Listopad 2011

Moji milí

30. listopadu 2011 v 22:06 | Kví-Kví |  Scores!
Mé oblíbené týmy mají mnoho věcí společných. Kdyby jste někdy snad spatřili hrát HCO, možná by jste postřehli jistou podobnost se SKA, především pak ve zcela scestných přihrávkách před bránou, nelogickém sestavování soupisky a vypouštění hráčů ze sestavy.
Ufa a SKA mají vztah očividně ještě speciálnější. Zatímco Petrohradší tři zápasy prohráli, Ufa v posledních třech našla klid a okusila pocit vítězství. Nedokážete si ani představit, jak neskutečně mě to vytáčí.

Failing all the way

26. listopadu 2011 v 21:25 | Kví-Kví |  FOTOREPORT
Když se daří, tak se daří. Aneb jak jsem:
  • nepochopila informace
  • neměla ani šanci
  • se zdeptala na Moře

Plány

26. listopadu 2011 v 1:03 | Kví-Kví |  Shoots!
Chtěla jsem vám během týdne napsat o tom, jak fascinujicí je sledovat SKA vyhrávat a jak příšerně zdrcující jsou jejich prohry - byť zatím v normálním čase utrpěli pouze tři. Chtěla jsem zaplakat nad úchvatnou a dokonalou přihrávkou Arťuchina na gól Weinhandla při brejku. A jak to celé neplatilo kvůli brance, kterou o chvíli předtím "dalo" Dynamo a rozhodčí si nevšiml. Aťuno, já ten krásný pas nezapomenu, slibuju.

Chtěla jsem zmínit, jak Ufa opět rozkopala všechny lajny, jak dal Oleg Saprykin zase po roce totálně haluzáckej gól s hromadou skills a jak konečně zase vyhráli.

Chtěla jsem pomluvit HCO, jak hrají jak prasata - aneb čeho si člověk nevšimne, dokud nesedí hned u ledu. Vepři jste někteří, styďte se!
Na druhou stranu jsou na střídačce dokonalí lidi typu Kuba Bartoň, Štefan "Batman II." Žigárdy a Michal Pšurný, kteří se prostě pořád usmívají a jsou vtipní a roztomilí (Jednou přestanu ve spojení s hokejisty používat slovo "roztomilý". Když ale Bára hladil "kapitána" po helmě, no, co mám na to říct?!) a ah bože, přiznávám - velkou část druhé a třetí třetiny a prodloužení jsem už jenom zírala, jak se tam furt smějí. Měla jsem z toho křeč do obličeje :D
Chtěla jsem plakat, že mi Dukla Jihlava nedovezla Petra Domina, na kterého jsem se těšila celou tu půlku sezóny. Že jejich hráči byli fakt roztomilí. Že jejich fans a vůbec celá děkovačka byla fakt epická a cool. A poděkovat jejich kotli, že mě nikdo nepřizabil, když jsem si uprostřed jejich chumlu cupitala ve svém olomoučáckém dresu. Jste classy!
Chtěla jsem se rozepsat o tom, jak Olda Horák zase nehrál, jak jsem z toho na tribuně měla málem hysterický záchvat a jak ho na tom ledě potřebuju. Jak by bylo fajn nechat hrát VŠECHNY čtyři lajny a točit CELOU obranu.
Pšurný byl borec (jako vždycky) a dal nájezd. Škoda, že v tom byl sám.


...ale tak nějak nebyla nálada, plánovala jsem to udělat ve čtvrtek, ale pokazila se mi záda, takže jsem ani nebyla moc ve stavu něco vymýšlet.
Nicméně: Zítra jedu - zcela neplánovaně - do Brna na juniorku. HC Zlín proti HC blbá Kometa. Spojím příjemné s užitečným, víte. Zaprvé potřebuji vyzkoušet nový foťák v kombinaci se světlem v Rondu prej Kajot Arena lol to tak. Zadruhé všichni čtenáři tohoto blogu snad ví, že za juniorský tým Zlína hraje jistý Zdeněk Okál.
Yay. Yay. YAY YAY YAY!
Těším se jak malé děcko. Okál a jeho bod na zápas, 32 trestných minut, 179 centimetrů a krásné, čisté hity. Nezklam mě.

Věčně nespokojená

21. listopadu 2011 v 23:53 | Kví-Kví |  Scores!
Mírně jsem to tu zanedbala a jsem si toho vědoma. Na svou obranu ovšem musím říci, že jsem víkend částečně strávila na zimáku, kde se konal Memoriál Pavla Romana, soutěž to krasobruslařská. Když pominu etickou stránku věci a podívám se na to čistě technicky, dost možná jsem našla ještě lepší a kvalitnější způsob, jak fotit. No, uvidíme ve středu, až dorazí Jihlava.

Dneska to opět bude od všeho trochu, počínaje domácím týmem, přes Ufu, až do krásného Petrohradu. Ready?

Velká radost a malá zklamání

17. listopadu 2011 v 22:34 | Kví-Kví |  Scores!
Ve stylu: Když už, tak už.
Aneb o tom, jak mě rozbrečel Svitov a jeho gang, a proč nedám dopustit na Arťuchina.

