Věci, na které si nikdy nezvyknu

17. července 2011 v 18:06 | Kví-Kví |  Shoots!
Každoroční rozpad SKA započal. Nebaví mě tyhle depresivní úvahy.


Nasrat. Dnešní den bude jeden z těch horších. První rána?
Kasatonov: Alexej Jašin nedostane od SKA novou nabídku
Zamáčkla jsem slzu, zrovna jsme měli návštěvu a nebudu přece hysterčit. Druhá rána?
Tohle mě... vyloženě zdrtilo. Vidět tu změnu černé na bílém... dvanáct jich je pryč. Půlka týmu skončila.

Sezónu za sezónou SKA vypadnou v play-off, místo aby splnili ten "jednoduchý úkol" a postoupili alespoň do finále. Sezónu za sezónou se vedení rozhodne vyhodit půlku týmu. Poslední dvě léta jsem obvykle trávila tím, že jsem oplakávala své bývalé chlapce. Letos je to o to horší, že tenhle tým byl to pravé. Měl na to, s lepším trenérem by to kurva dokázal. Zvykla jsem si na ně během té sezóny víc, než na jakoukoli jinou sestavu. A to ani nemluvím o tom, že je už za dva týdny uvidím hrát.

Celý měsíc jsem se pochechtávala, že jim to omlazování moc nejde. Během jednoho dne mi ukázali, jak jsem se zmýlila. Čajánek, But, Brylin a Jašin odešli. Sušinskij je na waivers (tedy volně k odběru pro jiné týmy). Sergej Zubov ukončil kariéru a přidal se k trenérskému štábu. Tihle všichni byli nad třicet. Nejstarším hráčem týmu se tedy, když nepočítám brankáře Sokolova (protože brankáři maj vrchol kariéry později), stává Max Afinogenov, kterému je 32. Z původních 37 Leši Jašina skok poměrně značný.

Pokud Sušinskij odejde, SKA nemají kapitána. Pravým vůdcem ale, aspoň podle mě, byl vždycky Jašin. Bez starých kmetů může to velké K dostat prakticky kdokoli, můj typ je ale Max Rybin, protože je to dříč a dřív kapitánil ve Spartaku. Nejstarší Afinogenov na to nemá a nečekám, že by to Říha věnoval nějakému nováčkovi (snad). Cizinci dle mého taky nemají moc šancí, protože jejich ruština asi nebude nic extra (soudě podle Čechů).

Asi aby mi vedení zvedlo náladu, zveřejnili soupisku do Přerova. Rovnou říkám, že cokoli, co má v závorce číslo 1987 a vyšší, neznám. Mládí vpřed, nebo co to říkali. Na druhou stranu, nic se nemá přehánět a já se obávám, že v útoku bude chybět ten zkušený kmet, kterého má každý tým. V obraně otěže převezme Kalinin a Semjonov (pokud zůstane), ostatně Grebeškov už taky není nezkušené štěně. V bráně to jistí Sokolov. Útok je plnej skills, ale zkušenosti tak trochu chybí, řekla bych. Sic je tam Thoresen, majitel to Gagarina z prošlé sezóny.

Tohle každoroční testování věrnosti a loajality mě deptá. Aspoň si ale pak, s příchodem podzimu, můžu říct, že tohle je opravdu můj tým. Ať se děje, co se děje.

A nejsem schopná vystát Kolcova. No prosím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cestííí | 18. července 2011 v 19:20 | Reagovat

Káčko dostane Fedor, páč s tím, jak se SKA chtějí podobat týmu NHL, bych se nedivila, kdyby chtěli vlastního kapitána captain serious. Arty áčko a je vymalováno. Můžou se střídat. Hehehe. Ehm.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.