Arrrrgh, pirate talk!

28. září 2011 v 23:31 | Kví-Kví |  Scores!
Aneb Proč má Ovcov střílet víc?
Myslím to vezmu přes SKA až k HCO, pak oklikou do Ufy a zakotvím na nějakém opuštěném ostrově.
Můžem? Musíme!


SKA se potkali na ledě s Dynamem Minsk, které údajně "přijelo jen pro jeden bod" (I don't like your attitude) a nakonec si odvezlo body dva.
Hokejoví bohové asi konečně pošeptali Kirillu Kolcovovi do ouška to, co já říkám už... už od doby, co jsem ho sledovala hrát v Ufě - střílej víc, Ovcove! A tak Ovcov vystřelil a jeho zabijácká muška samozřejmě neminula cíl. Když vystřelil podruhé, brankář jeho pokus vykryl; puk se však odrazil jenom směrem k Arťuchinovi, který přesnou ranou poslal gumu pěkně do sítě. Velmi jsem jásala a velmi jsem se divila, Artyho míření totiž stojí, slušně řečeno, za houby. Asi pokrčil kolena, hehe. Třetí gól přidal Tony Martensson a... to bylo všechno.

Zbyněk Irgl zákeřně dorovnal a šlo se do prodloužení. A z prodloužení do nájezdů. Jakub Štěpánek první pustil, na druhé straně Petr Průcha nedal... a najednou byl v bráně mladičký Ilja Ježov, který si naposledy zachytal tuším 3. září během přáteláku s Doněckem. Chudák, samozřejmě, neměl šanci. Nezahřátej, nerozchytanej...
Lůzrem zápasu je myslím Igor Makarov, který prvně zcela nelogicky odehrál puk, i když mu spadla helma, za což samozřejmě dostal dvě minuty. Pak si vydobyl trestné střílení a nedal. A vůbec mě celý zápas strašně vytáčel, mhé, Igore, jdi zas pěkně do Ameriky, hm?

Další lalala byly zebry, které odpískaly příliš mnoho testosteronu mužů na ledě pro SKA, ačkoliv tou dobou nikdo nestřídal. Řval Říha, řval Tony a řvala jsem i já u počítače (a pak, že nejsem empatická...), ale nic to nepomohlo. SKA šli do tří a inkasovali. Následně soupeř podrazil Štěpánkovi nohy a nic. Údajně i to byl jeden z důvodů, proč nastoupil Ježov, Štěpánek prý byl "otřesen". Hm, udřen do úmoru...
No, co se dá dělat, jednou prohra přijít musela a z téhle aspoň vytřískali bodík!

. . .

Abych neměla SKA málo, přijel dnes na mou rodnou Hanou bývalý trenér Petrohradu Václav Sýkora se svým novým týmem - Piráti (lolololol) Chomutov. Kádr, jenž se tradičně pohybuje na vrcholku tabulky, byl před tímto setkáním bodově stejně jako HCO, měl však lepší skóre. Po setkání s HCO nemá ani lepší skóre a ani víc bodů. A Hradec Králové prohrál s Ústím, takže se momentálně HCO dělí o druhou příčku s Jihlavou, která má ovšem lepší skóre.
DRUHÉ MÍSTO V PRVNÍ LIZE, SRSLY
Hoši, já vás miluju, víte to? Víte?!

To bylo tak:
Hrál se parádní hokej. Lidí tam bylo až... až moc, chodí jich letos nějak podezřele mnoho. První gól padl až ve třetí třetině zásluhou Matěje Pekra, který si neodpustil svou oslavu alá Radulov. Chomutov dorovnal. Petr Kolouch zvýšil. Sýkora nezklamal a 1:30 před koncem odvolal brankáře (lol, mám přečteného trenéra první ligy, co je to) a Radim Kucharczyk udělal radost sobě i lidem, když trefil prázdnou bránu, hrdinka. A pak zahoukala ta hnusná nová siréna a bylo po zápase. Hoši předvedli oslavu ve stylu nejmíň postupu do finále play-off, takovou měli radost! :D Štefan Žigárdy nezklamal a byl zase adorable se svým malým synem, ty fotky z toho jsou fakt aw.

Celou radost kazí zranění Lukáše Kuscery. Při souboji u mantinelu si vykloubil rameno (a já, ke svému zděšení, hned poznala, o co jde, ewh, hokeju co mi to děláš?!), a když odjížděl na střídačku nedával pozor a srazil se s Rosťou Maroszem, který ho ani nemohl vidět, což ovšem nezabránilo inteligentnímu publiku ho vypípat až za roh. Chudák v tom byl nevinně. Kucseru odvezla sanitka a prý má pošramocenou klíční kost :(

Někdo by měl dát mě a Cestí diplom za neuvěřitelnou trpělivost a sebekontrolu, když dojde na vymatlané krávy na stadionu. A taky jeden za neobvyklou sebekázeň, protože jsme nešly poškádlit Sýkoru nějakou trefnou hláškou z play-off proti Atlantu Mytišči. Jsme hodné holky.

. . .

Alexandr Radulov nehrál. Sergej Zinověv nehrál. Oba prý jsou zranění. Zino bez dovolení trenéra Michaljova odjel do Moskvy, aniž mu cokoli řekl. Radu na twitteru přiznává, že příští sezónu v Ufě pravděpodobně nebude.
Salavat Julaev Ufa se zamotal do podivných drbů. První náznak jakého "nesouladu" mezi Radulovem a novým hlavním trenérem byl už úprk na onu charitativní hru a následné potrestání. Jeho absence v posledním zápase a ten malý detail o Zinověvovi rozvířili neuvěřitelný kolotoč "Já o ničem nevím." a "Bez komentáře." a "Já se k těm dvěma chovám normálně, ale vyžaduji kázeň."

Hele, pánové, já chci vidět neuvěřitelné skillz Raduho a Zina někde na evropském ledě. Přesněji pak na Českých hokejových hrách, už teda, když se loni oba zpili do horečky po tom slavném vítězství Gagarinova poháru. Get your shit together.
Upřímně? Dle mého názoru se Michaljov k tomuhle týmu nehodí. Kdo ví, jestli vůbec k nějakému týmu. Jediné jeho super rozhodnutí bylo víc ice time pro Olega, ale to bych klidně oželela, kdyby se vrátil Bykov. Ostatně pořád nějak nechápu, proč byl vyhozen poté, co tým došel až do samého konce?

. . .

Nejbližší hokej je v pátek. SKA hrají v pondělí. HCO uvidím až pátého října. Not cool.
Koukala jsem na juniorský šampionát, ročník 2003, finále Rusko - Kanada a bylo to zkrátka epic, už jenom proto, že Rusové tam měli div né all-star a all-SKA a vůbec. Kanaďani, samozřejmě, hráli jak čuňata. Nejzajímavější mi na tom celé přišlo (krom všech mých mužů teprve náctiletých, awha), že styl hry mají víceméně všichni stejní. Bruslí stejně, hrají stejně, rozhodují se stejně. Třeba Arty s Grigorenkem a Kolcovem byli jak přes kopírák s těma nynějšíma. Jenom, samozřejmě, byla jejich rozhodnutí o něco pomalejší a nekončila tak často úspěchem. Snad jen Děnis Grebeškov se stal mnohem víc průbojnějším, abych tedy soudila jenom ty, o kterých mám opravdu přehled. Kornějev Namodré Nezachytil měl vtipné vlasy.
Myslím si to brzy zopakuji s jiným ročníkem nebo jiným zápasem ze stejného mistrovství.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.