Weirdo

17. srpna 2011 v 23:55 | Kví-Kví |  Shoots!
Takže buď je něco špatně se mnou nebo se spoustou jiných lidí. Statistika pravděpodobně hraje proti mně.


Matt Bradley, který až doposud oblékal dres Washington Capitals, dál ottawskému rádiu Team 1200 poměrně zajímavý rozhovor. Krom takových běžných řečí kolem podpisu s novým týmem, se také "nepřímo" zmínil o Alexandru Sjominovi (normálně bych napsala Semin, ale ok, korekce). Ptali se ho totiž, čím to je, že Caps v play-offs ještě neuspěli, i když mají tak nadupanou soupisku. Bradley chvíli běhal kolem horké kaše, nechtěl nikoho jmenovat, až se nakonec dostal k jádru pudla a řekl, že:
"Kluci neměli disciplínu, kterou by měli mít. ... Nebyli připravení na trénink nebo trénink vypustili s pochybným zraněním. Nebyli soustředění. ... Alex Sjomin má strašně moc talentu a mohl by být jedním z nejlepších, ale z nějakýho důvodu prostě nemá zájem. Člověk měl skoro pocit, že chce být zpátky v Rusku."
(Snaživě přeložila: já, poslyšte celé zde.)

A většina fanoušků Caps Bradleymu aplauduje. Mně to celé přijde přinejmenším jako dost nevhodný komentář. Zaprvé, hráči by k sobě měli mít respekt. Zadruhé, řešit vnitří problémy týmu přes média je vždycky ubohost, i když už v týmu nejste. Zatřetí, Sjomin i s tím svým nezájmem má pořád lepší statistiky než Bradley, který je sice zvíře a jeho bitky jsou famózní, ale hokej se, aspoň pokud vím, ještě pořád hraje na góly.

Čím se opět (!!!) dostávám ke SKA a Sergeji Mozjakinovi. Minulou sezónu strávil v Atlantu Mytišči pod vedením trenéra Říhy, který mu při svém přechodu do SKA nabídl, aby se stal součástí týmu. Mozjakin odmítl a šel do Metallurgu Magnitogorsk, protože "chce hrát v týmu, co něco vyhraje". Víš co, Mozjo? Naser si. Už mě nebaví ztrácet respekt k takovým skvělým hráčům jenom proto, že moc mluví.
Aby toho nebylo málo, povídal i Konstantin Panov, který nějakou dobu hrával za SKA. Řekl, že "v týmu je až moc hvězd". OMG konkurence? V hokeji? To snad né! A taky prý je Moskva "velká vesnice", no.

A naposled: SKA podepsali Igora Makarova, kterému zbývá jeden rok z dvoucestného kontraktu s Chicago Blackhawks. Nicméně nejedná se o úprk alá Radulov, ale platnou dohodu mezi oběma kluby. Makarov celou sezónu odšudlil na farmě, jeho statistiky se plácaly někde kolem 0,3 bodu na zápas. Tohle má být ten elitní útočník na první dvě lajny? Každopádně s trenérem nemluvil, pouze s GM Kasatonovem, a tak si říkám, jestli o tom jako Říha vůbec ví, když SKA jsou už pár dní ve Švýcarsku, kde dneska startuje turnaj Basel Summer Hockey.
Ten chlapec už v Petrohradě hrál a já si i matně pamatuju, že jsem ho vídala během své první sezóny se SKA, ale to je tak vše. A protože byl na farmě, tak to je, jako by vůbec nebyl. Takže se asi nechám překvapit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bliss | Web | 19. srpna 2011 v 11:53 | Reagovat

Moskva a velká vesnice, haha :)

2 Eleanor | Web | 19. srpna 2011 v 21:40 | Reagovat

Na farmě? To tam jako chová slepice, nebo co? :D (No, asi jsem úplně blbá, nebo já nevím. :D)

3 Kvík | 19. srpna 2011 v 21:50 | Reagovat

[2]: Haha, ne :D
Farma je výraz pro klub v nižší soutěži (B), který má oficiální nebo neoficiální smlouvu s klubem ve vyšší soutěži (A). Spolupráce pak probíhá tím stylem, že hráči, kteří se nevlezli do sestavy A, jdou hrát do B, aby nezakrněli herně. A pokud v Áčku není dostatek hráčů třeba kvůli zranění, tak si vytáhnou hráče z Béčka.
Farmy zkrátka od toho, že to jsou takový "líhně" nebo "jesličky" pro mladý hráče, kteří se ještě potřebují herně rozvíjet, než hrají ve velkým klubu. Tohle funguje hlavně v NHL, ale princip je víceméně stejný všude po světě, maximálně jsou tam jemné nuance v okolnostech střídavých startů.

Tak jsem tě umlátila fakty a doufám, že jsi pochopila. Jestli ne, můžu mít druhý pokus? :D

4 Eleanor | Web | 22. srpna 2011 v 20:30 | Reagovat

Dík, žes´ mi to osvětlila. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.