HC Trolls Olomouc a jiné příhody

8. ledna 2012 v 14:19 | Kví-Kví |  FOTOREPORT
První zápas HCO v tomto roce proběhl na ledě Hradce Králové, a pokud se nemýlím, byla to zatím prohra s největším rozdílem, a tudíž i nejhorší v tomto roce. Člověk musí milovat naše fans, co se zařekli, že už nikdy na žádnej blbej hokej tady v tom městě nepůjdou, případně neopomněli připomenout oběma trenérům, kde že jsou tu dveře. Oni totiž do zápisu řekli, že se v tom nebudou dál pitvat a fans to zase vzali doslova. A jéje.
Chlapci se zapřísáhli, že se do derby se Šumperkem nahecujou a předvedou krásný hokej.

Já čekala poloprázdné tribuny, ale opak byl pravdou - 1825 diváků. Samozřejmě svoje udělala početná návštěva ze Šumperka, přesto si myslím, že domácí měli mírnou převahu a možná by bylo vhodné si navzájem symbolicky pogratulovat.


Na marodce máme "kapitána" Mikela, "olympijského vítěze" Dopitu a "toho" Pekra s "tím mladým" Hermanem. Kuba Herman, mimochodem, prý měl otřes mozku, ale tuším nás o tom na webu nikdo neinformoval a tak, meh, Jakube, buď zdráv! Kvůli absenci kapitána měl samozřejmě C na hrudi Kuba Bartoň. Mimo to měl taky košík, to asi že v kabině pokousal spoluhráče (ne vážně, co mu kdo udělal... Radime?!).


Úvod mě zdatně zděsil, protože se Draci tvářili, že jako fakt strašně moc chtějí vyhrát. Kohouti se tvářili, že se jim jako fakt strašně moc nechce nic dělat. Chvílemi to vypadalo, že hoši trénují s imaginárním pukem, protože si nebyli schopní ani nahrát. Byl to takový pěkný hurá hokej. Pak ovšem dostaly oba týmy rozum a HCO začali víc šlapat a hned z toho byl...

...neuznaný gól, protože co jste si jako hoši mysleli, po píšťalce vám to nikdo neuzná :D Autorem tohoto omylu byl Radim Kucharczyk, který se zdravě rozčílil a zkusil to na ostro, když pěknou dorážkou zvýšil na 1:0. Bylo to mimochodem z Nedbálkovy střely od modré, to asi že on nikdy nevystřelí, žéé lidi?!
Druhá třetina začala stejně akčně, jako ta první. Snad proto pak působilo sólo Rosti Marosze jako z jiného světa a ještě k tomu ve slow-motion, když vzal na červené čáře puk a mezi celou lajnou Šumperka prokličkoval s takovou lehkostí, až mě z toho bolelo srdce. Na závěr své krasojízdy rychlou střelou zápěstím zvyšoval na 2:0. Bylo to tak zoufale krásné, že se mi až chtělo brečet, jak jsem jenom nepřítomně plácala rukama, protože ahhh, Marosz má zlaté ruce.

Souběžně se hrálo utkání mezi SKA a Rigou a Marosz je jako kopie Fedora Fedorova, až na ty proporce a kolena. S Cestí jsme o přestávce polemizovaly nad tím, jestli by ti dva tu podobu taky viděli, kdyby se setkali na ledě. Po Maroszově gólu Cestí došla k závěru, že teď by mohl dát i Feďa. Přišla mi na mobil sms se stavem zápasu a hle - druhý gól SKA nedal nikdo jiný než Fedor Fedorov. Magic!

Rosťa Marosz, jako vždy nadšen :D

Pak dali gól Draci, meh. Víc mě zaujala výzdoba v našem kotli, kde byl velký nápis "neškodní dráčci" a k tomu dva velcí papíroví draci jako od dětí ze školky. Pak se náš útok opět usadil v útočném pásmu a já jsem, poněkud znuděna, prohlásila, že by Pšurný mohl dát gól. A tak dal vzápětí Michal Pšurný gól, protože na Míšu je prostě spoleh. U gólu byl taky Horák, takže yay, double win.
Tomáš Zbořil se chtěl prát, což mu sice rozhodčí nedovolil, ale já z toho mám docela vtipné fotky.


