případně přijde na řadu starý dobrý věk a "zlatá pravda", že "vy mladí nic nemůžete vědět, protože jste děcka".

Ale když už fanoušci začnou diktovat, co mají hráči dělat ve svém volnu a dokonce se dohadovat s jejich manželkami... to už je prostě moc. Možná by bylo vhodné uvědomit si, že nikdo z nás není středobod vesmíru a hráči nejsou placení za to, aby lehali do kaluží, když chcete přejít. Taky nechápu, co má účast na dobrovolných akcích společného s tím, jak moc si hráč zaslouží být oblíbený u fanoušků. Protože nenechte se vysmát, hokej je o výkonech na ledě a tom, co se po zápase řekne pánům novinářům. Jakmile hráč opustí stadion, je to prostě jenom člověk. To je asi tak, jako by po popeláři někdo chtěl, aby ve svém volnu vynášel sousedům odpadkové koše.
O čem že tu tak láteřím? Pořádal se další pokerový turnaj z iniciativy fanclubu a takhle to dopadlo. Strašně ráda bych řekla, že ten jeden člověk je snad nějaká výjimka, opak je ale bohužel pravdou. A jestli někomu připadá takové jednání a názory normální, tak prosím, nikdo vás na ten hokej chodit nenutí.

Kdyby to bylo tak, že snad naši hokejisti lezou ze stadionu zadním vchodem, mají nalepené falešné knírky, a když už je někdo pozná, vezmou do zaječích, tak neřeknu. Jenže naši kluci jsou (alespoň co vím) naprosto v pohodě, není problém jít si pro autogram nebo fotku po rozbruslení, zápase, počkat si na ně před šatnou třeba po tréninku. Co jsem slyšela, tak někteří z nich i rádi pokecaj.
Nemluvě o tom, že na "povinné" akce chodí a nestojí celou dobu v koutě s vidlema, aby mohli odstrčit každýho, kdo přijde. A chodí i na ty nepovinné, byť v menším počtu. Ale ne každej jsme ten typ člověka, co by takové akce vyhledával, nemluvě o tom, že teď kolem Vánoc chcou být všichni s rodinama.

Každopádně, smekám klobouk před všemi, kdo to vidí rozumně. Před lidmi, co chodí na zápasy a fandí, i když se nedaří. Co si najdou nějaký klad i na prohraném zápase, protože to letos nebylo tak, že by to bylo celé marné.
A samozřejmě smekám klobouk i před pány hokejisty za to, že vůbec podepsali smlouvy tady v tom blázinci, že na ten led chodí a hrajou to nejlepší, co můžou. Protože letos svým hokejem radujete a některé z nás na té tribuně děláte vyloženě pyšné, kluci naši :)

Mimochodem, redakce webovek HCO se letos - vlastně už loni - vytáhla a sesmolila vtipný článek o tom, jak je občas těžké být novinářem.

Do nového roku 2012 bych si pro olomoucký hokej přála víc úspěchů, žádná zranění, víc rozumných fanoušků, víc mladých v reprezentaci a samozřejmě konečné a pravdivé slovo o tom, že bude nový stadion.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 elll7 | Web | 2. ledna 2012 v 20:09 | Reagovat

Doopravdy mi zůstává rozum stát,když vždy čtu co se u Vás děje. Máte skvělý tým,skvělé výsledky. Co více by fanoušci chtěli?!

2 Morfínová | 7. ledna 2012 v 16:45 | Reagovat

'To je asi tak, jako by po popeláři někdo chtěl, aby ve svém volnu vynášel sousedům odpadkové koše.' To by nebylo špatné :D

Ona je to asi nějaká vrozená česká vlastnost na všechny jenom házet špínu a hledat na všem to špatný. Třeba si tím ty lidi komepnzují vlastní nedostatky nebo tak nějak ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.