Caution: Big men passing by

18. září 2011 v 16:58 | Kví-Kví |  Scores!
Mí velcí mě rádi týraj.

V pátek nám KHL nabídla derby Salavat Julaev Ufa vs AK Bars Kazaň.
Tyhle zápasy se vždycky nesou ve speciálním duchu, už jenom proto, že tohle jsou týmy číslo 2 a 3 pro mou maličkost, co se KHL týče. Mám tam ráda všechny, přestože mírně preferuji Ufu, a tak se ani nemůžu rozčilovat, když dá Kazaň gól. Bylo to prvně, co jsem v téhle sezóně viděla AK Bars, a měla jsem tedy příležitost si konečně prohlédnout poměrně značně obměněnou sestavu. Bohužel však bez účasti Vadima Chomického, který dostal hned v prvním zápase do kolena a neuvidíme ho dřív než ke konci října.
Zápas byl vskutku napínavý jak guma od tepláků, týmy šly do vedení a dotahovaly a ááách, pěkný hokej to byl. Až nehezky hezký gól dal Lauris Darzinš, nováček to v dresu Kazaně. Vlastně dal dva, jenže ten první byl fotbalový. Na tohle, milý Lálo, v hokeji nehrajem. A asi že jsem si na něj posledně stěžovala, tak dal Alex Svitov vítězný gól nějaké dvě a půl minutky do konce. You go, Sanja! Ufa tedy slavně zvítězila 5:4.

V sobotu pak přišla zkouška trpělivosti s prudce nekvalitním streamem na SKA Petrohrad vs CSKA Moskva. V podstatě jsem měla na obrazovce větší či menší, tmavé či světlé čtverečky, které se navíc každých pět minut zasekly. Nicméně po dnech sledování SKA nemám problém rozeznat jednoho chlapce od druhého. Poznala jsem si i Niklase Perssona a maličkého Jakova Rylova v CSKA. Defekt, no.
První gól dal Jevgenij Arťuchin po naprosto parádní přihrávce Fedora Fedorova, protože je to blbec zákeřný, co furt hraje meh, aby pak udělal něco takového a já skončila uhihňaná někde pod stolem. Díky, vole Arty, fakt. Ti dva to maj. Chemie. Ách omg, to se zas tak často nevidí, ale oni to maj a fbgrwubgtšbhb! Ivan Něprjajev tam fakt byl chvílema jenom do počtu, protože ti dva přihrávkami hledali hokejku toho druhého a bylo z toho pár fakt hezkých akcí a zkrátka: Já je žeru.
O chvíli později zvyšoval Děnis Děnisov, který si trochu povyjel od modré a našil do gólmanovi do mezírky nad lapačkou. A třetí gól první třetiny šel na vrub Patriku Thoresenovi, který s klidem vyřešil standartní situaci. Celé tohle čarování poněkud skazil gól v poslední vteřině, který schytali SKA z hokejky Ilji Zubova.
Po první přestávce čtverečky went wild a fakt to za moc nestálo. Nicméně gól Mattiase Weinhandla byl krásný i tak. Zbytek zápasu odehráli SKA vyloženě na udržení skóre, ale i tak se na to dalo koukat (v rámci možností) a za to je vážně chválím. 4:1 pro SKA a zatím 100% úspěšnost.
Snad jen: Možná, jenom fakt možná, by mohli zkusit mít míň trestných minut. CSKA jsou z toho určitě celí špatní, že hráli celou třetinu ve výhodě a prohráli... A chybí mi Dima Vorobjov, ať si Torpedo vezme zpátky svoje drafty a vrátí mi ho! On byl milý, když jsem se s ním fotila!!1!

Neděli spestřil zápas mezi Ufou a Něftěchimikem Nižněkamsk.
Já se nadchla ještě dřív, než utkání začalo, protože KONEČNĚ zase hrál Oleg Saprykin. A nastoupil na lajně se Sčastlivým a Nilssonem a awha, co je to za dreamline? Nicméně trenéři Ufy si moc na pravidelnost nepotrpí, takže se občas objevoval na lajně se Svitovem. Nicméně hrál moc hezky, nejvíc ze všeho se mi líbí, jak donutí soupeře faulovat, ach. Na většinu třetí třetiny mi vypadl stream, meh! Dvěma góly se vyznamenal Igor Grigorenko, za zmínku stojí především jeho druhý, vyrovnávací na 3:3 v poslední minutě. Zápas šel do prodloužení i nájezdů, kde ovšem trojice Kozlov, Sušinskij a Grigorenko žádná kouzla nepředvedli. Ale jeden bod taky dobrej.

Viděla jsem kouzíček AK Bars proti Metallurgu Magnitogorsk, fňukla jsem si nad Antonem Butem a zaachala si nad gólem Darzinše. Teď "sleduji" PSG Zlín, protože:
  • Petr Čajánek
  • Ze Zlína je půlka štěňat v Moře
  • Naivně jsem doufala ve znovunalezení Okála
  • Petr Čajánek ("Tam náš hráč dostane hokejkou přes ksicht, a tihle tady mezitím furt padaj!")
Na lekci "Bandwaggoning for Dummies" se hlašte v komentářích. Je milé, že Zlín sbírá trestné minuty jako hříbky, a Peťa si tedy určitě připadá, jako by byl stále v Petrohradě. Jinak je to nudné. Aspoň vím, že mám pořád pádný důvod ignorovat ELH a předstírat, že existuje jenom 1. liga. Muhahah, zítra se jde na HCO!

A všichni povinně: tohle