Oslabování týmu pro začátečníky

1. srpna 2011 v 22:42 | Kví-Kví |  Scores!
Aneb jak na věc podle Maxe Afinogenova.


Na úvod však... úvod, hm. Vstalo se brzo, u nás bylo hezky a v Přerově, nečekaně, chcalo. Došly jsme na stadion, stylově první a schovaly se za tribunou (chodil tam chlap s nákupním vozíkem, no). Jo vlastně ještě předtím jsem viděla něčí pozadí, protože ta okna si fakt nezatahují, hm. Hoši furt nikde, tak že obejdem arénu... a u prvního průchodu zmerčím Děnisova, jak jde na led. Erjgnbgiubqgišbigběgběpčiqbgpib! Tak jsme si šly sednout a já potichu umírala z té krásy nesmírné.

Postupně se všichni přišourali, někteří zívali míň, někteří víc (že Fedore a Vorobjove, hm?), ale všichni byli moji. Ách jaj, po třech letech mžouraní na miniaturní blešky na monitoru to bylo všechno živé přede mnou. Nicméně se brzo ukázalo, že na tréninku chybí Arťuchin, Průcha, Štěpánek, Rybin a Thoresen. Z osobních důvodů jsem byla ráda za Artyho absenci (protože jsem zlá), Češi mi byli celkem fučák, ale na Rybina jsem se fakt jako těšila. A Thoresen mě zajímá, chci vidět jeho slavné skills teď, když nemá Raduho a Grigorjenka. Bylo jisté, že večer nehrají.

Tréninky jsou sranda! Až na to, že tam byla fakt kosa, no ale koho to zajímá, měla jsem tam poklad na očích. Vtipné bylo, že půlku věcí hoši vůbec nepochopili :D A Vorobjov je malé sluníčko, vtipálek a zkrátka obdržel tunu plusových bodů. Fedor na nás zíral, Matt na nás koukal spíše zkoumavě, Višněvski nás propaloval pohledem. Ale bylo to ósom a celkem mě mrzelo, když trénink skončil.

Ale pak hurá do Brna! Přeskočím vše nedůležité, až po: Přijel Jarda Koma, bývalý to obránce mého domácího týmu a my byly s Cestí tak nadšeny, že jsem se s ním obě vyfotily. Bude nám chybět, což jsme mu i řekli. Motal se tam Hubáček a vůbec tak nějak celá Kometa, jenže to bylo to poslední, co nás zajímalo. Pak Cestí najednou: "OMG, Mora!". Podívám se, kam ukazuje a na parkoviště zacouvával autobus HC Olomouc, týmu to z rodného města mého, týmu to milovaného málem jako SKA. A taky že z něj SKA vystoupili! Pochopte nádheru toho okamžiku, když vaše dva nejoblíbenější týmy spolupracují. Když si hráči SKA vozí svá ctěná pozadí v autobuse našich prvoligových hvězdiček. Áááách. Přitomní Komeťáci čuměli jak puky.

Pak kuci přišli ven se rozcvičit, Děnis Grebeškov je super materiál, kdyby to tu někoho zajímalo. No a pak hurá do haly. Ach jáj, když hoši skočili na led! Ty modré dresy nakonec vůbec nejsou špatné. Fotila jsem jak o život. Pak se klidili, a když se opět vrátili už na začátek zápasu, přivítala jsem je se svým signem "Já *heart* SKA" v azbuce, neasi. Všimla si přinejmenším štěňata a Tony Martensson.

Zápas začal a byl to fail. Padly tři rychlé góly do sítě SKA a fandové Komety přistoupili ke svému oblíbenému "budeme se chovat jak totální píče, protože jsme doma". Fajn. V první třetině 22 trestných minut pro SKA, ani toho Artyho k tomu nepotřebují, aby "oslaboval tým", jak ráda média zmiňují.
Kdo mě vytočil do vrtule byl Max Afinogenov. Hele Maxi, fajn, dělej si ty svoje totálně neefektivní a zbytečné kličky, neuměj si přihrávat a ztrácej puky v blbý moment, ALE osm trestných minut za zápas je fakt hodně. Druhá věc je, proč Višněvski jako kapitán nezakročil a nevyfackoval buď Maxe nebo rozhodčí, ale to bych asi chtěla moc. Max mě poslední dobou vyloženě sere. Taky jsem si vzpomněla, proč nemám zrovna v oblibě Petrova, hm.
A jediný gól do sítě oh-můj-bože-neposerte-se Sasu Hoviho vstřelil Tony Martensson a bylo to ósom. Tak jsem si aspoň juchla no :D Jinak hoši prohráli 3:1 a já jenom děkovala bohu, že Koma nedal gól (protože by mi zlomil srdce).

NICMÉNĚ, nové posily jsou super. Fedor Fedorov a Ivan Něprjajev umí s pukem fakt super věci a být na té lajně Arty jak posledně, asi to vypadá o dost jinak. Gleb Klimenko šájní i po svém návratu z krátké zastávky v Magnitogorsku (a ta jeho lajna s Weindhandlem a Martenssonem je skvělá). A obranná dvojce Kalinin - Koltsov byla taky fajn, jednou si fakt zvyknu, že Koltsov nevystřelí, ani kdyby ho měli zabít. Asi nějaký zvyk z Ufy či co. A mladičký brankář Šikin, který vystřídal veterána Sokolova ve třetí třetině opravdu mile překvapil.

Ani mě moc neštve, že prohráli. Ta lajna z mladíčků byla úplně ztracená, Max má své dny a naprosto si nesedl s Fedorovem a Něprjajevem. Se stane no. Ale viděla jsem svůj tým, což je hlavní. A mám hromadu fotek, tak je teď projdu a uvidím, co z toho vyleze :D A zítra zase brzo vstáváme, abychom byly na tréninku včas.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eleanor | Web | 3. srpna 2011 v 16:50 | Reagovat

Mm, helemese, jaký dobrý zápas. :)
Já chci taky na hokej...

2 cestííí | 6. srpna 2011 v 21:56 | Reagovat

omg první trénink zomgoshfbsfakdsfavkjs
ale co na tom, že?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.