Hvězdička zápasu

13. prosince 2011 v 22:06 | Kví-Kví |  Scores!
Když si HCO hrají na SKA a dělají ze soupeře Spartak, publikum se baví.
Tedy alespoň většina. Rodinka za námi neustále pořvávala na rozhodčího Jeřábka, že prý je dacan a má zamrzlou píšťalku.
Aneb poněkud opožděný článek o sobotním utkání proti Benátkám.


Mně bylo hned jasné, že ta rodinka asi nebude místní, když začali hned na úvod zápasu řvát "Pískej to!", když pan kapitán zahákoval protihráče. Pan kapitán byl Jakub Bartoň. Jakub Bartoň s C na hrudi je epický.
Nutno zmínit, že oni cizinci neměli zrovna bohatou slovní zásobu a různě obměňovali ve větě fráze typu: "Ty dacane!" nebo "Píšťalka zamrzla?" nebo "To si ze mě děláš srandu, ty dacane!" Bylo to vlastně trochu směšné, dokud nenazvali dacanem pana kapitána, protože shodou náhod mám jméno pana kapitána na svém dresu. A je úplně jedno, že se v tom momentu zabořil - dacansky - komusi loktem do obličeje - HCO můžeme nadávat jenom my, domácí! Ale slušně, samozřejmě.

Na rozdíl od jiných zápasů vstoupili Kohouti do utkání dobře - tzn. že již v první třetině padly dva góly, nekonalo se drama a tak no. Padlo to tam během 25 vteřin a brankáři ruply nervy; odporoučel se tedy na střídačku. Někdy to zkrátka nesedne. Zářezy na hokejkách Ráce a Pekra.

Do druhé třetiny šly Benátky samozřejmě s tím, že dorovnají, nicméně Libor Kašík kategoricky nesouhlasil, a tak nám do brány nic nespadlo. Jak už to tak bývá, pomáhaly i tyče a hezky to cinkalo. A pomáhala i obrana, která už klasicky musela zametat odražené puky. Já nevím, na tohle si prostě nezvyknu, jsem zvyklá od Žigárdyho, že všechno končí v náručí a minimum toho lítá gólem. Jenže přes úspěšnost 95,29% vlak nejede a člověk zkrátka musí smeknout před výkonem o dva roky staršího kluka.
Co mě ovšem šíleně vytáčí, jsou fans z tribun nad středním pásmem, kteří vidí prd, neustále Kašíka vyvolávaj a málem ho blahořečí, jako by snad ty puky chytal očima jako nějaký rytíř jedi. Korunu tomu pak nasadí, když prohlásí, že Žigy už na to nemá. No pardon?! Žigy chudák sedí buď na střídačce tady nebo ve Vítkovicích, a když už se dostane do brány, tak chytá skvěle. Fakt lidi... Gr!

Druhá třetina, tři góly, Herman, Kolouch, Řípa.
Ale ten gól Kuby Hermana, oh bože, jak ten kluk není ve dvacítkách?! Krása, krása, krása!

Co dělat se skóre 5:0, když vám zbývá dvacet minut? Benátky ukázaly charakter a bojovaly dál, za což jim patří dík, aspoň jsme se nenudili. Nevím tedy, jak rodinka za námi, těm se to asi moc nelíbilo, protože dacanů na ledě přibývalo přímou úměrou k počtu vstřelených gólů. Hned na úvod přibyli další tři, když dal Jiří Řípa svůj druhý gól onoho večera. (Řípa je ósom, kdyby jste to náhodou nevěděli.)
Následně Kašík nevychytal nejlepšího střelce soupeře a dacanů ubylo. Ne však na dlouho, protože vzápětí se prosadil Haluza a hned po něm - fuck yeah - Rostislav Marosz se svým prvním gólem sezóny zakončil střelbu do brány Benátek. Asi nechtěl kazit radost fanouškům svými šesti asistencemi, protože přece "tak strašně sóluje".
Konečné skóre: 8:1 pro našinec.

Byť byl celý zápas taková trochu Forwards Party, hvězdou zápasu pro mě byl Oldřich Horák. Ten kluk je prostě... soddfafbgfibgibids nemám slov. V prvé řadě měl +1, tedy je celkově na +2 a než se začnete pošklebovat, zajděte si na zápas. A v tomhle zápase byl zkrátka fenomenální, počínaje inteligentní hrou s pukem a výtečnou hrou do těla konče.
Co se té hry do těla týče - bylo komické sledovat pokusy soupeřů ho srazit, jen aby se od něj odrazili a sami skončili na zemi. Pravda, když z jednoho takového středu odjížděl Horák v předklonu a s výrazem bolesti, měla jsem chuť začít nadávat do dacanů taky. Pak tu jsou jeho hity, které jsou tak hezké a ah :D
Zkrátka Olda Horák byl v sobotu parádní.


Včerejší zápas s Brodem už tak vydařený nebyl, chlapci prohráli, Dopita se údajně zranil a Chomutov nám utekl na rozdíl devíti bodů. Jako vrchol všeho se zranil jeden z hráčů Brodu, když s někam od nás dojížděli puk u mantinelu. Výsledek? Zlomený obratel a půlrok rekonvalescence a všichni asi můžeme být rádi, že je naživu. Tak hodně štěstí a brzký (nikoliv však uspěchaný) návrat na led!
A zítra přijede SosiSKA Chomutov a chlapci sakra musí vyhrát. Držte palce, ať se nejdu ptát pana Sýkory na detaily o SKA a nebo nehodím na led sosisku párek, kdyby se náhodou nedařilo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cestííí | 13. prosince 2011 v 22:24 | Reagovat

hoďme na něho párek, no táááááááák prosíííím, horší už to nebude!

2 Kvík | 13. prosince 2011 v 22:32 | Reagovat

[1]: NE

3 Alli | Web | 14. prosince 2011 v 16:22 | Reagovat

vypadá to, že máš docela slabost pro zlíňáky :DD :P jinak pěkný článek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.