Little ball of rage

30. září 2011 v 20:42 | Kví-Kví |  Shoots!
Alexander Radulov je momentálně všechno, jenom ne soft kitty, warm kitty, jak se zpívá ve známém popěvku, který jsem si s ním před časem spojila.
Aneb Romantický hrdina, útěkář


Jak jsem psala v minulém článku, největší hvězda KHL si nesedla se svým novým trenérem Michaljovem. Celá situace se vyhrotila včera večer, když Radulov napsal na Twitteru: "Mal trener zaebal obmenna poroshu", což v tomto podivném přepisu ruštiny znamená defacto: "Trenér se mnou vyj***vá, chci výměnu". Tahle zpráva byla určena Genovi Malkinovi (Pittsburg Penguins), jakožto odpověď na jeho prostý dotaz "Proč nehraješ?", a je víc než pravděpodobné, že měla být soukromá. Ale co se stalo, nelze odestát a ani briskní smazání onoho tweetu ničemu nepomohlo.

V dnešním zápase Alex Radulov nenastoupil a během hry samotné se objevily zprávy, že si sbalil všechny věci a opustil Salavat. Pravdou ale zůstává, že byl na utkání přítomen; nejdřív jej kamery zastihly ve skyboxu, později během nájezdů trsal za sklem u vstupu do šaten. Asistent trenéra Safin prohlásil, že se ranního trénink zúčastnil v černém "no contact" dresu, jelikož je zraněn, a proto ostatně poslední zápasy neodehrál.

Radulovovi se údajně nelíbí, že nastoupil v úvodním zápase na třetí lajně a odtud pramení všechny neshody. Dovolím si připomenou i spor z přelomu srpna a září, kdy Radulov utekl na charitativní zápas a následně byl pokutován právě z iniciativy hlavního trenéra Salavat Julaev Ufa.

Dle mého skromného názoru těžko bude jádro pudla pouze nějaká třetí lajna. Už dříve byly zprávy, že se trenér nepohodl s Olegem Tverdovskim, nyní se k celé rebélii připojil i Sergej Zinověv, který podle všechno beze slova opustil tým a "jel léčit zraněné koleno do Moskvy". Mimochodem, Zinověv není žádný amatér, co se dramatických odchodů a sporů s trenéry týče.

Tématem dne tedy není ani tak moc "Co se stalo?", jako spíš "Kam Radulov odejde?"
Je to tvář KHL, nejlepší hokejista mimo NHL. Je víc než nepravděpodobné, že by jej vedení ligy nechalo jen tak odejít. Ostatně moc bych to na "zaoceánskou misi" neviděla, Radulovovi stále zbývá rok z kontraktu s Nashvillem (odkud utekl) a ještě nejmíň rok potrvá, než bude smlouva "promlčena" a on si bude moci v rámci UFA statusu podepsat s kým chce. (pokud ovšem i pak nezůstane RFA, ale neměl by)

A kolik týmů v KHL si může dovolit vyplácet mu jeho astronomický plat? Napadá mě jen a pouze SKA Petrohrad. Není žádným tajemstvím, že Radulov je zaujat možností hrát za SKA, stejně tak jako se dobře ví, že má v Petrohradě byt a vlastně je to jeho domov mimo sezónu. A je víc než jasné, že ambiciózní vedení SKA si nejspíš nenechá hráče jeho kalibru protéct mezi prsty. Obzvlášť když se vyloženě nabízí Patrick Thoresen, jenž ze spolupráce s Radulovem vytěžil 66 bodů (což je na KHL opravdu hodně).
Myslím to celé bude ještě hodně vtipné.

. . .

Z pohledu fanouška SKA mám poněkud smíšené pocity.
Sleduji Ufu, tedy vím velmi dobře jak vypadá kombinovaných 146 z hokejek Thoresena a Radulova. Zároveň ale vím, jak to vypadá, když se Radulov rozčílí. Hokej je z velké části o emocích, a i když takový menší záchvat občas neuškodí, je potřeba znát hranice. Ty Radulov v loňské sezóně poněkud opomíjel. Připomenu třeba roztřískanou šatnu v Magnitogorsku. Pak je tu samozřejmě i tahle aféra - kolem SKA je dost povyku i bez účasti vnějších vlivů. A podepsat notorického útěkáře (v případě, že se zmíněná teorie stane skutečností) za hodně peněz není zrovna nejlepší strategie, ať hraje sebelíp. A to prosím si Raduho hru vyloženě užívám, pure skills.

Pak je tu kostra SKA jako taková, která po stránce útoku funguje na 1-, a tedy nevidím smysl v jakýchkoli úpravách, ať už malých nebo takového osudového formátu. Je pravdou, že hrají celou sezónu na 11 útočníků a přesunou Průchu z první lajny na čtvrtou je problém nejmenší, jenže ono se SKA nikdy není takhle jednoduché. A z více důvodů opravdu nechci vidět jakékoli rozsáhlejší zásahy do sestavení pětek.

Ale kdo ví že, třeba to nakonec skončí tak, že nikdo nikam nepůjde a všechno bude ok.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lennie Heroin | Web | 2. října 2011 v 20:06 | Reagovat

tyjo, zajímavý. nikdy jsem neviděl holku, která by takhle rozebírala hokej a eště ke všemu vůbec ne jako hloupá bárbí fanynka, které se líbí hokejisti. navíc s tebou 100% souhlasím, i když mě KHL a od té doby co mě bere jen punk, ženský a bordel, i klubový hokej vůbec, nezajímá

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.