Bára na hrad

25. září 2011 v 0:31 | Kví-Kví |  Scores!
Malé detaily a jeden bod z prodloužení jsou přesně ty maličkosti, co dělají zimu a prohrané zápasy HCO snesitelné. Aneb jak hráli s HC Benátky nad Jizerou.


První ranou byla už samotná cesta na stadion - sobota odpoledne, moc brzo pro všechny náctileté jít "kalit", a přesto tramvaj narvaná k prasknutí jako za ranní špičky. V půlce cesty ke druhé zastávce mi to došlo, když jsem zahlédla modrobílou šálu - dneska hraje Sigma. Náhle mi nepřipadalo tak strašně super, že jsou všechna sportoviště prakticky na jednom placu v centru města, protože se davy hrnuly se mnou a musela jsem tedy vypadat jako jeden z nich - fotbalových fanoušků. Hluboce jsem litovala, že nemám aspoň šálu HCO, aby jako bylo všem jasné, že já rozhodně nemířím stejným směrem.
Druhou ranou byla zavřená kavárna, kde se zastavujeme před každým zápasem. Přísahala bych, že je v sobotu otevřeno. Třetí rána přišla někdy ke konci první třetiny, kdy jsem zjistila, že mi prakticky promodraly konečky prstů zimou, ale to předbíhám.

Rozbruslení bylo fajn. Rosťa Marosz opět předvedl, co všechno umí s pukem. Ač prosté machrování, kouká se na to hezky a gah, ať si hraje :D Pak mi náladu značně srazila skupinka lidí, kteří si prostě museli sednou hned vedle nás a položit si půlku svých věcí na sedačku, která nás oddělovala a na které jsem měla položenou tašku od foťáku. Oh můj Bože, kdyby jste tam seděli pravidelně, a nebo nebylo všude okolo volno, tak ani nekecnu. Ale tohle je fakt trochu creepy a divné.

Začal zápas a začal blbě. Byla to plácaná, puk lítal tam a zpátky, až nakonec skončil v síti za Liborem Kašíkem, který si tak vlastně odbyl svůj první opravdový zápas v dresu HCO, když samozřejmě nepočítám přípravu. Našinec dorovnal až k závěru třetiny, když se trefil, myslím, že poprvé letos, Jiří Dopita.
Pak se ozvala siréna a hoši se odpravili do šaten, jenom Jakub Bartoň se Štefanem Žigárdym poseděli a povídali si. Tak jsem samozřejmě využila příležitosti - fotím fotím vtipné výrazy obličeje obou mladých mužů, když v tom si mě Bartoň všimne. Na tváři se mu objeví úsměv, rychle něco řekne Žigymu a začne mávat. Žigy se směje. Já se směju. Bára se směje. Bára je super :D :D Fakt jsem nečekala, že si mě bude pamatovat.

Druhá třetina nabídla v polovině další gól soupeře. Pak se Marosz hecnul, předvedl naprosto parádní krasojízdu a ukázkově zavěsil přímo pod horní tyč. Jenže rozhodčí je vůl a brankovej asi zrovna čuměl na hvězdičky přes díry ve střeše, protože tuhle parádu neuznali. Booo ya striped whores! (A Maroszu, prosím tě, nečti ta fóra, my ostatní milujeme tvá sobecká sóla, která končí v gólech a tenhle byl obzvlášť parádní, pac a pusu)
Chlapci se ovšem nevzdali a ač je soupeř mlátil hlava nehlava, tak opět dorovnali zásluhou Radima Kucharczyka. Pak dostal Jakub Šlahař trestné střílení, ale nájezd neproměnil. Soupeř se pokusil domlátit puk do brány, jenže svou úpornou snahou do sítě uklidil i brankáře, tak z toho nic nebylo. Těsně před touhle akcí ještě sekli Kucharczyka přes ruku, booo!

V třetí třetině soupěř zase utekl, ale na naší straně opět zasáhl Batman s Robinem Dopita s Kucharczykem a první jmenovaný vyrovnal skóre. Ano, všechny tři góly dali společnou prací tihle dva. A pak už se nic nestalo a šlo se do prodloužení. Hráli, hráli, soupeř ujel a Kašík to tam pustil. Meh. Útočník-vrah mě zase zabil pohledem, jako by to snad byla moje chyba D:

Hm, každopádně:
  • V jednu chvíli hráli chlapci oslabení a vypadalo to jak přesilovka. Ano, čtyři naši zamkli v pásmu pět jejich. Trollololol.
  • Je fakt nutný nahrávat si křížem před bránou? FAKT?!
  • Mám ráda, když Bartoň jede na výlet do útoku.
  • Libor Kašík by se měl přestat inspirovat u Jakuba Štěpánka, protože pokaždé, když se rozběhl z brány s tím, že si vyjede pro puk a hodí ho pryč, blesklo mi před očima play-off SKA proti Atlantu a "Štěpánek asistuje Něstěrovovi". Jednou nebo dvakrát jsem zařvala NÉÉÉÉÉ!, když to udělal. Oblíbil si i Štěpánkovo "jede kolem Něprjajev, tak spadnu", a tak prostě padal. Štěpánek za idola = udřen do úmoru.
  • Což mi připomíná - co to bylo dneska s těma brejkama?! To si nemůžete dovolit je nechávat takhle utíkat té obraně, chudák brankář jako!
  • Někteří fotbaloví fanoušci jsou fakt nesnesitelná a hnusná hovada.
Příští domácí zápas je ve středu proti Chomutovu. Navrhla jsem Cestí, ať jde za jejich novým trenérem a řekne mu: "Spasiba za Pitěr.", protože pak přijdu já a řeknu něco jako: "Fakt díky, vyyy!" Novým trenérem Pirátu (lololol) není nikdo jiný než bývalý trenér SKA Petrohrad, pan Václav Sýkora. Tohle bude asi trochu divné.
Ondrej Kotvan má zajímavě znějící mix mezi slovenštinou a češtinou a cituje Radima Kucharczyka = +100 bodů
Rostislav Marosz má kouzelnou ostravštinu, což mě z rodinných důvodů hřeje u srdce = +100 bodů
Pan trenér má divné komentáře k zápasům *shakes head* = záporná čísla nevedu

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.