Kdyby věděl

13. listopadu 2011 v 13:57 | Kví-Kví |  Scores!
Já jsem strašlivě líná psát něco o EHT, protože mě to především neskutečně deptá, ještě navíc jak je to neustále prokládané tím vzpomínkovým videem. Ale co bych to byla za hokejový blog, kdybych ignorovala reprezentační výkony?
Zmíním i menší změny v Ufě a kdo mi včera udělal největší radost.


Český tým vypadá všelijak.
Proti Švédům bych snad i řekla, že to výhra být musela, protože švédský tým, byť se původně jevil velmi silným, vinou zranění poměrně dost oslabil. Bylo to takové lepší béčko, nikoliv kvalitou hráčů, jako spíš jejich zkušenostmi. V bráně jim seděl pro mě neznámý gólman, který si odbyl premiéru za nároďák. Zápas byl nudný a největším adrenalinem bylo vykoumat, jak to tam Petr Nedvěd vlastně trefil. Za zmínku samozřejmě stojí parádní výkon Jakuba Petružálka.

Proti Finům to byl výkon vyloženě trapný a jsem si víc než jistá, že 80% diváků přepínalo po třetím gólu. Naprostá nemohoucnost v koncovce, absence pohybu (to šli z toho Švédska pěšky?), zbytečné fauly, výpadky v obraně... co na to říct, no. Snad jen, že oproti loňskému 0:5 došlo o zlepšení na 0:4. Byla jsem ráda, že to Kuba Štěpánek bral v konečném důsledku s humorem, asi to je celkem šok dostat čtyři góly, když máte průměr 1,5 obdrženého gólu na zápas...

Momentálně mi tu končí druhá třetina zápasu s Ruskem a mně vypnul mozek, protože Děnis Děnisov šel na trestnou a... ahoj, zlato. Teď mi servírují "recept na Rusy", a pokud z toho neuvařím nějaký hezký exemplář, budu si stěžovat. A zatímco se zase bude mluvit o tom, jak strašně bakaný je Arťuchin, já si rýpnu do pár ruských hráčů z trochu jiné stránky.
Igor Makarov, y u no visible?! Ne vážně, Igore, umíš hrát líp, než to co předvádíš tady ve Finsku.
Jevgenij Kuznětsov je nám představován jako geniální hokejový talent. Mně vždycky přišel celkem meh, ale řekla jsem si - dám mu šanci na EHT! ...pořád meh. Možná má všechny ty skills (i když ani ty tu nejsou vůbec moc vidět), ale jeho hra mě zoufale nebaví, jako by tomu něco chybělo. To samé Vladimir Tarasenko, ofensivní dynamo, ale nějak to pro mě nemá jiskru.
Pochválím oba Děnise, Grebeškova i Děnisova, protože hrají moc hezky, jenom ty fauly by si mohli odpustit. Ale z těch obránců tam ve všech třech zápasech vypadali asi nejspolehlivěji. Jenom... takhle se cítí fandové jiných týmů, když Děnisov střílí od modré? Nervičky.

. . .

Co se KHL a SJ Ufa týče, již přiznali podepsání Anttiho Pihlströma. Na dva roky. Chce se mi brečet, protože to prostě nepobírám, k čemu je jim další levé křídlo, navíc jeho typu. Kam ho chcete dát? No kam? Vždyť on lítá po ledě tam a zpátky, je jak Aaltonen bez kliček! Ale tak uvidíme, třeba mají nějaký geniální plán, který neobsahuje rozdělení Radulova a Saprykina. Třeba se Sčastlivým, hm? Pak jsou tu samozřejmě jeho šílené vlasy v kombinaci s těmi zelenými dresy. Oh bože, mé oči!

Jakub Nakládal prohlásil, že se mu v Ufě líbí. Prý je kamarád s Radulovem. Což mi připomíná, že Radu v sobotu údajně laškoval s Blaťákem na tréninku, když se ruský a český nároďák potkali na ledě. No, a pak slyšíte, že Radulov nemá rád Čechy, nenechte se vysmát.

Trenéra v Ufě pořád postrádají a k mému zděšení se začalo mluvit o Sumanenovi, který trénoval Omsk a je myslím všem dobře známý kvůli sporům (mluvilo se dokonce o rvačce) s Jágrem. Zoufalá doba si žádá zoufalé činy, ale nevím, kde v tom je napsáno, že musíme z hráčů udělat hromadu zoufalců ztýraných trenérem. Já bych to možná nechala už pro tuhle sezonu na Safinovi a tomu chlápkovi z juniorky. Safin je odchovanec místního hokeje a s týmem už je roky.

. . .

Oldřich Horák včera v Mostu vstřelil svůj první gól a já byla v euforii. Následoval záchvat hrdosti. Pak jsem chvilku trucovala, že jsem to zas nemohla vidět a že už je to jak s Bartoněm. Mám pro tohohle mladičkého obránce vážně slabost, a pokud se Kuba Bartoň opravdu odpraví směr Vítkovice, Horák asi zaujme jeho pozici mého nejoblíbenějšího hráče v HCO. Stačily mu na to necelé tři měsíce.
To zas bude řevu, až mi odejde jinam... Kdyby věděl.

S posledním Mostem vyhráli 4:2 a skočili zpátky na druhé místo v tabulce. Náskok na další týmy je ale jenom jeden bod. První liga je letos neuvěřitelně vyrovnaná, co se vedoucích pozic týče. Samozřejmě až na Ústí, které má náskok před HCO plných jedenáct bodů. Jejich skóre 106:34 mě nechává stát v úžasu a hrůze.
Jenom pro pořádek, naše skóre je 67:41.


Proč se mě lidi pořád ptají, kdy hraje Jarda Jágr? Jsem snad jeho agent?


PS: See kids, karma is a bitch. Rýpnu si do Kuznětsova, a tak dá ten šášula vítězný gól v posledních deseti vteřinách. Kdyby to byl aspoň Igor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cestííí | 14. listopadu 2011 v 16:12 | Reagovat

Kuzňa je jak Sid na olympiádě hadra...směješ se, že hraje kulový a že teď ztratil puk...a najednou bum a Kanada má zlato arghhh ježiš když si vzpomenu, grrrr

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.