Reprezentační PAUZAAAA

20. prosince 2011 v 23:21 | Kví-Kví |  Scores!
Ehehehe, Arty, ehehehehe, Přerov, ehehehe. Pozdě v noci, o reprezentaci, ruském nároďáku a filosofických otázkách o bytí a nebytí trenéra.

1. zákon Reprezentace:
Zápasy reprezentační se hrají zásadně v době t, která je charakterizována zvýšenými školními nároky Fu. Zápasy reprezentační kolem sebe mají velmi silné gravitační pole, jemuž není možno vzdorovati. Nadšení ze zápasu Aw je přímo úměrné počtu oblíbených hvězd F a počtu gólů Yeah, které tyto hvězdy vstřelí; podle vzorce Aw = FYeah.


Česká repre dostala řádné kapky za výkon proti Švédům. A mně třeba přišlo, že to zas tak strašné nebylo. Tedy po technické stránce; fakt, že jsou naši hokejisti často soupeřem přebrusleni, není nic nového. Je veřejným tajemstvím, že postrádáme epické bruslaře, proto není v historii žádná Czech Rocket, že jo. Ono úplně stačí, že takový Sergej Fedorov by půlku těch našich kluků přebruslil na jedné brusli.
Ale jak říkám - zas TAK strašné to rozhodně nebylo a hlavně - kluci bojovali a z prohry se POUČILI.
v Chomutově blbě fandili :D

Hra proti Finům už byla někde úplně jinde, byť by někdo mohl říct, že tam Finsko mělo béčko. Béčko nebéčko, nikde se nepíše, že hráči z SM-liigy jsou snad horší než ti z KHL, a tedy bych tohle kastování zas tak vážně nebrala.
A zápas s Rusy? Oh nebesa! Opomenu-li fakt, že jsem zakázala českému nároďáku dávat góly, když jsou Děnisové (Grebeškov a Děnisov) na ledě, a český nároďák mě neposlechl, tak to byl fakt hezký zápas a tak. No a ty nájezdy... Zbyněk Irgl je prostě flawless, třeba to konečně lidu dojde a tak. Kuba Štěpánek hezky zachytal; zkrátka štěstí bylo víc u nás a tak jsme brali dva body.
Druhé místo na Channelu, to není vůbec špatné. Vůbec špatné!


Ale abych si tu na nic nehrála - zatímco některé obličeje v českém nároďáku pro mě byly vyloženě neznámé a nebyla jsem schopná ony muže identifikovat, s Rusy jsem stejný problém neměla. Ono vůbec sledovat ruský nároďák je pro mě momentálně z mnoha důvodů mnohem jednodušší... Rýpat se v tom nehodlám, díky, ahoj.
Channel s sebou přinesl stejnou otázku jako Karjala - jak bude Biljaletdinův výběr hrát bez Alexe Radulova? Ten chlap je... na to ani nejsou slova. Zkrátka celej ten tým tahá za sebou, stará se o výsledek i motivaci (ostatně proto si myslím, že to on by měl mít C na dresu, ne Nikulin), ve svým věku je jasným lídrem. Což je fajn. Teoreticky. Prakticky je to úplně na nic, protože když se zraní, tým se položí. Ale fear no more, odpověď na onu kritickou otázku dostaneme se Švédskými hokejovými hrami, kam - podle prohlášení trenéra - Radulov nepojede.

Chápu snahu Biljaletdinova omladit tým. Chápu, kam tím směřuje, čeho chce dosáhnout, a že to dost dobře může vyjít. Nicméně ruský národ chce vítězství. Sakra, ani mě nebaví sledovat sbornou, jak se plácá okolo a dělá kompars Radulovovi. Otázkou tedy je, jestli si během onoho vychovávání Tarasenka, Kuznětsova a jim podobných (kteří, ohoho, odejdou do NHL, že?) Bill sám pod sebou neřeže větev.

Když už se člověk smíří s tím, že je vlastně winner, protože dost možná viděl poslední vystoupení hráčů jako jsou Morozov a Zaripov na EHT, tak je dost snadné soustředit se na to, co s tím týmem bude dál. Biljaletdinovi fakt nezávidím. Vzal funkci, ve které se od něj nic jiného než vítězství nečeká. Zároveň se po něm chce vybudování týmu pro Olympiádu v Soči, ale dva roky jsou sakra dlouhá doba. Kdo z nás umí myslet dva roky dopředu? Kdo odhadne své vlastní schopnosti za dva roky? A co když takhle musíte posoudit dalších třicet lidí?
Ale na druhou stranu, na rozdíl od takového Hadamczika má alespoň z čeho vybírat.


2. zákon Reprezentace:
Bez víry není síly, a tak tu televizi ani nezapínej a šetři energií, když týmu nevěříš. A když už ji zapneš, tak to nekomentuj. Karma je bitch.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.