Hrdý to národ, eh..?

1. listopadu 2011 v 22:21 | Kví-Kví |  Shoots!
Dneska ráno se narodila poslední soupiska na první podnik EHT 2011/2012 - Karjala Cup. Ruská sborná dostala prostor na konci minulého článku, tedy se k ní už vracet nejspíš nebudu. Podívám se ale na zbývající tři. Češi, Fini...
...Švédi.


A začnu hezky od konce švédským týmem!
Švédi jako tradičně sahají z velké části mezi hráče domácí Elitserien, kteří jsou "doplněni" chlapci z KHL. Dalším dobrým zvykem žlutomodrých pak je postupné začleňování mladých pušek, a ani to se letos nezměnilo. Ačkoliv (snad už tradičně) vypadá tým jako celek na pohled tak nějak "meh", není téměř pochyb o tom, že se na ledě představí jako kompaktní jednotka s vyváženou hrou na obou koncích. Na účet hráčů hrajících jen a pouze v Elitserien toho asi moc neřeknu, nicméně:
V bráně bude duo Fasth - Wesslau, a zatímco druhý je pro mě velká neznámá, první se stal snad největším brankářským objevem posledních dvou let, co se mistrovství světa týče. Tehdy jsem to trošičku tipovala na aktuální výtečnou formu, takže se moc těším, jak se předvede o půl roku později.

V obraně čekalo milé překvapení ve formě Johana Franssona, který jistě není neznámým jménem pro fanoušky SKA. V útoku pak potěšila jména jako Johan Harju a Joel Lundqvist. Harjuho jsem neviděla už... jéé, kolik, dva roky? No zkrátka co se i s Linusem Omarkem vypravili z Dynama Moskva za oceán - zatímco Omark se probojoval do týmu Edmontonu, Harju tolik štěstí neměl a vrátil se. Moc se těším, jak se jeho hra za tu dobu změnila. Poté, co si prošel AHL očekávám, že se z vychrtlého blonďáčka stal (aspoň trochu) bourač - výšku by na to rozhodně měl.
Překvapila mě i, tentokrát však nemile, absence dua ze SKA - Weinhandl a Martensson jsou postrach každé obrany. Pravdou ale zůstává, že z nějakého důvodu se tihle dva v reprezentaci až tak často neobjevují. Jen připomenu, že jsou to ofenzivní tahouni svého týmu, takže formu rozhodně mají.


Ihanaa Leijonat... obhajující šampioni z Finska.
Když váš národ po 16 letech čekání konečně vyhraje mistrovství světa, co uděláte, když se za dva týdny probudíte z alkoholového oparu? Pravděpodobně začnete plánovat, jak tu megaparty zopakovat co nejdřív! A tak vlastně není žádné překvapení, že tým je z většiny tvořen právě jarní mistrovskou sestavou.
Nad brankáři snad není potřeba se ani pozastavovat, hurá do obrany. Tam na nás čeká Ossi effin' Vänäänen, který měl v nároďáku skončil, ale očividně to (k mé extatické radosti) neudělal. Samá známá jména, snad až na Ville Lajunena, což mi sice něco říká, ale ani za boha nejsem schopná si ho přiřadit k obličeji.

V útoku je snad už tradičně "domorodá skupina z IFK Helsinky" tvořená mladičkou superstar Granlundem, Wirtanenem, Peltonenem a Pesonenem. Na Janneho Pesonena se těším, v AK Bars Kazaň mi chybí. Komarov, Aaltonen, Immonen, Pihlström, Kontiola, Pyörälä - to by snad člověk napsal i poslepu, já bych tam ovšem dopsala i Nika Kapanena, který tam ale letos jaksi není. K mému velkému nesouhlasu. Každopádně je tam Joensuu, kterého lidi mohli vidět třebaaa... třeba v Brně, kde dělal vtipné obličeje, když jsem ho fotila. Kiitos, Jesse!


