Zas.... Čechov

26. srpna 2011 v 2:29 | Kví-Kví |  Scores!
"My se nechceme prát, chceme hrát hokej a postoupit do play-off." - Andrej Nazarov, léto 2011


Aneb jak mu nikdo nevěřil, a tak se aspoň nikdo nezklamal.
Let's get the facts straight:
 • 24. 8. se v rámci turnaje v Magnitogorsku hrálo přátelské utkání mezi Salavat Julaev Ufa a Viťjaz Čechov.
 • Odehrály se tři rvačky hodné vlastního videa na YouTube, Čechov zaznamenal 175 trestných minut a tento údaj se ani nevlezl do zápisového listu a rozhodčí museli použít dva.
 • Ufa vyhrála 11:4.
 • Andrej Nazarov, generální manažel Čechovu prohrásil, že je se hrou svého týmu spokojen.
A teď flashback do léta:
 • Čechov podepsal Jona Mirastiho a Jeremy Jablonskiho. Tihle dva "hokejisti" jsou takové nehezké přemakané hory svalů, které svůj volný čas tráví převážně v kleci. Myslím takové té pro bitky, oba se totiž zajímají "bojem bez pravidel" a podobnými extrémy z oblasti bojových sportů. Zkrátka jatka, postrádající jakoukoli historii a symboliku asijských bojových umění nebo aspoň klasiku a krásu boxu (kdo tu fandí Wladu Kličkovi?).
 • Nazarov, jak úvodní citát napovídá, vyvracel usilovně předpovědi, že tihle dva jsou jen agresivnější náhradou Darcyho Verota. Tvrdil, že tým se jich nadále nehodlá zabývat vyvoláváním bitek, ale že chce hrát nastojášij chakej a dostat se do play-off. Zapřísahl se, že obě posily umí hokej hrát víc než dobře a nevidí tedy nikde problém.
 • Oba bijci prohlásili, že bitky jsou druhořadé, první je pro ně hokejový výkon.
Zpátky k zápasu, přesněji tedy bitkám. Zde mi dovolte přiložit důkazní materiál (formou Čechov vs Ufa):
 1. Jon Mirasti vs Alexandr Svitov
  Mirasti nenechal Svitova ani shodit rukavice a už mu lupal jednu za druhou. Nesundal si helmu, totéž nenechal udělat Sanju. Chytil Sanju za vlasy jako holka. Když mu došlo, že nevyhraje, protože Svitov není žádný amatér a z nefér boje se vymotal, přetáhl mu zkrátka dres přes hlavu, a pokračoval v útoku, i když už Svitov padal na zem, protože ho Mirasti strhl.
  Svitov má uražený kus zubu a vykroucené zápěstí. Mirasti následné prohlásil, že: "V KHL hrají samá hovna. Vyzveš je na souboj a oni utečou, neumí se prát. A výsledek zápasu není důležitý, důležité jsou rvačky a já se přišel prát."
  Svitov není žádná slečinka a nebýt nefér úvodu, Mirasti dost možná skončí na zádech. Jinak by mu ostatně nepřetahoval dres přes hlavu. Sanjo, ty jedeš, prosím uzdrav se.
 2. Tarnaski vs Stehlík
  Opět napadení hráče s rukavicemi, helmou, se vším. Leží na zemi? Bij ho víc! Tarnaski je taky takový ten nehokejový typan. Povšímněte si Mirastiho, jak se snaží kohokoli donutit do další rvačky.
 3. Lesnuchin vs Gimaev
  Lesnuchin shodí rukavice, skočí ještě se spoluhráčem na Kondratěva, a když mu konečně dojde, že to moc kůl není, vrhne se na Gimaeva. Zde si dovolím: FUCK YEAH GIMAEV, protože tomu blbovi ukázal, zač je toho loket, přestože měl napůl vyslečenej dres (v NHL by ho soupeř vyslíkl úplně a nebo by to aspoň nechal na něm). Naprosto miluju ten pravej hák tam.
Doplňující informace:
 • Jeremy Jablonski, přestože na žádném z videí není, musel udělat teda sakra práci, že obdržel 56 trestných minut v jediném utkání. Vysloužil si tím diskvalifikaci od organizátorů turnaje a tenhle měsíc už si nezahraje.
 • Nazarov všechny výše zmíněné mutanty ze svého týmu náležitě pochválil.
 • Fanoušci jdou bat shit crazy a opět se (jako loni po bitce s Avangardem) rozhořela debata, proč je vlastně Čechov pořád v KHL. No, dobrá otázka.
 • Dementní fanoušci tvrdí, že by měl Čechov zmlátit celý SKA a pokud možno i pár hráčů zranit, jinak Medvěděv, šéf KHL, nezakročí. Jak jsem dříve zmiňovala, Medvěděv je, bohužel, jedním z vedení SKA. Myšlenka obětování týmu, natožpak MÉHO týmu, jenom proto, aby se NĚCO stalo, je naprosto neuvěřitelná.
 • Dementní fanoušci a fanoušci se převážně těší na bitku Mirasti - Arťuchin, zatímco já mlátím hlavou o stůl. Férová bitka v rámci nepsaného kodexu bitkařů (tuším to budete mít v knihkupectví... psané, no) - proč ne? Výsměch jakýmkoli zásadám čestného boje jako v daném příkladě - nepřipadá v úvahu, nechci, aby se Arty zranil jenom proto, že nějaký kokot nebojuje fér. Ono totiž úplně stačí, aby blbě spadnul, zlomí si kotník jak Taylor Hall loni a má po sezóně. Nemluvě o tom, že to za to zkrátka nestojí.
Pro pořádek:
 • Já mám ráda hokejové bitky. Takové ty na úrovni, kdy se hráči normálně domluví, že se při dalším střídání shazují rukavice i helmy, vymění si pár úderů, zafuní si trochu za krk, kývnou na sebe a jdou si sednout na trestnou. Po zápase si potřesou rukama a jdou třeba na pivo. No proč kurva ne, je to jako box na ledě a nevidím v tom problém, když oba chcou. Ale tohle všechno nahoře je prostě svinstvo.
 • Fakt se netěším na utkání SKA - Čechov, protože je mi víc než jasné, že pro všechny tyhle duté hlavy jsou SKA challenge, jakožto tým s největší údernou silou, co zároveň předvádí hokej. Jen namátkou, pro dobrej fight nejdou daleko třeba Rybin, Fedorov, Petrov a Arťuchin. Pak tu máme nerozumné rapliče muší váhy typu Afinogenov, tichou vodu břehy meloucí Thoresena, kdo-by-to-byl-řekl-že-se-umí-poprat Něprjajev, dlouhé paže Semjonova, nebezpečně krásný mstitel Kalinin (a jeho ívl parťák Kolcov) a myslím, že pár hezkých by zaparkoval i Grebeškov. A ano, právě jsem vyjmenovala dvě třetiny soupisky. Takže (tuším) 15. října zalezu někam do nory a budu se třást strachy o bezpečí, češt a obličeje svých chlapců.
Mimochodem, ten pičus rádoby-fanda, co poskytl rozhovor pro média a prohlásil, že "Naším cílem je vyhnat Miloše Říhu ze SKA", ať laskavě jde a přirazí si koule do šuplíku, ať nemusím utrácet a jet to udělat sama. Vytáčí mě a deptá, že takoví lidi se na zápasy dostanou pravidelně a já tu sedím na zadku a jsem ráda, že tým SKA má konečně trenéra, kterýho si zalouží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cestííí | 26. srpna 2011 v 12:59 | Reagovat

No..co víc dodat.
Amen.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.