A náááhoru a dooolů

7. listopadu 2011 v 12:36 | Kví-Kví |  Scores!
A někdo do repreee a někdo neee... Dneska:
  1. Proč jsou mé pocity jako na houpačce při sledování SKA a Ufy
  2. Proč lituji Beach Boye a Igora
  3. Proč to ve středu v Plecharéně bude zajímavé

SKA se ujali vedení celé KHL. Wooo, trvalo to... já mám pocit, že to vidím snad prvně! Anyway, je to takové hořkosladké. Na jednu stranu tým vyhrává, nedělá moc chyb, brankáři jsou špica, ale! Stále tvrdohlavě vyžaduji znovuvytvoření dreamline, ačkoliv mi pomalu dochází, že se toho nejspíš nedočkám. Uznávám, bodů bylo málo, ale byly. Občas. Byly šance a puk byl u SKA, když už nic.
Pak je tu ten imaginární centr čtvrté lajny. On sice sedí Sysel Kučerjavenko ve skyboxu, ale hrát ho Říha nenechá, i když špatný vůbec není. A tak do zápasu proti Magnitce pro jistotu SKA nastoupili rovnou se všema centrama přeházenýma, aby se to nepletlo.

Jurij Alexandrov... Chudák to měl u mě špatné už jenom proto, že přišel pozdě a byl tu navíc. Pak kvůli němu odešel můj oblíbenec Dmitri Vorobjov (který mimochodem v Torpedu hraje přes 23 minut na zápas, šikulka). A teď, když je Alexandrov zařazen do týmu, nahrazuje v sestavě Děnise Grebeškova, chlapce, na kterého nedám dopustit. A hraje blbě. Nebo možná taky ne, ale já to ze své perspektivy tak vnímám. Dere se do útoku, když na to technicky nemá. Cpe se před bránu, když je tam Arťuchin a zavazí mu. Děnisov neví, kde ho hledat na modré. Ježíš, jdi pryč, jdi do svého Severstalu!

Žeňa Arťuchin, když už jsem ho zmínila, je profesionální palič šancí. Nechte mě vysvětlit: Jeho hra se za poslední měsíc opravdu zlepšila, nejenom v oslabení, ale i v útoků. K radosti všech haterů přestal hitovat u mantinelů a vůbec hraje míň do těla. Což je myslím trochu škoda, ale hm, radši ho mám na ledě než zbytečně na trestné. No a protože si neumí nahrávat s Rybinem a Něprjajevem, tak sóluje, kdy může a vytváří tím naprosto geniální gólové příležitosti. Jenže prostě puk né a né tam spadnout. Já to nepobírám, jak to ti brankáři vždycky vychytaj. Už jsme z toho OBA celí špatní, a proto jsme OBA byli celí excited, když dal gól do prázdné :D Trapné, ale taky gól!
Sergej Fedorov si mimochodem stěžoval, že jeho bratr Fedor dostává málo herního prostoru a já nikdy s nikým víc nesouhlasila, dokud... dokud nezmínil "v jiném týmu". Tak hele, Sergeji, jdi někam s jinýma týmama, jo? Fedor je na další dva roky jenom můj SKA a tak to taky zůstane!

. . .

Salavat Julaev Ufa vyhodil oba své trenéry. Což mělo přijít tak před měsícem a né teď, když se celá situace jakž takž uklidnila a tým dotahoval zápasy alespoň do prodloužení. Ve stejný den "po vzájemné dohodě" odešel i hlavní kouč Atlantu Mytišči. Finalisté loňských play-off a jak dopadli... Anyway, hned první zápas po tomto převratu vyhráli 4:0, Sanja Svitov si k narozeninám nadělil dva góly a jeden hnusný hit. Naštěstí jsem si už za svou kariéru profesionálního fandy velkých hráčů s blbým odhadem celkem zvykla, a tak jsem ten hit rozdýchala skoro tak rychle, jako hráč, co ho schytal. Sanjo, toto nedělej.

Sledovat Ufu je bolest, když chcete vidět výhry, ale radost, pokud milujete Saprykina s Radulovem na jedné lajně. Já mám ráda obojí, takže je to takové mhééwoo. Nicméně zde máte screenshot tabulek jako důkaz, jak se ti dva potřebují:
Přičemž červená linka jsou zápasy, kdy nehráli spolu; modrá tečka je první společný zápas; zelená linka jsou zápasy, co jsou na stejné lajně. G = góly, A = asistence, B = body.
Tři zápasy před tečkou: Oleg jeden bod, Radu jeden bod.
Tři zápasy po tečce: Oleg pět bodů, Radu sedm bodů.
Já to s tou epickou chemií a never ending bromance myslela vážně.
Na lajně s nimi nastupoval Viktor Kozlov, ten se ale v posledním zápase zranil a byl nejdříve nahrazen Petrem Sčastlivým a nakonec na většinu zbytku zápasu Alexem Svitovem. YAY! Jakože meh zraněný Viktor, ale yay Sanja na první lajně v bromance a ibigboigtšrgnt tuhle lajnu budu klidně uctívat 24/7.

. . .

Přiznejte se bez mučení, kdo neviděl trenéra Viťjazu Čechov, jak mlátí fanoušky Minsku hokejkou. No tak. Tvrdil, že na něj pořvávali a bouchli ho po hlavě držadlem od vlajky. Což je samozřejmě dobrý důvod vzít svému hráči hokejku a začít někoho mlátit, že jo. Protože když jsem tvář klubu, který má problém právě s agresivitou, co jiného bych mohla udělat?! Říct to ochrance? Pf, pro slečinky!

Problém je, že fans jiných týmů usilovně nenávidí celý Čechov, i když tam OPRAVDU je pár kluků, co umí hrát hokej. Dám ruku do ohně nejmíň za dva - Beach Boye (Nikita Točitskij, mimochodem nej rookie za říjen!) a Igor Golovkov, kteří přišli ze SKA a v Přerově byli super a fuuu, vraťte je.
(Na druhou stranu, čím větší bordel dělají čechovské mlátičky, tím více se Arty vzdaluje vrcholku tabulky trestných minut, což je dobře. Momentálně je čtvrtý a já fandím Mezeiovi z HC Lev, že ho dožene a předežene!)

. . .

Zpět do ČR - Libor Kašík nakonec na turnaj čtyř zemí opravdu pojede. Měl být jenom náhradník, nakonec je všechno jinak. Takže už tuším odjel a proti prvnímu Ústí ve středu nastoupí Štefan Žigárdy. Žigy, drž se. Jsi ósom. Víš to. Já to vím. Oba to víme, tak tam jdi a ukaž jim!
A co se "staré repre" týče, Tomáš Mojžíš jedeeee na Karjalu. Což je dobře - hraje ve Finsku, zkušenosti! Taky jede Zíb a Orsava.
Švédům se strašně moc hráčů omluvilo, vtipně to byli skoro všichni ti, na které jsem se těšila - Fransson, Lundqvist a Ericsson plus pár dalších. Fakt trapný. Dohromady jich je tuším šest a přesto pořád nepozvali Švédy ze SKA. Zajímalo by mě, čím to je...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.