K sobě, od sebe!

29. října 2011 v 0:06 | Kví-Kví |  Scores!
Zatímco některé dokonalé lajny byly roztrhané na kusy, jiné se po letech daly dohromady. Z malého ledu nakonec nebyla tragédie a ruskej nároďák tentokrát asi tolik nepobaví.


SKA Petrohrad nastoupili do úterního zápasu s Dynamem Moskva s obměněnou sestavou. Na křídle dreamline Arťuchin - Něprjajev - Fedorov nastoupil tentokrát místo Fedorova Rybin. Fedor Fedorov se přesunul na jeho místo ve čtvrtém útoku vedle mladých hvězdiček, čímž vytvořili lajnu komicky legendární: Makarov - Fedorov - Tichonov.
Za následek to mělo mnohé - v prvé řadě můj zoufalý nesouhlas a hlasité kvílení. Mnohem vážnější ovšem bylo, že z dobře bránící a nebezpečné šance tvořící třetí lajny a nečekaně často skórující čtvrté lajny teď udělal dvě meh-lajny, které byly rády, že udržely puk.

Trenér nejenom, že dělá s týmem zázraky, on je i kouzelník. Jinak si neumím vysvětlit, jak člověk nechá zmizet útočníka typu Maxim Rybin, který je takový malý vzteklý buldoček na bruslích, malé dynamo, ba možná malá atomová elektrárna. Faktickou absencí Rybina zbyl na třetí lajně pouze Arťuchin a Něprjajev a (co si budem nalhávat) tihle dva si nikdy zrovna nějak moc puk nepůjčovali, takže pokud už náááhodou byl na jejich straně, tak se útok skládal z náhodných výpadů jednoho či druhého útočníka.

Čtvrtá lajna na tom byla podobně s tím rozdílem, že krásné kombinace Igora Makarova a Viktora Tichonova byly prokládány náhodnými sóly Fedorova, když se mu dostalo puku. A puku se mu dostalo jenom, když si ho sám vydoloval od soupeře nebo mu blahosklonně nahrál některý z obránců.
K mému zděšení se celá tahle komedie opakovala v zápase s HC Lev, jen místo Tichonova byl na čtvrté lajně Anton Koroljov (yay!), jelikož Viktor Tichonov nahradil Maxima Afinogenova na první lajně (YAY!). Užší popradský led byl pro SKA největším soupeřem, přinejmenším v první třetině, kdy u nich vyloženě stáli všichni svatí. Bylo to nudné. Druhá třetina byla nudná. Třetí třetina byla super. Ve třetí třetině se hlavně probral Žeňa Arťuchin a lítal tam a zpátky jak raketa, měl pár pěkných šancí, které ovšem (tak nějak už tradičně poslední dva týdny, mhé!) neproměnil. Snahu ovšem oceňuji, stejně tak jako velkou nulu v kolonce trestných minut právě za ony dva zápasy.

A ačkoliv obě hry byly jen a pouze v režii prvních dvou lajn, a třetí se čtvrtou byly rády, že Štěpánek nešel na kafe, mou naivní představu, že dreamline bude opět zkompletována, Říha poměrně rychle rozmetal pozápasovým komentářem. Prohlásil, že zápas s HC Lev byl nejlepším v sezóně. Ano, vyhráli 4:0, ale koukatelné to tedy rozhodně nebylo.

Poměrně mě zděsilo i to, co nedávno zmínil v jednom rozhovoru. Když prý do týmu přišel, v šatně se mluvilo pouze anglicky. I Rusové mezi sebou mluvili anglicky, protože po koučování od Barryho Smitha a Václava Sýkory si na to zkrátka zvykli. Zděsilo mě to natolik, až jsem z toho byla celá naměkko a chtěla je jít všechny obejmout. Chudíci moji.

. . .
V SKA mi dreamline ničí, v Ufě mi ji poskládali. Po nějakých dvou letech čekání jsem se KONEČNĚ dočkala a na led nastoupili v jednom útoku Alexandr Radulov a Oleg Saprykin. Normálně jsem se rozplakala štěstím. Bylo to krásné, bylo to dokonalé a bylo to jako tehdy, a s každou další dokonalou přihrávkou naslepo jsem se smála jak debil víc a víc. Hoši si vytvořili pár moc pěkných šancí, přičemž dvě řekla bych snad až tutovky jim překazil rozhodčí, který se upískl, když se mu puk ztratil z dohledu. Nicméně Salavat Julaev konečně zase jednou vyhrál, byť v prodloužení. Ah, chlapci moji, ono to nějak půjde.