Třetí třetinu uvedl gól Milana Ministra. Následně skóroval Jakub Bartoň a skóre tak bylo konečných 5:1 pro domácí. Draci sice k nelibosti přihlížejících dostali jedno trestné střílení, nicméně my máme v bráně Štefana Žigárdyho, bitches, takže se nic nestalo. Tuším právě v třetí třetině domácí nahodili na zakázané uvolnění a pozorným se naskytla vtipná scénka, když se Michal Nedbálek skrčil a snažil se proplížit kolem mantinelu a vystřídat. Nutno podotknout, že se mu to nepodařilo, ale mě to dost pobavilo :D
K radosti alespoň poloviny přihlížejících HCO využili tři přesilovky. K radosti mé to Šumperk nevzdával a bojoval až do konce a jejich fanoušci je až do konce podporovali, i když bylo jasné, že zápas můžou maximálně zpestřit jedním dvěma góly.

Jiří Ondrušek

Strašně pěkné bylo, když při děkovačce začali děkovat i fanoušci hostů, z čehož naši hoši byli celí vyplácaní a začali tleskat i jim :D A tak no, je takové trochu depresivní sledovat ty cizí fans, co se chovaj slušně. Jenom jsme totiž vyšly ze stadionu, už jsme narazily nějaké podnapilé idioty, co posílali celý Šumperk do temných míst. Následně neméně "posilněné" děti hulákaly v tramvaji. Je mi z toho vždycky strašně trapně, už jenom proto, že s tím dresem kolem ramen případně na sobě, se nemůžu moc tvářit, že nevím, o co jde.

Ale byl to pěkný zápas, nejvíc mě nadchla lajna Haluza - Řípa - Marosz, kdyby to tu někoho zajímalo. Moc dobrý zápas měl Michal Nedbálek, samozřejmě taky Žigy a zase jednou jsem ochala nad skillz Ondruška. A vlastně všech, my máme tak šikovné hráče tady, ááách :D

Fotky pro redakci tady.

BRObin Staněk


Olda Horák

Můj nejoblíbenější (ne)fanda, co chodí po sedačkách sem a tam a jezdí s autíčkem; hokej ho nechává zcela chladným :D

Říkám, HC Trolls, trollololol

Alex Lhotský
Promiň, Sašo :D

Samí lepší lidi k nám chodí na hokej, héééč :D

Vždycky si u děkovačky říkám, jestli Robin kouká na mě nebo kam. No vlastně to si říkám skoro u všech a vždycky, když koukají naším směrem, ale u Brobina mi to vždycky vrtá hlavou nejvíc. Jestli to čteš, tak mi prosím řekni ;D


Ale Tomáš Zbořil měl myslím v publiku nějakou návštěvu, protože nám asi nemával :D :D

To nejlepší nakonec - Jiří Řípa, co je jak česká verze Gleba Klimenka, a tudíž naprosto perfektní :D
Strašně ráda fotím jeho výrazy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elll7 | Web | 9. ledna 2012 v 14:05 | Reagovat

RE: No s tím vlčením doufám,že to nebude tak hrozné ;D¨Tvůj nápad je více než parádní a já doufám,že bude i pravdivý ;)

Gratuluji k vítězství! Mám takový dotázeček,kolik v Olomouci tak průměrně chodí na zápasy lidí?

2 Kvík | Web | 9. ledna 2012 v 16:50 | Reagovat

[1]: Trapné odpovídat... běžně něco přes tisícovku, na Ústí přišlo dokonce přes dvě a pak to začalo klesat... Na poslední zápas loňskýho roku přišlo myslím něco kolem osmi stovek, ale zas hrálo se s Mostem.
Řekla bych tak ten tisíc, plus mínus stovka.

3 hczlin | Web | 9. ledna 2012 v 17:14 | Reagovat

moc pěkně napsané ;) akorát mi přijde že těch lidí není moc ;) ale ono to není extraliga tak asi tam tolik nechodí ;) nevím ;)

4 elll7 | Web | 9. ledna 2012 v 20:19 | Reagovat

[2]: Aha...myslím,že je to fakt škoda,protože máte skvělý tým ;) Fandím vám.

RE: Panasonic DMC-FS16.Dostala jsem ho k Vánocům,protože ten můj předešlý byl už jaksi za zenitem :D

5 Black | Web | 10. ledna 2012 v 19:26 | Reagovat

V tvém podání je i zápis ze zápasu velice zábavný. Nejsem tu poprvé, už sem od tebe nějaké články četla, přesto mě to překvapuje. A rozhodně tu nejsem naposled!:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.