Getting started

4. září 2011 v 22:10 | Kví-Kví |  Shoots!
Sezóna je doslova za rohem a já mám pocit, že je čas zamyslet se nad přípravou SKA.


Vše začalo slavným soustředěním v Česku, jehož druhý týden jsem zde popsala to nejmenším detailů již dříve, a tedy nemá moc smysl se v tom dále rýpat. Připomenu jen, že SKA zde odehráli tři zápasy, přesněji s prvoligovým Hradcem, extraligovou Kometou a mistrem ČR z Třince. První a poslední zápas vyhráli, což je velmi slušný výsledek s ohledem na náplň tréninků, které byly orientovány především na vytrvalost a sílu.

Následovalo soustředění v Petrohradě zakončené zápasem s Torpedem Nižnij Novgorod, prvním soupeřem z KHL. Utkání bylo vítězné pro SKA s výsledkem 4:2. Poté se tým přesunul do Švýcarska na turnaj Basel Summer Ice Hockey. SKA procházeli turnajem bez porážky až do finále, kde je zastavil finský tým s nemožným jménem. Přestože na celkové vítězství nedohráli, všechny zápasy byly víc než koukatelné a všeobecně se dá říct, že se turnaj vydařil.

Po týdnu ve městě na Nevě SKA odcestovali do Donbassu na Ukrajině, kde se zúčastili Donbass Cupu. Jejich soupeři byli Dinamo Riga, Dynamo Minsk a Donbass Doněck, všichni byli poraženi. SKA se tedy stali vítězi turnaje, přestože hra, kterou předváděli, nutila každého rozumného člověka vydrápat si oči z hlavy. Můžu jen hádat, jestli za tímto výkonem stály opět několikrát přeházené lajny nebo jenom neuvěřitelné číslo v kolonce trestných minut.
To by tedy bylo k letní přípavě jako celku, dále následují některé body, které myslím stojí za zmínku.

Co se mi líbilo:
  • Kolektiv - už po týdnu společných tréninků bylo jasně vidět, že letos rozhodně nepůjde nic svádět na absenci týmového ducha
  • Štěňata - mladí útočníci posbíraní na zkoušku z VHL a MHL se projevili jako skvělí talentovaní hráči. Už na soustředění v Česku mě nejvíc zaujali Kručinin a Soloduchin, kteří podle všeho mají největší šanci dostat se do týmu, případně vypomáhat jako náhradníci.
  • Brankáři - zatímco u Sokolova a Štěpánka nebylo nad čím koumat, trojce Ivannikov, Šikin a Ježov pro mě byla velkou neznámou. Všichni tři se ale projevili jako perspektivní gólmani s velkými možnostmi do budoucna. Nevybavuji si jedinou chybu a tak to má být (Saša Nestěrov zdraví Kubu Štěpánka)
  • Obrana - říkala jsem to dřív a řeknu to znovu: myslím si, že spolu s AK Bars mají SKA nejlepší obranu v lize, přinejmenším na papíře. Ale z toho, co jsem viděla, bych se nebála převést to z teorie do praxe. Páry jsou výborné nakombinované už z prošlých sezón ve stylu defensivní - ofenzivní obránce, neboli - defensivní Kolcov s ofenzivním Kalininem, Grebeškov s Děnisovem, Višněvski s Vorobjovem a Semjonov/Alexandrov s Petrovem. Nemluvě o tom, že všichni zmínění ofenzivní obránci se i stíhají vracet, takže jsou jako čtvrtý útočník v poli, ale zároveň si plní své obranné povinnosti. (pokud nechápete, co tu píšu, viz Karel Rachůnek, typický ofenzivní obránce)
  • Hra v oslabení - no ještě, aby ne, s tím časem, co hrajou v nevýhodě! Nejvíc se mi asi z útočníků líbila dvojce Něprjajev - Arťuchin, většinou si to velmi hezky pohlídali. A Thoresen s Průchou celkem mile překvapili.
Co se mi nelíbilo:
  • Trestné minuty - ok, já vím, že to tady bylo vždycky. Rok co rok se hrávalo dlouho v oslabení a i přesto byl tým schopný vítězit, ALE... tohle léto to byl vážně masakr. Upřímně doufám, že se nad sebou hoši zamyslí dřív, než bude pozdě.
  • Nájezdy - to je tak těžký nařídit jim striptýzovej trénink a podívat se, komu zbyde nejvíc oblečení? Nebo prostě zapnout YouTube a všimnou si, že experti na tohle jsou Švédi? Z Atlantu přišel Fedorov, kterej na tohle taky není levej. Ale proč to dělat jednoduše, když to jde složitě metodou pokus-omyl během zápasu, že.
  • Afinogenov - já přiznávám, že ho prostě nemám zrovna moc ráda, ale snažím se zůstávat objektivní. Prosím tě, Maxi, uklidni se. Přestaň se rvát při každé příležitosti, už ti za zadkem nestojí Arty, aby tě zachraňoval. A možná máš áčko na dresu, ale to neznamená, že musím hučet do rozhodčích jak piliňák (ostatně od toho tu je flegmouš Višněvski, eh). A pořád tajně doufám, že se jednoho dne vzbudíš a řekneš si: "A od těch si vždycky odpustím tu jednu kličku navíc na modré, co většinou končí ofsajdem!"
  • Trestné minuty - srsly
Samozřejmě, od letní přípravy nejde čekat zázraky a každý tým dolaďuje formu v průběhu sezóny. Taky nečekám žádné velevýkony, stačí, když se krok za krokem tým vyšplhá na příčky play-off a dál uvidíme. Ostatně věci, co je potřeba spravit, jsou "maličkosti", mohlo být i mnohem hůř. Dát si pozor, kam strkáte hokejku, lokty a kolena je snad to nejmenší a ty nájezdy se daj pořešit celkem rychle. Celkově se dá říct, že mám z týmu super pocit, příchozí posily se krásně vlily do kolektivu jak po charakterové, tak po výkonností stránce, celá příprava ukázala pár perfektních možností, jak poskládat lajny a vůbec, letos to zkrátka vyjde.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.