Jednou v roce...

28. prosince 2011 v 14:55 | Kví-Kví |  Scores!
...o Spengler Cupu...
...hraje Kanada...
...a v týmu Kanady je Joel Kwiatkowski.

A Joel je strašně awesome a giggles and rainbows and stuff.
To tady jako píšu smysluplný článek, kdyby to nebylo poznat :D


Joel jednu dobu hrával za SKA Petrohrad a byl můj oblíbený obránce, protože ten chlapec má skillz. No, chlapec - táhne mu na 35 :D Má výtečnou střelu od modré (což ostatně dvakrát předvedl proti Vítkovicím) a ve SKA hrával kolem 20 minut na zápas v první či druhé obranné dvojci. Taky to byl zdatný obranář (no.. je to obránce, huh) a nasbíral +26 v +/-.
Pointou jest, že jakožto Kanaďan hrající v evropských ligách vždycky jede na Spengler, a tak, i když už nás smlouvy a absence streamů na švýcarskou ligu rozdělili, se vždycky jednou do roka opět setkáme. Joel Kwiatkowski je borec a chybí mi ve SKA.


Mezitím, co jsem tento blog zanedbávala, SKA utržili svou první OPRAVDOVOU prohru v sezóně, když se jim nepodařilo vstřelit ani jeden gól do sítě Minsku. Dalo by se sice vymlouvat na zranění klíčových hráčů, ale ostatní kluci jsou zkrátka povinni je nahradit, když na to přijde. Každopádně, jakkoli si myslím, že se dá v pohodě hrát a vyhrát bez Maxe Afinogenova, absence Patricka Thoresena byla dost znatelná. A když se pak zranil Matt Weinhandl, dopadlo to v Minsku tak, jak to dopadlo. Mimo to je zraněn Leša Semjonov a Max Rybin je kdesi v čudu z rodinných důvodů. Prý se taky zranil Jakub Štěpánek, šikula.

Absence tří hvězdiček mimo jiné vyústila v to, že Žeňa Arťuchin hraje v první lajně a chodí na přesilovky, hraje zhruba dvacet minut za zápas a vůbec je tam div ne pořád. Mám z toho smíšené pocity. Na jednu stranu se dmu pýchou, že můj Velký hraje na první lajně jednoho z nejlepších evropských klubů; na druhou vím, že to je podmíněno právě zraněními spoluhráčů. Co se přesilovky týče, tak ani nevím, co si myslet. Dal tři góly právě v početní výhodě a byly to góly úchvatné (ve stylu Malkina, pěkně z půlky pravého kruhu), ale celkově za tým ta přesilovka vypadá spíš jako špatný vtip. Což ostatně uznává i pan trenér, protože prý tohle moc netrénovali...

Dneska SKA hrají poslední zápas roku 2011 a - snad trochu symbolicky - s Atlantem Mytišči. Tak to hlavně, chlapci moji, vyhrajte.


Salavat Julaev Ufa se zvedli z popela jako fénix a jejich hra je úplně něco jiného, než co předváděli v temných dobách v úvodu sezóny. Není si moc na co stěžovat, snad jen, že když se Oleg Saprykin zranil, nahradil ho na křídle vedle Alexe Radulova starší bratr Igor Radulov, a když se Saprykin do sestavy vrátil, Igor mu místo neuvolnil. A tak Oleg nastupuje s Peťou Sčastlivým a není to vůbec špatné, až na to, že ho prostě chci mít na té první lajně a bromance pohromadě.

Kdyby to snad někoho zajímalo, Oleg Saprykin opravdu jede svou nejlepší sezónu VŮBEC. Loni, kdy měl ubohých 9 bodů ve 44 zápasech, jsem zoufale doufala ve zlepšení... Nikdy bych nečekala, že se z úplného dna odrazí doslova až na vrchol. Jsem pyšná, Olí, strašně moc.
Momentálně má 0,76 bodu na zápas. Aww.

Podobně jako u SKA je i sestava Ufy prořídlá díky zraněním - Viktor Kozlov si zahrál v jednom zápase a zranění si obnovil. Alex Svitov byl postřelen pukem z hokejky svého spoluhráče Proškina. Jurij Trubačev nehrál už já nevím jak dlouho a Andrej Taratuchin snad v téhle sezóně ještě ani nenastoupil. Andrej Kutějkin se prý zranil na tréninku tím stylem, že ho v téhle sezóně už vůbec neuvidíme. Jakub Nakládal, snad aby lépe zapadl do týmu, dal vlastňák svým obličejem, zápas vynechal a pak se objevil s košíkem.


První liga se nekoná, což mě čílí, jelikož mi ti naši kohoutci chybí. Redakce webu se nás tedy snaží alespoň opít rohlíkem v podobě různých krátkých zpráviček. Největším oživením tedy byl off-line rozhovor s Petrem Haluzou. Petrovi provolejme třikrát hurá, že pochopil a zdatně odpověděl některé ty češtinářské skvosty tam.

V 4:12 ráno mě taky totálně rozsekal Libor Kašík, když se začal culit do kamery. V takové hodiny se směju divným věcem, no.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.