I like the way you move

20. října 2011 v 20:42 | Kví-Kví |  Scores!
Krátce či dlouze o tom, co se mi nelíbí na pravidlech, zelené barvě a mediální slávě.
Nebo jinak: Pěsti, faily a comeback ve velkém stylu.


V zápase SKA a Astany, který mi byl odepřen (přestože existoval přenos) a který nikdo nenahrál (přestože existoval přenos), se Žeňa Arťuchin popral. Vlastně ne tak docela.
Za Barys Astana hraje Joshua Gratton, kanadský pořízek, který, ačkoliv nerada hráče takhle specializuji, je zkrátka jenom rváč. Nehodlám tady spekulovat o tom, jestli chtěl prostě další skalp nebo ho snad poslal trenér, ale tak se to semlelo, že vyzval Artyho na souboj. Arty, vědom si Damoklova meče (za každý další fight diskvalifikace), návrh odmítl. Jenže Gratton je paličák, a tak se Artymu prostě pověsil na dres a pustil se do něj. No, co má člověk dělat, když ho někdo napadne, než že se bránit?

Bránil se ovšem stále poněkud sporadicky, snažil se dát rozhodčím najevo že jako ne-e, on se prát nechce, ať je roztrhnou, ale to je problém sudích v KHL - nejsou na tohle trénovaní jako ti v NHL. A tak to celé zastavili až ve chvíli, když měl Arty zlomený nos a obličej celý od krve. Dostal pětku za bitku a odešel do šatny nechat se ošetřit. Očekávám diskvalifikaci. Trenér Říha očekává diskvalifikaci na víc než jeden zápas. Zatím ticho po pěšině, na výjezd do Novgorodu ovšem přihlášen nebyl a hrát nebude.
Představte si, že vás na ulici někdo přepadne, vy se bráníte a nakonec vám soudce napaří rok vězení stejně jako pachateli, protože jste se konfliktu aktivně účastnili. Asi tak. Bylo jasně patrné (a obránce Jurij Alexandrov to dosvědčil), že se Arťuchin prát nechce.
Říha na tiskovce pak víceméně zmínil, co jsem si myslela - týmy teď budou posílat svoje mlátičky na Artyho účelově, protože každému jenom prospěje, když sestava SKA bude pravidelně bez klíčového hráče třetí lajny. Awesome.

Uklidnilo mě snad jen právě to, co Říha řekl, doplněné slovy GM Kasatonova, který nebere Artyho jako rváče ale jako plnohodnotného hokejistu, který bohužel je často neprávem vylučován kvůli své výšce a postavě. Což je, ať se to někomu líbí nebo ne, pravda. O tomhle hodlám polemizovat jenom s někým, kdo opravdu kouká na zápasy SKA. Jenže koho zajímá, co si myslí generální manažer, trenér v záchvatu dobré nálady, a nebo já - druhé místo v tabulce trestných minut je prostě fakt a historie se neptá.


Je něco shnilého ve státě baškortostánském. To něco je, ještě stále, Salavat Julaev Ufa. Poté, co slavně vyválčili vítězství nad HC Lev 6:5 (a bitva to byla ukrutná, doporučuji), postavilo se jim do cesty Dinamo Minsk. Dinamo v půlce druhé třetiny vedlo 3:0, když obrana nechala chudáka Erika Ersberga na holičkách, ten dostal tři nechytatelné góly a byl donucen vystřídat. Pak si to ovšem vzal do parády Oleg Saprykin a vstřelil první gól Ufy. Po něm kapitán Viktor Kozlov a hvězdinka Alex Radulov. A tradá, bylo vyrovnáno.
Nějaké tři minuty před koncem Vitali Kolesnik v bráně udělal naprosto nepochopitelnou minelu a Minsk šel do vedení. Ufa odvolala brankáře a vzápětí inkasovala pátý gól do prázdné brány. Po úžasném návratu do zápasu přišel naprosto nepochopitelný zkrat.

V průběhu týdne stihli dát na waivers Jakuba Klepiše a Roberta Nilssona; s Maximem Maminem zrušili smlouvu po "oboustranné dohodě". Klepiš si už, podle slov jeho agenta, našel angažmá v Dynamu Moskva. Co bude s Nilssonem bůh ví. Mamin nejspíš zmizí stejně tak, jak se objevil. Pravdou ale zůstává, že ani Klepiše ani Nilssona nemá kdo nahradit, problém totiž není v tom, že by snad nějak oni osobně klesli v produktivitě - týmu se prostě nedaří jako celku a nepravidelné střídání těmhle dvěma rozhodně nepospělo.
Když vedení Ufy mávalo ultimátem, doufala jsem, že to je spíše ultimátum pro trenéry. Vím moc dobře, že jsem nebyla sama.

Snad aby celá tahle zelená deprese byla snesitelnější, Oleg Saprykin válí. A válí like a boss. V utkání s HC Lev měl dva góly, dneska odstartoval celou tu krasojízdu a vůbec si vede prostě nádherně. Svou obětavost v lehání do střel povýšil na nový level, když už i zalehává branku při absenci brankáře - což většinou vyústí v můj infarkt, když vidím v slow motion vidím, jak ho puk trefuje přímo do obličeje, což se *klep klep* díky bohu ale ještě nestalo.
Jsi ósom, tygře.


Update, 21. října, 15:19
Jakub Klepiš jde do Metallurgu Novokuzněck. Položme se na otázku, proč jeho agent tvrdil, že odchází do Dynama.
A Roberta Nilssona nikdo, opakuji NIKDO?!, nechtěl, takže odchází do klubu HK Toros Něftakamsk, což je tým v bůh ví jaké lize a bůh ví jaké kvality a já si tu jenom sedím a škrábu se na hlavě, protože...
...Robert Nilsson? Ten Robert Nilsson, co hrál loni na mistrovství světa? Ten Robert Nilsson, asi poslední člověk, kdo se mi podepsal v Brně na EHT? Ten Robert Nilsson, co je skvělej hokejista? Ten Rob, fakin' ósom Rob Nilsson? Duh!
Milý Robe, jestli to čteš, zavolej. Nějak tě dostanu do HCO, to půjde zařídit. Snad. Love, me!

16:23
Ok, ok... whatever. Klepiš má nakonec opravdu patřit Dynamu Moskva, které Metallurgu Novokuzněck za hráče zaplatilo. Jenom pro pořádek, Klepiš Novokuzněcku připadl, protože tým je momentálně nejhorší ze tří týmů, které se o hráče přihlásily (Jugra, Dynamo a Metallurg).
Ah hokej, exciting a to se ani nemusí hrát :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.