Přesilovková nevýhoda domácího týmu

10. listopadu 2011 v 23:45 | Kví-Kví |  Scores!
Co se stane, když na led druhého týmu tabulky přijede lídr? Co, když neoblíbený útočník nedá nájezd? Co, když moc řvete na tribuně? A funguje u hokejistů zápasová sebereflexe?
Aneb krátce i dlouze o tom, jak do Holomóca dorazili borci z HC Slovan Ústečtí Lvi.


Spoiler: Na poslední dvě otázky si odpovězte sami.
Těšila jsem se jako malá na Roka Pajiče. Když jsem se oblékala, došlo mi, že je vlastně reprezentační přestávka. Pajič je Slovinec a k tomu super, takže asi reprezentuje. Každopádně nedorazil, ale vlastně nakonec jenom dobře, protože lidi se zas chovali trošku jako nevychovanci. Kdo ale dorazil, byl o 900 lidí bohatší dav diváků. Do Plecharény se tentokrát nahrnulo přes dva tisíce lidí. A musím říct, že to bylo docela fuj, hlavně proto, že si vedle mě sedla celá smečka zasloužilých hospodských expertů, kteří nechápali navzájem vyrušené tresty, Horákovu dokonalost a především, že není záhodno mě vytáčet a strkat do mě, když fotím.

Jakub Herman dal gólík v první třetině. Jako správný mazák se při oslavě rozplácl na led a získal tím u mě +10 bodů. Tím víceméně rozdávání bodů útočníkům skončilo, protože to bylo taky všechno, co z naší strany padlo. Přitom ale náš tým 50 minut kontroloval zápas a své těsné vedení a Ústí se prakticky k ničemu nedostalo.

Nevyužité přesilovky
Pět na tři, pět na čtyři, dvě minuty, čtyři minuty... nic platné. První volovina? Poslat na přesilovku nové obranné páry Staněk - Nedbálek a Mikel - Janáček, přičemž Janáček nehrál snad půl roku a Staněk s Mikelem vynikají především v debilních hitech a loktech do obličeje... Staněk s Nedbálkem sice aspoň občas vystřelili, jenže Staněk s oblibou trefuje nejbližší útočníky, takže co z toho.
Na přesilovky by měl chodit Lhotský, jenže ten nehrál. Pak by měli chodit Bartoň - Ondrušek, jenže Bartoně si půjčují z Vítkovic, jak se jim zachce, a on to má kluk v nohách, když den před zápasem hraje. A pak je tu Kotvan s Horákem. Ok, uznávám, pro ty dva mám víc jak slabost. Možná to hraničí až s platonickou láskou. Pravdou ale zůstává, že Kotvan má nejtvrdší střelu ze všech našich obránců a nebojí se vystřelit. A Horák taky pro střelu nejde daleko, a byť nemá takovou razanci, tak to letí na bránu, což je hlavní.
Ke konci zápasu už aby člověk jenom brečel, protože poslední zmíněné ani nenechali normálně střídat a zůstali sedět. Chtěli velkýho obránce, tak ať ho sakra hrajou. Jediné dobré? Tragického systému obrany si všimlo i obvykle poněkud nevšímavé a podivně soudící publikum.
Ale fajn, obrana není všechno, je tu taky útok. Jenže naše "elitní formace" Kucharczyk - Dopita - Selingr byla všechno možné, jenom ne elitní. Nevystřelí a nevystřelí, a když vystřelí, tak nikdo není před bránou, aby to tečoval... To už jde jenom kroutit hlavou nad tím, proč je tam trenéři neustále tak tvrdošíjně posílali, i když bylo jasně vidět, že ústečtí hráči s něma i ve čtyřech nemaj problém. Ostatně zvykejme si, přestože to, co předváděli doposud, bylo víc než obdivuhodné, je jen otázkou času, než se je ostatní týmy naučí hrát. Poněkud lépe pak vypadali Marozs - Ministr - Lehečka, aspoň co se pohybu na ledě týče, protože když už nic, tak stříleli na bránu.


Marosz... Marosz... Oh ano, Rosťa se nám vrátil! Měla jsem radost. Pak jsem ho už jenom strašně litovala. Pak při rozbruslení jsem měla zase radost, protože to je úžasný smíšek a furt dělá nějaké parádičky a nakonec tam zpíval, no. Ale stejně bych ho radši viděla v tom Třinci. A vím dobře proč, stačí poslouchat lidi. No bóže, tak neproměnil trestné střílení. Ano, překvapilo mě, že jenom vystřelil a neudělal tam kličku s těma svýma šikovnýma tlapkama, ale nimrat se v tom sáhodlouze nehodlám. (nicméně mám v záloze konspirační teorii)
Škoda, že přes fail v TS si nikdo nevšiml, že byl fakt šikovnej při oslabení, že dokonce nahrával, jak si všichni stěžovali na jeho výtečná sóla a vůbec, že hraje hezky. Ale fans pořád mluví to svoje "hraje, jako by tu byl za trest". Já bych se mu ani nedivila, hele. Jen mi vrtá hlavou, proč ho prostě nepostaví s Pšurným, protože jsem asi fakt blbá a o hokeji vím prd, ale myslím si, že v přípravě spolu (a ještě s Okálem, fňuk) hráli víc než dobře a je trochu škoda to nezkusit.

Když už jsem u Pšurného, tak toho je na čtvrtou lajnu škoda, to zaprvé. Zadruhé, jeho lajna ke konci ani nehrála. Vyřadili ze hry útočníka, který za Ústí odehrál 67 zápasů. Logika? A tady?! Ha-ha. Zatřetí, měla jsem moment, kdy jsem na něj koukala a říkala si: "Proč mě tak nadchl, vždyť to není rychlý bruslař..?" a on vzápětí ukázkově obehrál soupeře a založil útok. Tak proto.

NICMÉNĚ! Jak říkám, po většinu hry to byla vyrovnaná partie, dokud z nějakého nepochopitelného důvodu našinec nezačal betonovat. Štefan Žigárdy byl fenomenální, ah, pro mě vždycky jednička. Bylo by fajn, kdyby mu góly nedávali vlastní obránci, ale on viníka už upřímně nic jiného nečekám a nechápu, za co dostává tolik času na ledě.
Tak snad pro příště budeme zpátky u naší fungující obrany. A nebudeme si chtít vydrápat oči z přesilovek. A snad se zase vrátíme na druhé místo, které nám uzmul Chomutov s Kapitánem Sosikou v čele.


Jo, zmínila jsem focení. A tu "práci" mám a je to jako strašně super a tak. Momentálně jsem ve stádiu, kdy uvažuju, jak to udělám s fotkama tady pro ten blog, protože logicky nemůžu dávat sem to samé, co jde na jiné weby. Takže... takže tak. Sem asi budu dávat různé momentky a podivné výrazy a milion fotek Bartoně a Horáka a Marosze, protože to je fotogenický hattrick, což už jsem tu jistě zmiňovala milionkrát.
Tudíž: Na ten "srs business" se choďte klidně ještě v den zápasu (tak rychlá já musím být!) dívat na regionsport.cz, přičemž spoléhám na to, že mé fotky už snad poznáte. Fotky ze zápasů s Ústím jsou u rozhovoru s Bartoněm, což neminete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.