One for me, none for you

21. srpna 2011 v 2:36 | Kví-Kví |  Scores!
Je to kletba, beztak.


V HCO podepsali nové chlapce. Užší výběr z těch, co se divákům představili během přípravných zápasů.
Zatímco Cestí ihned padl do oka především Rosťa Marosz, mě zaujal Zdeněk Okál ze Zlína.Jak jsme zjistily, Rostislav Marosz je takový český Fedor, naprosto fenomenální a občas prý naprosto mimo. Co se Okála týče, nic jsem nekoumala, ale našla jsem ho v bázenu, když jsem proházela fotky z přípavy Zlína. Toliko tedy k informacím na úrovni. V dalším zápase jsem si tedy více všímala právě Marosze (a Cestí možná více Okála) a došla jsem k závěru, že jsem nadšena. CHYBA

Víte, jak jsem psala, že všichni mí oblíbenci odešli/utekli/byli vyhozeni/nedostali smlouvu? Přesně. Takže není ani Marosz, ani Okál, ale zato máme Koloucha a Kucseru z Vítkovic, Kašíka (brankář U20, kůl ne?) a Šlahaře ze Zlína a Pšurného z Písku. Přičemž Kucsera jakožto rebelující teenager nastoupil za Vítky v zápase proti HC Lev Hradec Králové Poprad a dal dva góly. Jestli si ho jako budou tahat do extraligy, tak to pěkně děkuju. Zároveň se dosti divím, že prokletí mých oblíbenců nestihlo Michala Pšurného, protože je super a omg fuck yeah, takovej borec v týmu. Asi bude někde v kolonce "Pekr, Bartoň a jiní", neboli Klub pro všechny moje hvězdy, co zůstaly. Je v něm Pekr, Bartoň a Pšurný. Evil trio nebo tak něco.

A když už jsme u té přípravy, Jiří Řípa válí, bojte se ho. Doufám, že si schová nějaký góly i na sezónu. A když už jsme u gólů, HCO sice slavně vítězí tu i onde, ale že by to bylo nějak zábavné, to se moc říct nedá. Třeba ten poslední zápas proti Znojmu mi přišel jako vyložené týrání, ta první třetina byla fakt za trest a já se většinu času jenom pochechtávala všemu možnému (od dodávek přes úzké dveře až po problémy). Třetí ale byla pěkná, to zas jo.

SKA Petrohrad má spanilou jízdu ve Švýcarsku na turnaji Basel Summer Ice Hockey. Vyhráli nad domácími, vyhráli nad Němci, vyhráli nad Bernem a dnes budou hrát ve finále proti nevímkomu. Tři roky po sobě se dostali do finále, cool. Nicméně vyhráli jen napoprvé, podruhé prohráli se Slovanem Bratislava (maj super logo, kdyby vás to zajímalo) a potřetí... uvidíme! Za jejich výkony doposud bych jim dala tak 2+, protože pořád je co zlepšovat (vyloučení, přesilovky, ta zkurvená třetí lajna...). Zde přikládám rozbor útoku aneb "jak to vidím já" (po shlednutí dvou úvodních zápasů):

První lajna Průcha - Thoresen - Afinogenov je pořád meh, protože jedinej hráč na úrovni pro první lajnu je Thoresen, sorry, tohle je moje přesvědčení. Druhá lajna (která by měla být první) Weindhandl - Martensson - Klimenko a její obranná dvojce Grebeškov - Děnisov je pořád ještě AWESOME, miluju je a ááách bože, kéž by z toho ledu nikdy neslezli. Třetí lajna Rybin - Něprjajev - Arťuchin je peklo na zemi. Sešli se tam dva mí hrdinové a jeden oslňující nováček a společně stvořili něco, co mi láme srdce. Ne že by hráli vyloženě špatně, ale... něco tomu chybí. Spolupráce, řekla bych. Když jsou na ledě, obvykle nastává panika a mě fakt nebaví být naštvaná na moje chlapce. Čtvrtá lajna Kučerjavenko - Fedorov - Kručinin je nádhera, hoši si sedli, Kručinin má zlatý ruce, Fedorov je ósom a Kučblabla k nim sedí (i když bych tam asi radši viděla Soloduchina, s Fedorem měli chemii).
Co se obrany týče nemám, co bych vytkla, snad jen Petrov by se mohl krotit s tou svou horkou hlavou. Jo a Fedorov a Semjonov maj zakázaný nahrávat si před bránou, infarktuju z toho.
Brankáři vypadaj dobře; semifinále odchytal Šikin, ten mladý je fakt šikovný.

A protože další zápas u nás v plechovce je až v září, snažím se vymyslet, jak se svým foťáčkem dělat lepší fotky (ok, můj foťák je super, ale u hokeje jsou dosti specifické podmínky). Taky se mi nabízí možnost využít zrcadlovku, ale ta věc má víc tlačítek jak věděcká kalkulačka a připadám si s ní jak dement (a to jsem ji prosím ještě ani nezapla). Na druhou stranu se ráda učím novým věcem, tohle je challenge. Ale kdyby to vyšlo, asi zamáčknu slzu, můj starý dobrý kamarád mi přirostl k srdci, přece jen udělal několik DOKONALÝCH fotek. Teď mluvím, jako by letěl do smetí, a to ho stejně budu brát na všechny výlety, jelikož je samozřejmě skladnější a na běžné focení je machr.

Myslím by mi po půlnoci měli vypínat internet, psala bych to the infinity and beyond. I'm off!

UPGRADE, 16:04
Tak jsem si vygůglila Zdeňka Okála a usilovně nenávidím vedení HCO. Ten chlap je super. Ty góly. Ty hity, ty bitky (ok tahle byla spíš fail, ale zastal se spoluhráče a to je vždycky super), jbefiioqbgfqrbgf. Co vás na něm nepřesvědčilo? Mně stačila tři střídání, mhé!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cestííí | 21. srpna 2011 v 11:57 | Reagovat

Mohu ti potvrdit, ano, víc jsem si všímala Okála.
Jsem ráda, že Radima nepočítáš do klubu oblíbenců. A doufám, že tedy kletba oblíbenců jednou nepřejde ve větší míře na mě.
Zajímalo by mě, jak široké dveře mají někde, hm, řekněme třeba v Petrohradě. Jedem se podívat, ne?

2 Kví-Kví | Web | 21. srpna 2011 v 12:20 | Reagovat

[1]: Já Radima z bezpečnostních důvodů vynechám a ty ho tu pak zákeřně zmíníš.
Jedeme! Макс, подъехай!

3 cestííí | 21. srpna 2011 v 12:55 | Reagovat

*stříbrná gaydávka mizí za rohem*

4 Eleanor | Web | 22. srpna 2011 v 20:55 | Reagovat

První a třetí lajna (Průcha, Thoresen, Afinogenov; Rybin, Něprjajev, Arťuchin) je mi dosti sympatická. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.