Bratrovražda

11. prosince 2011 v 13:19 | Kví-Kví |  Scores!
Nemám ráda, když SKA hrají proti Ufě nebo AK Bars, zkrátka proto, že by měli vyhrát všichni. Na druhou stranu mi to dost usnadňuje práci při psaní tohoto blogu, jelikož mám všechny tři týmy přečtené.
Aneb o relativitě all star týmu, ironii týmové hry a frázi show me da moneh.


SKA Petrohrad vs Salavat Julaev Ufa
To byl tak krásný, krásný, krásný hokej. Nejvíc yay bylo, když jsem spatřila Viktora Kozlova, protože íííík, Viky mi chyběl. Na straně SKA nám byly představeny obměněné lajny, přičemž člověk ani vlastně nevěděl, co si o tom má myslet. Ale ta třetí Makarov - Něprjajev - Arťuchin otevřela skóre, následovaná podivnou sestavou Rybin - Fedorov - Thoresen (boha, jak se potkali na ledě..?).
Bohužel potom Ufa řekla NÉ a do tlapek si to vzal Alex Radulov. 2:1. Následně Viktor Kozlov ukázal, proč mi chyběl na ledě. 2:2. Potom přišla velká zelená party, když Oleg Saprykin dal svůj desátý gól v sezóně. 2:3. A pak znova Radu a 2:4. Nutno podotknout, že mi to ale vůbec nevadilo, snad jen, že SKA tam lítali jako slepice bez hlavy a bylo to lehce trapné.

Pak ovšem zasáhl Váňa Něprjajev a najednou to bylo 3:4 a začal nápor na bránu Nikity Davydova, který je mimochodem stále fenomenální a vlastně už je z něj jednička týmu a mhé, Eriku, odpusť mi. A s 28 zbývajícími vteřinami SKA dorovnali. Já si pořád myslím, že to byl Váňa a měl tedy hattrick (mimochodem - ta jeho oslava, aw), nicméně gól přičetli Tonymu Martenssonovi.
Prodloužení, lalala, a Alex Radulov měl hattrick. A mně to ani nevadilo, protože SKA brali bod a Ufa dva a zelení potřebujou body víc. Jsem praktik a hlavně na večer. Co mi vadilo byl rozbitý Patrick Thoresen, který potkal Jakuba Nakládala a brankovou tyč a odneslo to jeho koleno. Šatnu opustil na berlích.

Taky mě vytočil Oleg, který byl zas jednou kretén a hitnul Arťuchina do kolena. Olegu, podívej se: Arty měl operované koleno, když mu bylo dvanáct a já trnu kdykoli, kdy se ho někdo jenom dotkne. Do kolena se prostě nehituje. Buď rád, že ti neurval hlavu. A vůbec, hoši, co je sakra s váma, proč se pořád musíte navzájem masakrovat?! Mí milovaní se navzájem nesnáší. Jenom Leo Komarov je přicmrndávač a pořád vykládá, jak má rád Aťunovu hru.SKA Petrohrad vs AK Bars Kazaň
Patrick Thoresen, který odešel na berlích, sice nebyl schopen dojít do šatny a nazout brusle, vyjet výtahem do skyboxu mu ovšem problém nedělalo, a tak radši skončil tam. V důsledku toho si Říha řekl "lol, škatulata hejbejte se!" a TOTÁLNĚ přeházel lajny. Vytvořil čtyřhlavé monstrum. Tři hlavy spaly a jedna byla bez zubů. Way to go, coach.
Nicméně... Oh, the beauty that is Alexei Morozov. Pan Captain Russia se nezapřel. Pan Captain Russia byl zase jednou ósom. Pan Captain Russia dal SKA hattrick. A u všech jeho gólů asistoval swagFinn Niko Kapanen.

Přiznám se bez mučení, každý ten gól jsem oslavila, protože mám prostě slabost pro Moroze, protože Moroz je bůh. Což ovšem nic nemění na tom, že na SKA se prakticky nedalo koukat. První lajna Průcha - Něprjajev - Arťuchin (!!!) byla k pláči. Arty, jenž většinu poslední zápasů zkrátka šájnil a na ledě měl jednu šanci za druhou, najednou nebyl ani schopnej dostat puk do pásma - což sáhodlouze rozebíral Viktor Fjodorov, protože *ehm ehmzeťákkašli kašli* asi má s Aťunou nějakej problém a ono je dost jednoduché být Captain Obvious a neustále zmiňovat to, co všichni vidí - že to prostě přes tu modrou nedostane.
Arty v tom zápase skončil s -2 a myslím, že spoluhráči na tom nebyli o moc líp.

Jedinou jakž takž produktivní lajnou byli, samozřejmě, Švédi. Nikoliv však s Chlebem, ale s Rybou. A právě Max Rybin dal jediný gól SKA v tomto zápase, čímž tak trochu zmírnil onen poněkud trapný výkon.


Ponaučení z obou zápasů:
Týmová hra je jenom taková strašně vtipná fráze, kterou se mává, když se nedaří. Jenže mávejte ní, když vás víceméně porazí jeden jediný hráč v soupeřově týmu... Aneb hattricky Radulova a Morozova ftw.
Pokuste se nevraždit lidi, kteří mají názory typu "Alexej Morozov ukázal hvězdným SKA, že za peníze si výhru nekoupíš" - místo toho napiště pasivně agresivní tweet o tom, že jsou tihle lidi úplně vypatlaní. Když se podíváte na soupisku AK Bars, nadejte tam bez problému osm mistrů světa, a to jsem ani nekontrolovala ten zbytek. Obrana je A+. Útok se skládá z největších talentů svých generací. Kolikpak si, pane, myslíte, že tohle stálo? Nebo si snad někdo myslí, že hráči jako Morozov, Immonen, Kuljaš nebo Vehanen tam hrají za almužnu? Ha-ha.
Nemluvě o tom, že hvězdní SKA po letním převratu už tak hvězdní nejsou. Máme uřvaného trenéra, nepřítele českého národa a hříčku přírody jakou je Max Afinogenov, která ani nehraje. Ano, naše obrana a brankáři jsou světová extratřída. Nicméně útok je pořád z větší části sbírka spíš neznámých skillerů. A to že jim hodně platí? A co to má s čím společný?


Ufa vs Atlant v pátek byl kůl zápas, hlavně proto, že Ufa vyhrála. Mám ráda, když Ufa vyhrává :D
Alex Svitov je úchvatný. Fenomenální. Velký a silný, rychlý a obratný a především - ty ruce. On je tak neuvěřitelně šikovný hráč, až se mi chce občas brečet z těch jeho útočných akcí. No a ten gól... ten gól byl prostě kůl.
Gól dali i Radu, Oleg a Petr Sčastlivyj. A taky Antti Pihlström, ale já prostě odmítám uznat jeho přítomnost v tomhle klubu, takže pšt :DA dneska SKA proti Něftechimiku, kde už mě nemusí trápit, kdo má vyhrát. Což ovšem neplatí v případě zápasu Ufa - AK Bars, i když zeleným potvorám to přeju o trochu moc víc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.