Je prostě velkej

6. října 2011 v 17:18 | Kví-Kví |  Scores!
A blbej. A můj.
Panic mode engaged.


Trenér Říha jen zbožně/zoufale upíral oči k nebi/stropu arény, když se pan Arťuchin odpravoval se zbytkem týmu do šaten s vědomím, že do dnešního zápasu už nezasáhne. O třináct herních minut později nejspíše celou scénku zopakoval, když se pan Fedorov uveleboval na trestné.

Góly a hity a fauly = pointa

SKA Petrohrad včera hráli s Dynamem Moskva a nastoupili s 11 útočníky a obměněnou sestavou - Max Afinogenov šel na třetí lajnu k Fedorovovi a Arťuchinovi, Igor Makarov šel na první... a když se začalo hrát, místo hokeje SKA předváděli škatulata hejbejte se, to protože Říha přehazoval sestavu snad každé dvě minuty. A hra podle toho vypadala, bylo to takové... zmatené, nesouvislé, pak se hoši nechali vylučovat, což tomu taky moc nepřidalo.

Petrohradší prohrávali 2:1, když ke konci druhé třetiny Žeňa Arťuchin dohrál u mantinelu hráče, který zrovna poslal puk jinam. Nebyl to velký hit, většinu nárazu absorbovala Artyho ruka, když se zapřel o mantinel, aby minimalizoval následky. Problém byl v tom, že se jeho druhá ruka dostala před obličej protihráče a nešťastnou náhodou se potkala s jeho nosem, který to nevydržel. Krve z toho samozřejmě bylo jak při zabíjačce, ovšem to bylo tak všechno.
Což si ovšem nemyslel švédský hlavní sudí, který Artymu napsal 27 trestných minut - tedy 2 a 5+20, což samozřejmě vede k vykázání ze zápasu. Což je směšné. Hit byl v rámci pravidel, nebyl to ani loket, ani úder na hlavu. A za krev se dává 2+2. Vhodný trest by byl 2+10 nejvíc. Obzvlášť když to srovnám se závěrem třetí třetiny...

To se totiž Fedor Fedorov asi rovzpomněl na loňské finále a řekl si "lol, I'm a free bitch" a nenapadlo ho nic lepšího, než trefit Děnise Tolpeka kolenem přímo na koleno. Chudák Tolpeko ani neměl šanci uhnout, protože zrovna opouštěl souboj u mantinelu s Višněvskim. Co je s Tolpekem ví bůh, protože o tom se nemluví (vysvětlím), ale viděla bych to, podle toho, jak se koleno obrátilo, tak na spřetrhaný vazy. Snad se mýlím. Fedor dostal 2+10, místo těch 5+20, které by si to bývalo zasloužilo.

Po zápase mě nejvíc překvapil trenér Říha, když prohlásil: "Я посмотрел момент с Евгением Артюхиным. Там было удаление. Мне кажется, что у Евгения есть проблем с психикой. И мы с ним будем разговаривать на эту тему." - což znamená: "Podíval jsem se na moment s Jevgenijem Arťuchinem. Faul tam byl. Zdá se mi, že u Ženi je problém s psychikou. A na tohle téma si spolu promluvíme."
HAHAHAHAHA....
...NE

Pardon? Já netvrdím, že jsem z toho nějak odvázaná, když Arty někoho zraní, to vůbec, ale mám takový pocit, že s jeho psychikou to má těžko, co dělat. A i kdyby, fakt to budeme diskutovat s médii? Zmínil ještě, že to nebylo prvně, co tohle udělal a blabla. Překousla bych, že trenér považoval trest za akurátní, co ale nepřekousnu je věc jiná: O vyloženě čuňáckém faulu Fedorova se prakticky nemluví, přestože byl mnohem nebezpečnější a měl horší následky. Když už tady hodláme posuzovat psychický stav jedinců, je Fedor OK? Není to prvně, co udělal takovej hit (Klepiš v loňském play-off) a sorry, ale ten úmysl tam byl dost jasnej.
Fedor Fedorov je super hráč a mám radost, když ho můžu sledovat, ale začíná mě pomalu ale jistě vytáčet, že je trenérův mazel z Atlantu. Když kouč tak rád mluví o "rovnosti a spravedlnosti", či co to tehdá zmiňoval, měl by ji aplikovat na všechny. Chápu, na Fedora se ho novináři neptali, ale... Anyway, jakási "spravedlnost" zafungovala a vedení ligy jej diskvalifikovalo na jeden zápas (přesněji proti Viťjazu Čechov).

Ostatně nešáhl by vedle ani kdyby zmínil Rybina a Semjonova. Semjonov zfackoval všechny, kdo neopustili brankoviště rychleji než rychle. A Rybin bruslil holem, házel velké hity a lokty rozdával jak letáčky. Ale co že, to je přece úúúplně jedno.
Třeba mu aspoň došlo, že hrát na 11 útočníků fakt není dobrej nápad, protože když se ti dva velcí vyautovali, zůstalo mu 9 hráčů na tři lajny. To se potom dotahuje jednogólové manko fakt blbě.
Mě fakt nebaví psát takové články, kdy prostě nemůžu jinak než nadávat na hráče, který mám ráda a kteřá hrají pro můj tým. Hoši, enough of this.

UPDATE:
Jak Cestí vykoumala, tak očividně stop na jeden zápas má i Arty. Já žila ve vědomí, že stopka je za dvě dvacky, ne za jednu, ale už to tak asi bude, že jsem se šeredně zmýlila. Což mě přivádí k:
  • Sorry, Arty, hokej asi nakonec bude balet. Za zlomenej nos je přece úplně normální nehrát dva zápasy!
  • Modleme se, aby si Čechov fakt nedělal už měsíc sázky na vyražené zuby, protože s těma dvěma mimo hru tam zbyli z těch "bitkařů" jenom výše zmínění Rybin a Semjonov. Hahaha, no, to potěš.
  • Jsem nasraná, protože tohle kurva není ale vůbec fér.
Den poté ehehehe:
Arty hraje. Tak já nevím, co ta pravidla :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.