Reliable men are what makes a good team

17. prosince 2011 v 0:27 | Kví-Kví |  FOTOREPORT
Upřímně doufám, že byl Václav Sýkora po gólu Míši Pšurného na tom asi takhle:


Protože jestli ne, tak... tak jsem měla hodit párek na led.


Do města přijeli SosiSKA Piráti z Chomutova v čele s trenérem Václavem Sýkorou. A mně to prostě pořád ještě přijde strašně směšné a vůbec naprosto nepochopitelné, že tady ten pán ještě nedávno drezíroval SKA. No, drezuroval, podle všech zpráv chlapci spíš drezírovali jeho (to není hezké!), ale to je celkem fuk, že jo. No, vlastně není, čekám, co se s Chomutovem stane v play-off...

V bráně se ukázal po delší době Štefan Žigárdy, a to asi jenom z jednoho důvodu - Libor Kašík mizí do Kanady a Žigy se potřebuje rozchytat. Možná mu taky mohli dát víc jak jeden zápas, no ale budiž, ještě že aspoň tak.
Hoši začali klasicky slabším úvodem a první třetina byla vyloženě horor. Občas jsem si říkala, jaké to asi musí být pro fanoušky jiných týmů, když hrají proti SKA... a najednou mi to přesně tak připadalo, protože Chomutov naše chlapce vyloženě přehrával, hrál s něma jako kočka s myší a nejhorší... nejhorší na tom bylo, že u toho vypadali téměř jako SKA v loňské sezóně. Bylo to děsivě úchvatné.
Nakonec jsme byli asi všichni rádi, že je skóre 0:1 pro Chomutov a Žigy ósom.

Druhá třetina začala přesilovkou Chomutova 5 na 3, což se ukázalo jako tak trochu zlomový moment, protože chlapci ubránili. Následoval gól Milana Ministra a minutu po něm otočil skóre v náš prospěch Jakub Bartoň (a já umřela). Jenže právě Mini překazil Barunovi jeho - jako vždy - epickou radost, když zafauloval a Chomutov svou přesilovku proměnil. A za šestnáct vteřin byl opět ve vedení. Booo jako.

V jednu chvíli tam byl takový moment - puk se klouzal směr brána, obránce a jeden útočník soupeře ho dojížděli... A Žigyho nenapadlo nic lepšího, než že vyjede taky a puk odehraje. Štěpánek, sezóna 2010/11, play-off, sedmý zápas s Atlantem hadra. Téměr tedy, soupeř puk nezachytil, protože mu Žigy tak krásně nenamazal. Ale infarktovala jsem tam solidně. Musela jsem vzápětí zkontrolovat Sýkoru, protože to byl ten moment, co mu ukončil kariéru ve SKA - stál tam a nic. Zkrátka flegmatik :D

Většinu třetí třetiny jsem strávila zíráním na střídačku, protože tam stál Olda Horák, kterého nenechali trenéři v poslední dvacetiminutovce hrát. Opíral se tam o Kašíka nebo s Kašíkem a mně pukalo srdce, že nehraje.

Mimochodem, Robin Staněk je muž dvou tváří. Podle toho, s kým je zrovna na modré. Je-li to kapitán Mikel, tak se BRObina bojte, protože bude ničit. Je-li to kdokoli jiný, bojte se taky, protože bude awesome. BRObin je chemický prvek, který jsme s Cestí nalezly pár zápasů zpátky a nyní objevujeme jeho reakce s jinými prvky v tabulce. Baví mě to :D
Možná někteří z vás ví, že hokejisty primárně rozlišuji podle toho, jak bruslí - zkrátka jsem musela, nekvalitní streamy na KHL vás k tomu donutí (a věřte, to co je teď, je prudce kvalitní, dva roky zpátky... not so much). A BRObin bruslí zvláštně, především, pokud nepotřebuje být rychlý. Prostě nehýbe rukama. Vypadá pak jako takový kvádřík na bruslích :D Když rychlost potřebuje, jeho styl je dost podobný tomu, co má Nedbálek. Možná proto spolu na modré vypadají překvapivě dobře.

Závěr zápasu byly nervičky. Pouze gól jsme ztráceli, tak blízko, tak blízko! A chlapci bojovali jako lvi, pořád se hnali dopředu... až pak, konečně, trefil puk do brány Michal Pšurný (a já umřela podruhé) a bylo vyrovnáno. Pak to byly nervičky ještě větší, protože Chomutov přece ty tři body chtěl. Ale Žigy řekl né, protože Žigy je perfektní. Gah. Moje jednička :D

Pak byl pan kapitán i celý tým banda hluchých, když na ně trenéři řvali, ať zahlásí oddechový čas. Bylo to až patetické, málem už jsme s Cestí řvaly taky, jenže by nás beztak slyšeli zase jenom ti trenéři na lavce a nic by z toho nebylo :D Oddechový čas se nekonal, třetina se dohrála a šlo se do prodloužení. A z prodloužení do nájezdů.
Ministr se netrefil. Žigy chytil. Kolouch se trefil. Žigy chytil. Pšurný se trefil. Střídačka začala slavit a hoši skákali už tam, nadšení, že berou dva body od druhého Chomutova, že jim potopili jejich dreamboat. Chlapci, jsem pyšná.

Fotky! A no... "fotky" (= to, co se mi líbí, ale postrádá to kvalitku):


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 elll7 | Web | 17. prosince 2011 v 13:08 | Reagovat

RE: Já jsem neříkala nic tak hrozného, jen myslím že má na víc,než dosud v Jihlavě předvedl ;) Možná máš pravdu s tím,že ho Vlčák s Augustou (trenéři)neumí zužitkovat.Doufám,že mi dneska předvede,že se pletu! :)

2 hczlin | Web | 17. prosince 2011 v 20:01 | Reagovat

pěknej blog..taky máme o hokeji,nechces byt sb??

3 hczlin | Web | 18. prosince 2011 v 10:20 | Reagovat

aha škoda...ja sbéčkuju protože bych si fakt nepamatovala tech vic jak 10 blogu o hokeju co znam takze si je davam do sb...ale kdyz nechces..a nemuzem si te jenom my zapsat aby sme si pamatovali tvoji stranku??? ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.