Čéšky. Češky. Češi. Fuck yeah!
Musím přiznat, že když jsem tu soupisku dočetla, řekla jsem si: Hahaha, vtipný, a teď vážně - kde je ta skutečná? Nicméně pak mi došlo, že si vlastně nemůžeme moc vymrčovat, protože nás není moc.
Brankářstvo solidní. Národ byl spasen s brzkou rekonvalescencí Štěpánka, a tak všichni můžeme klidně spát. Ačkoliv Švédi a Martenssonovo koleno dělali, co mohli, aby ho vyřadili - zákeřáci. To jsem si vymyslela. Né vážně, duo Štěpánek - Kovář je to nejlepší, co by člověk asi teďka našel. Obrana se myslím povedla pěkně, neznám sice Trončinského a Ševce si z KHL pamatuji jen matně, ale vypadá to solidně. Kromě právě Ševce jsou to všichni chlapi nad 185 centimetrů, takže žádná tintítka. Ostatně Čáslava s Nakládalem nejdou pro ránu daleko, Krajíček se Škoulou se taky umí ohnat, když na to přijde. No a Blaťák komentovat ani nepotřebuje, jeho střela od modré je jak symfonie v pohybu, krása. Kolem Ševce jsou ale teď trošku problémy, uvidíme, co z toho bude, každopádně mezi náhradníky je Mojžíš, který si ve Finsku vede velice dobře a klidně by v tom užším kádru mohl být taky.

Úúúútok, ách! Spadla mi čelist u jména Petra Nedvěda. Už jenom proto, že toho jsem - z logických důvodů - nikdy v reprezentaci neviděla. A pokud viděla, byly mi dva roky. Pak samozřejmě Petr Vrána (který si mimochodem prošel i mládeží Olomouce) a trochu překvapivě jeho spoluhráč Petružálek, který pár dní zpátky prohlásil, že ačkoliv je mu ctí, pozvánku do reprezentace musí nyní z klubových důvodů odmítnout. Tak teď čekám, co z toho zase bude za drama.
Ze Švédska se hlásí Vampola. Nechybí samozřejmě Klepiš, Průcha, Kvapil a Novotný. Malé fuck yeah pro Irgla, Kotalíka a Koukala, můžeme? Ivan Rachůnek pěkně makal teď, stejně tak Adamský. Pak je tam Hubáček a Hubáček je e-e od té doby, co mi pomluvil SKA. To už si asi chlapec nevyžehlí, a je mi jedno, že je mu to jedno. No ale útočník a pracant je to výtečný, takže vlastně kde je problém :D
Červenka doléčuje zranění, captain Czech Rolínek se omluvil, Kašpar s Astanou v tom teď trochu lítaj... a jinak, jinak asi nic, no.


Tak jako tak, Karlaja Cup myslím pobaví. Ani ne tak po stránce hráčů, co se oblíbených hrdinů týče, jako spíš nových neotřelých kombinací v útoku - především pak u Čechů a Rusů, jelikož tyhle dva týmy jsou diametrálně odlišné od toho, co jsme viděli naposled.
Fini obhajují zlato, Rusové nového trenéra, Švédi jsou Švédi a Češi maji ta svá lví srdce. Je to hokej no, co si budem povídat.


Nesmíme ovšem zapomenout, že do toho nám běží Euro Hockey Challenge, na to by se taky mělo jedním okem koukat, jestli se nám náhodou malé hokejové národy někde nebouří. Žádné rebely tady nepotřebujeme. Ostatně HC Rebel Havlíčkův Brod přijíždí zítra do Olomouce. I s Komou a Polodnou. To zase bude sranda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 W* | Web | 1. listopadu 2011 v 22:37 | Reagovat

Já vím, že za menší část té averze můžou hlavně novináři, kteří se ve všem okolo něj pitvají, ale já ho přestala mít ráda ve chvíli kdy odešel do Philadelphie, i když říkal, že by šel do Pittsburghu i za minimální plat. Řekl sice potom, že to bylo vytržený z kontextu, ale kde je pravda, to asi nezjistím. Vím, že asi nemám právo být na něj naštvaná, je to jeho život a jeho rozhodnutí. Ale jsem fanoušek Pittsburghu a prostě to takhle cítím. Jenže nejvíc za to, že ho nemám ráda, můžou ty jeho řeči o tom, že ho v Pittsburghu vlastně nikdo nechtěl a nějaké takové ty žvásty okolo. Nevím, jestli to někdy vůbec řekl.
Ale já ho prostě už nemám ráda. Neříkám, že je špatný nebo že hraje špatně. Když jsem ho viděla naživo v Brně, byl to úžasný zážitek. Prostě ho nemám ráda, stejně jako třeba Perryho, i když se třeba ostatním zdá že k tomu nemám pádný důvod. Některé hráče si oblíbím a jiné ne. Už jsem taková...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.