Moji milí

30. listopadu 2011 v 22:06 | Kví-Kví |  Scores!
Mé oblíbené týmy mají mnoho věcí společných. Kdyby jste někdy snad spatřili hrát HCO, možná by jste postřehli jistou podobnost se SKA, především pak ve zcela scestných přihrávkách před bránou, nelogickém sestavování soupisky a vypouštění hráčů ze sestavy.
Ufa a SKA mají vztah očividně ještě speciálnější. Zatímco Petrohradší tři zápasy prohráli, Ufa v posledních třech našla klid a okusila pocit vítězství. Nedokážete si ani představit, jak neskutečně mě to vytáčí.


První ze tří proher SKA Petrohrad přišla s Dynamem Moskva na domácím ledě. Dovoluji si říci, že právě Dynamo je jejich největší konkurent na západě. Mimochodem, s touto prohrou měli SKA na kontu pouze tři prohry v základním čase a dvakrát z toho právě s Dynamem. SKA - Dynamo 3:4

Druhá prohra byla celkem šok. Hra na výjezdu, led Sibiře, která prohrála sedm zápasů v řadě. V normální hrací době padlo 6 gólů, jen pro zajímavost dva góly Sibiře dal Artěm Krjukov, který není pro fanoušky SKA žádný anonym - loni centroval Afinogenovi a Arťuchinovi. Na straně Petrohradu se dvakrát trefil Dmitri Kalinin a upevnil si tak pozici nejlepšího střelce mezi všemi obránci KHL s deseti góly.
Zápas se v prodloužení nerozhodl a šlo se do nájezdů. Což byla tak trošku cirkusová show. Po třech pokusech na obou stranách bylo skóre 1:1 a přistoupilo se k sudden death. První jel Suglobov za Sibiř, rozjel se, Štěpánek chytil puk, gól nebyl. Ale rozhodčí si zajeli do boxu, něco řešili a pak odmávli, že má Suglobov druhý pokus. Suglobov se rozjel, vystřelil, Štěpánek při zákroku vyrazil branku, puk přešel přes čáru... a rozhodčí gól uznali. Průcha svůj druhý pokus nedal, a tak Sibiř Novosibirsk vyhrála 4:3.
Důvodem opakovaného nájezdu bylo, že "Jakub Štěpánek vyjel z brány dříve, než se hráč soupeře dotknul puku". A gól byl uznán, protože "provedený zákrok neodpovídal typické reakci na akci soupeře, a proto bylo vyražení brankové konstrukce posouzeno jako úmyslné". No není to super, když liga diktuje brankářům, jak mají chytat?

Třetí a snad poslední prohra přišla na ledě Metallurgu Novokuzněck. Hru jsem neviděla, protože jsem byla ve škole a navíc nebyl stream. Jedno se mi ale potvrdilo - Jevgenij Arťuchin je spolehlivý mladý muž. Pokaždé, když nemám možnost sledovat zápas, dá gól. A včerejšek nebyl žádná výjimka. Jen pro zajímavost, za devět listopadových zápasů dal Arty tři góly, moc hezké. Gól sám už tak hezký nebyl, ale na to se historie neptá :D
Snad aby fanoušci neměli šoky z náhlých změn, zápas šel opět do prodloužení a opět do nájezdů. A SKA opět prohráli. Mg Novokuzněck - SKA 4:3.

SKA jsou očividně v takové menší krizi. Pokus si to teď vyžerou, poučí se z chyb a pojedou dál - ok. Pokud se ale celej stroj zasekne...


Na druhou stranu v Salavatu Julaev Ufa se daří a daří se ve velkém stylu. Tři vyhrané zápasy v řadě. Jestli si, hoši, jako takhle hodláte dělit výhry, tak... tak zásadně protestuji a připomínám, že Ufa už jednoho Gagarina má a SKA mají tedy přednostní právo. Just sayin'.
Hlavním trenérem byl definitivně jmenován Vener Safin. Do týmu si mimochodem přibral Vladimira Jurzinova ml., který v minulé sezóně asistoval na lavičce SKA Václavu Sýkorovi.


Jeremy Yablonski diskvalifikován do konce sezóny. Chris Brennan zákaz startu v 15 zápasech. V KHL si nezahraje severoamerický hráč, který nebude mít odehráno alespoň 80 zápasů v NHL.
A tak snad, možná, třeba... si KHL zachová tu krásu evropského hokeje, kde jsou bitky prostě jenom důsledkem velkých emocí a ne nástrojem k vyprovokování a zděšení soupeře. To by bylo hezké.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elll7 | Web | 1. prosince 2011 v 18:53 | Reagovat

Já se v KHL moc nevyznám ;) Nemám jí moc v oblibě. Sleduji pouze výsledky Astany kvli Lukáši Kašparovi. Zkusím napsat svůj objektivní názor ;D kdyžtak omluv mé nedostatky.

Rozhodčí jsou a budou vždycky dělat problémy. Na jednu stranu jsou to pořád lidi,ale na druhou udělat něco podobného ,co se stalo při těch nájezdech,tak to už je příliš. Nesnáším,když rozhodčí ovlivní výsledek utkání. Něco podobného se nám stalo předminulý zápas v Berouně-neuznali nám naprosto regulérní gól...Ale ,co se s tím dá dělat.

2 Elll7 | Web | 1. prosince 2011 v 18:54 | Reagovat

Ve svém druhém odstavci jsem to jaksi popletla ;D Nechtěla jsem napsat,že rozhodčí budou dělat problémy ,ale chyby. Takže se omlouvám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.