K týmu už se měl připojit nově příchozí Jakub Nakládal. Mám vééélkou (větší než je on) radost, že mi jde do týmu takovej šikovnej obránce, ještě k tomu Čech. Kdyby ho postavili s Blaťákem, mohli bychom mít stabilní sehranou dvojku do nároďáku. I když teď jde hlavně o to, aby se chlapec dobře socializoval, protože v Ufě je to momentálně všechno, jenom ne na pohodu.

. . .
Ha, kdopak viděl všechny čtyři ruské soupisky? Mluvím tu o soupiskách na EHT, EHC a dva juniorské turnaje. Jedna víc komická než druhá. Ano, Biljaletdinov říkal něco o omlazení a jak nemusí testovat veterány, ale... Už teď se mu prudce inteligentní dav na internetu bouří pod hesly "I na výsledku záleží!". Výsledek přijde za pár let, o to bych se opravdu nebála... Nicméně, i tak je to celé poněkud vtipné.
Jako jo, já to chápu, vychovávat mladý je potřeba a pokud dodrží své slovo, proč sakra né...

Co se EHT týče, brankáři dobří, obrana pěkná a útok takové "co dům dal". Nad nominací takového Těreščenka (jakkoli mám Terezu ráda) mi zůstává rozum stát, protože výkony na to zrovna moc nemá. Naopak nepřekvapila trojice Tarasenko, Kuzněcov, Šipačev - přičemž poslední válí a můžu potvrdit, že moc pěkně voní, kdyby to jako někoho zajímalo. Alex Radulov je jasnej, že? Trošku jsem se uchechtla nad Pěrežoginem. Pak je tam Igor "Méďa" Musatov, na kterého se moc těším, jak se předvede.
Za SKA nastoupí v obraně Děnis Děnisov, v útoku Igor Makarov.
A bez vysvětlení nahradil Jakova Rylova z CSKA Jevgenij Medvěděv z AK Bars. Ok no, not cool.

Nad soupiskou pro EHC jsem brečela smíchy. Jedna perla vedle druhé, což ovšem nemá co dělat s talentem hráčů jako spíš s mými podivnými asociacemi s jejich jmény. Uvidíme třeba Alexeje Gluchova, Ivana Kasutina, Envera Lisina, ... blah blah samí mladí, o kterých běžný čtenář stejně nikdy neslyšel ...
Za SKA nastoupí Ilja Ježov, Jurij Alexandrov a Viktor Tichonov.
Jestli mi někdo vysvětlí, jak se jako Alexandrov dostal do týmu, budu mu moc vděčná. 7 zápasů, bez bodu, +1, viděla jsem víc chyb než dobře vymyšlených akcí. Ale asi je to ve stylu, že každý si zaslouží šanci. Tak ji, doufám, dobře využije. A nejenom on.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 W* | Web | 1. listopadu 2011 v 21:40 | Reagovat

Díky za ty informace o Červenkovi a Rolinkovi... Já teď KHL moc nesleduju a novináři se můžou utlouct po všelijakých blbostech o Jágrovi, takže se tohle teď moc nerozebírá.

S tím Petružálkem jsem to myslela tak, že i když se mu v klubu daří, v reprezentaci se mu dařit nemusí, jako třeba Červenkovi. Pak jsem se do toho zamotala (což se mi stává hodně často) a napsala tam i Pavelce, i když u něj je to spíš naopak. Připadá mi, že v reprezentaci mu to jde mnohem líp než ve Winnipegu.

Vím, že Neuvirth byl zraněný, ale i když se vyléčil, tak stejně od té doby nehrál (jestli se nepletu).

Možná bych si po sobě měla začít číst články, protože potom dost často nedávají smysl nebo z nich vyplyne něco, co jsem ani nechtěla. Ale na to jsem moc líná.

A moc ráda chodím na Tvůj blog, je to jeden z mých oblíbených blogů, možná i nejoblíbenější :-)

2 W* | Web | 1. listopadu 2011 v 22:07 | Reagovat

Já mám Červenku ráda, ale zdá se mi, že v reprezentaci se mu prostě hraje hůř než v Omsku. A ten hattrick byl samozřejmě úžasná věc, jenomže je tady zase jeden člověk, který mi poslední dobou hodně pije krev - Jágr. Jágr dá hattrick a mluví se o tom všude. Červenka dá hattrick a skoro vůbec se o tom neví. Ale tak už to bývá, někdo je ve stínu, někdo podceňovaný, někdo obojí. S tím věkem máš pravdu, on má ještě času dost.
Třeba Lidstrom (s trochou nadsázky) hraje rok od roku líp a líp :-D

3 W* | Web | 1. listopadu 2011 v 22:08 | Reagovat

A to už by měl jít teoreticky do důchodu :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.