Rollercoaster ride

2. října 2011 v 20:09 | Kví-Kví |  Shoots!
Mám strašně moc myšlenek a postřehů a nikdo pořádně nehraje a fewtqhrzjbn, prostě pár kratších úvah, ano?
stejně to tu čtou tak tři lidi, lol so what


1. Faktor Marosz
Když v srpnu odešel tento dvacetiletý, kreativní útočník směr Oceláři Třinec, fans se litovali, jak strašná ztráta to je. Když se navrátil na roční hostování, propukli v jásot. Když začala sezóna, udělali si z něj obětního beránka. Je úplně jedno, jestli tým vyhrává nebo prohrává, Marosz vždycky udělá chybu. Je to sólista, úplný Ovečkin, pálí šance, zraňuje spoluhráče a krade v šatně ponožky. A hanebně, když hraje za Třinec s Radkem Bonkem na lajně, nedovolí si nenahrát.

Možná, jenom možná, kdyby fans chvilku neřvali "A ZASE TAM BYL MAROOOSZ!" a dívali se, co se děje na ledě, zjistili by zhruba toto:
  • Ano, sóluje, ale ve většině případů je z toho nebezpečná šance. Hokej je o šancích, když je umíš vytvořit, jsi na půl cestě k výhře. To, že nikdo nevleze před bránu, aby clonil a dorážel, je druhá věc a těžko Maroszova chyba.
  • Málo nahrává ne proto, že by syslil puk, jako spíš proto, že nemá komu nahrát. Nikdo se mu neuvolní, a když náhodou někdo volný je, rychle zmizí z dosahu kvalitní přihrávky *ehmMikelehm*. Nevidím žádný smysl v nahrávání jenom proto, aby se nahrálo.
  • Marosz je ósom a haters gonna hate. Ten kluk má skills, je mladej a dokážu si ho dost reálně v budoucnu představit, jak válí v reprezentaci. Když bude makat, proč sakra ne?
  • Calm yo tits, stejně to vypadá, že v tom Třinci už zůstane. *fňuk*
Toliko prosím k pravidelným ódám na podceňované a nesnášené hráče. (spíš k pravidelným ódam na Marosze, jak tak koukám na své články)

2. Prokletí oblíbence
Jak se blíží den, kdy si hodlám objednat dres s Bartoňovým jménem na zádech, vrací se mi paranoia, že jakožto můj oblíbený hráč bude co nejdřív odpraven co nejdál. Kdyby se mi to nepotvrzovalo s železnou pravidelností nejmíň každé dva měsíce, pokaždé v trochu obměněné formě, tak by mě tohle celé hysterčení možná přešlo. Poslední takovýto úkaz?
Jak jsem si plánovala, že na konci října půjdu mrknout na juniory, jelikož se do města vrátí zlínský Zdeněk Okál? Někdo ve Zlíně byl lol jk a rozhodl se, že cituji: "Pokud bude na sobě pracovat, mezi muže se dostane, říká kouč Svoboda". Na jednu stranu z toho mám strašnou radost, protože to je super a tak... na druhou stranu jsem mhé, protože jsem ho chtěla zase vidět hrát u nás a tak no. To mám z toho, že chodím na přípravný zápasy a stačí mi dva, abych se zoufale zamilovala do něčí hry...

3. Chce se mi brečet ze SKA
Proč, proboha proč je generálním manažerem Kasatonov? Proč má vedení pocit, že NHL/AHL = naprostá dokonalost? Ti kluci se do týmu nedostali z nějakého důvodu. Nebylo to žádné en-ten-týky, lol tohohle nechceme. A nebaví mě, jak se ze SKA stává skládka nechtěných mladých hráčů. Vrátil se Igor Makarov, co se neprobojoval do Blackhawks. Vrátil se Jurij Alexandrov, který se neprobojoval do Bruins. A momentálně je na spadnutí příchod Viktora Tichonova, který se neprobojoval do Coyotes.

Makarov hraje na čtvré lajně a Alexandrov v téhle sezóně ještě ani nedostal šanci, protože "není fyzicky připravený". A s Tichonovem budou dělat co? Nezahraje si třeba Alexej Kručinin nebo Vjačeslav Soloduchin, kteří mě, mimo jiných, zcela nadchli v přípravě a to místo v sestavě by v každým jiným týmu nejspíš dostali. Ale budeme sem tahat další a další, proč sakra né.

4. Nový trenér, staří hráči
O problémech Ufy, co se trenéra Michaljova a hvězdiček týče, už jsem se rozepsala dost a dost v minulém článku. Podobné problémy má i AK Bars s novým trenérem Krikunovem. AK Bars Kazaň je tým, který pod vedením trenéra Biljaletdinova šlapal jako hodinky několik let. Biljaletdinov odešel koučovat sbornou, přišel Krikunov a náhle je oheň na streše. Bylo by mi to všechno celkem šumák, kdyby Krikunov neměl potřebu kritizovat hráče do médií tím stylem, jakým to dělá. Konstruktivní kritika je nejspíš v jeho slovníku něco sprostého.

Já nevím, ale když někdo posadí za stavu 1:1 nebo 1:2 nejlepší útočníky týmu (v dnešním zápase Kapanen, Darzinš a Miettinen), tak mi to prostě přijde jako vrchol demence, obvzlášť, když všichni tři hráli dobře, aspoň v těch 30 minutách, co jsem viděla.
Někdy si přeju, abych viděla "za oponu".

Ztrácím respekt k místním fans, vedení SKA a i novým trenérům. To nám ten první měsíc sezóny hezky utekl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cestííí | 3. října 2011 v 17:37 | Reagovat

jednou mi s fans a těma pištidlama dojde trpělivost a všechny je vyliskám. doufám, že se nebudeš pokoušet mi v tom zabránit.
pak pojedu do Ruska a vyliskám zbytek. cestou uděláme pár zastávek...

2 Kví-Kví | Web | 3. října 2011 v 18:32 | Reagovat

[1]: na mou duši, ivanovy uši a fedorovo svědomí přísahám, že ti v tom bránit nebudu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.