Kdyby věděl

13. listopadu 2011 v 13:57 | Kví-Kví |  Scores!
Já jsem strašlivě líná psát něco o EHT, protože mě to především neskutečně deptá, ještě navíc jak je to neustále prokládané tím vzpomínkovým videem. Ale co bych to byla za hokejový blog, kdybych ignorovala reprezentační výkony?
Zmíním i menší změny v Ufě a kdo mi včera udělal největší radost.

Co nového

12. listopadu 2011 v 21:25 | Kví-Kví |  Kick-save!
Zatímco český nároďák předvádí, jak se nenahrává, já si posledních pár týdnů lámu hlavu nad technickou stránkou tohohle blogu, především pak co se týče fotografií. Částečně to souvisí s tím, co jsem zmiňovala v minulém článku, částečně s tím, že systém galerií na blog.cz je, aspoň pro mé účely, stále poněkud nepraktický.
Což ovšem běžného čtenáře nemusí teoreticky moc trápit, protože pokud už ho zajímají fotky HCO, tak jsou teď nově právě na odkazu zmíněném minule* nebo odkaz do galerie přikládám rovnou k danému článku, odpadá tedy složité proklikávání se složkami.
To by bylo k teoretickému úvodu, aby jste jako věděli, že myslím na pohodlí svých čtenářů. Chci mít blog jednoduchý a funkční. A tedy ano, ptáte se správně, veškeré vaše připomínky jsou vítány, stejně tak upozornění, kdyby někde něco (nedej bože) nefungovalo. Zkrátka pište, pište a ještě jednou pište!

Jedna změna ovšem proběhla - v odkazech na oblíbené blogy jsou už jen blogy věnující se hokeji. Dovolte mi nově příchozí představit, jelikož Cestí (Home of Classy, jak jsem to nazvala) už tam byla předtím. Byť jsou všechny tyhle blogy psány v angličtině, snad si k nim někdo cestu najde.
  • Yotesgurl - blog o Phoenix Coyotes. Majitelka blogu zná svůj hokej, je fanatickou fanynkou Čechů a Finů a vůbec má softspot pro Evropany. Nejlepší na tom blogu je, že se člověk dozví všechno podstatné, zasměje se u toho a ještě k tomu jsou fajn fotky. Ha, tipujete správně, má originální inspirace v praxi. /jde mi to?/
  • Hockey Widow - tohle není úplně typický blog a už vůbec ne fanblog, protože ho píše manželka Brenta Sopela, který momentálně hraje svou první sezónu v KHL. Takže pokud vás někdy zajímalo, jaké to je být manželkou profesionálního hokejisty, tohle je místo pro vás.
  • Down Goes Brown - na tenhle blog jsem dřív nedala dopustit, teď už se tam pravda vracím jen výjimečně. Má osobitý humor osobitého fanouška Maple Leafs. Něco na něm zkrátka je, a co se hokejových blogerů týče, je DGB více méně pojem. Některé jeho hlášky už zlidověly.
  • Hockey Guy - další blog, co není fanblog. A tentokrát psaný přímo hokejistou. Nutno však podotknout, že je již neaktivní. Psal ho Ben Lovejoy, hráč Pittsburg Penguins a fakt to stálo za to. Ben si ze sebe umí udělat srandu, zápisky jsou na úrovni a zkrátka je to zajímavé čtení. Krásně to mapuje jeho cestu do kádru Pens.
Enjoy!

* V rámci celé téhle věci jsem stále trošku na vážkách, jak to zapracovat do tohohle blogu. Za svůj blog se nestydím, to rozhodně ne, přesto však si chci zachovat jakousi anonymitu, když jdu na zápas, už jenom z důvodu vlastní bezpečnosti. Lidi jsou totiž někdy sakra divní a já jsem neuvěřitelně paranoidní osoba. Ono úplně stačí, že ty fotky jsou i s mým jménem na daném webu i na FB a já nevím, kde ještě.

Přesilovková nevýhoda domácího týmu

10. listopadu 2011 v 23:45 | Kví-Kví |  Scores!
Co se stane, když na led druhého týmu tabulky přijede lídr? Co, když neoblíbený útočník nedá nájezd? Co, když moc řvete na tribuně? A funguje u hokejistů zápasová sebereflexe?
Aneb krátce i dlouze o tom, jak do Holomóca dorazili borci z HC Slovan Ústečtí Lvi.

A náááhoru a dooolů

7. listopadu 2011 v 12:36 | Kví-Kví |  Scores!
A někdo do repreee a někdo neee... Dneska:
  1. Proč jsou mé pocity jako na houpačce při sledování SKA a Ufy
  2. Proč lituji Beach Boye a Igora
  3. Proč to ve středu v Plecharéně bude zajímavé

A proto nemůžeme mít hezké věci!

3. listopadu 2011 v 22:40 | Kví-Kví |  FOTOREPORT
Upřímně jsem čekala větší návštěvu, protože na domácí led poprvé přijeli Rebelové z Havlíčkova Brodu, kteří měli na svědomí loňské - poněkud šokující - vypadnutí HC Olomouc hned v prvním kole play-off. Nakonec přišlo, pokud se nemýlím, 1175 lidí, což je v mezích průměru. Uvidíme, co s číslama udělá první Ústí...
Ale tenhle zápas měl hodně poprvé a pár naposled, pak mám ještě pár dalších věcí na srdci a k tomu se mi včera extrémně vydařily fotky.