Lekce z mých oblíbených hráčů I.

10. července 2011 v 23:05 | Kví-Kví |  gLOVE side!
Aneb: Артюхин настолько крут,...
Haters to the left, thanks.Dnešní téma: Jevgenij Arťuchin (a bože česky to vypadá hnusně, azbuka ftw)

Jak to začalo:
První setkání nejspíše proběhlo kolem jedné ráno, když jsem sledovala Sens proti Ducks/Trashers někdy v sezóně 2009/2010. Usuzuji tak z toho, že jsem asi dva týdny měla lolz z toho jména a s oblibou ho opakovala při každé příležitosti.
Pak se Arty odstěhoval do SKA v průběhu podzimu, kdy jsem zrovna volně najížděla na Ufu kvůli Saprykinovi a měla málo času na SKA. Když jsem se ke SKA vrátila, nehrál kvůli ruce přejeté bruslí (grr zebry). A pak v lednu koukám na zápas, najednou megahit u mantinelu a má následná reakce: "A co toto je za vola?". Vola jsem si vygůglila, vůl předvedl pěknou hru a bylo vymalováno.

Co bylo dál:
SKA dorazili do play-off a padli. A Arty se odebral do reprezentace, přesněji EHC. Má duše zaplesala, tou dobou jsem již měla ve skříni lístky na EHT do Brna. Modlila jsem se, aby to vyšlo. A taky že jo! A tak jsem seděla ve čtvrté řadě a přede mnou bruslil největší poklad sborné (protože co si budem nalhávat, skvadra na EHT nebyla nic extra, zvláště díky absenci borců z Ufy). Byla jsem asi jediná, kdo ocenil hit na Rachůnka potleskem. A když si pustíte epickou bitku se třemi Finy, tak to tleskání kolem jedné minuty je moje maličkost. A ne, nemyslím si, že "zákeřně zmlátil tři Finy". Birjukov byl kurva zraněnej a Arty se ho zastal.
Když vyšel z haly, chudák Nabokov, jenž se mi zrovna podepisoval, byl zapomenut (následné přemýšlení, čí to je podpis, bylo vtipné), protože Arty je majestátní, a já na něj zírala jak na zjevení, když se mi podškrábl. Ještě víc epické pak bylo focení s ním o dva dny později. To ale staří čtenáři ví, že. Zmíním, že narozdíl od některých jiných (Finů, Švédů a ba i Čechů), se ochotně podepsal a vyfotil se se všemi, co měli zájem.
A taky ten roztomilý moment, který ovšem zůstane tajemstvím, jelikož jsem nejspíš jediná, kdo si ho všiml a awhahaha, bylo to krásné a mé srdíčko je z toho v arytmii.

A pak mistrák. Všichni víme, co se stalo. V důsledku toho mám ze zbytku hry okno, protože jsem seděla na gauči a brečela jako želva, jelikož můj mozek nechápal, co dělá. Připadala jsem si zrazená, což je směšné. Nicméně:
Hit na Michálka čistý nebyl, rozhodčí nezvládli situaci a Arty je v tomto případě nevychované hovado. Musím ovšem podotknout, že o pár zápasů dál proběhl prakticky stejný hit na Eliáše za bránou, který naše média označila jako jasnou chybu našeho hráče, protože "se měl dívat okolo". Hit na Rachůnka čistý byl. Že je Karel tele a nezapne si helmu pořádně, to není Artyho starost. Karlovi padá helma celkem pravidelně, což vím velmi dobře, svého nejoblíbenějšího hráče si hlídám.

Média rozpoutala hon na čarodějnice Artyho. Co se událo dál, bylo směšné. Arty je největší sviňák, prase a já nevím co ještě. Ale narozdíl od jistého Kuldy neposlal našeho hráče do nemocnine tím stylem, že daný hráč byl v bezvědomí a doktoři se báli o jeho život. Je pěkné, jak maj lidi dvojtý metr. Já z toho měla schýzu. Na jedné straně byli naši hráči, na druhé straně Arty. Dopadlo to tak, že se to prostě stalo a nelze to odestát. Vím jak Arty hraje a líbí se mi to (nikoliv však hity, kdy jde vážně o zdraví, to dá rozum). Přiznávám ale, měla jsem panickou hrůzu z každé následující hry.

A pak se ty nároďáčky potkaly znova a Karel s ním vysklil plexi. No bóže. U nás na zimáku taky vysklili mantinel a z nikoho to národního hrdinu neudělalo. Docela se divím, že se neobjevil titulek "Arťuchin zákeřně zničil plexi loktem", protože ano, prvně plexi okusilo jeho loket, a lokty jsou faul, že.

Co bude dál:
Podepsal dvouletý kontrakt se SKA (a jestli to vyjde, bude to jeho nejdelší angažmá, woo!). Bude jej trénovat pan Říha a prý ho chce zkrotit. Přeji hodně štěstí, opravdu.

Koala tea:
  • Coast-to-coast góly
  • Rychlost
  • Síla a stabilita
  • Schopný vést puk skrz obranu
  • Milý na fans
Chybí mu:
  • Schopnost víc se ovládat
  • Schopnost mířit (srsly, zapracuj na tom! na to, že byl do 16 obránce je ta střela boo)
  • Schopný centr s kvalitními přihrávkami (Fedor Fedorov?)
Tak prosím, come at me bro!
než začnete psát blbosti, věnujte pozornost přípravě rozumných argumentů, děkuji
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 cestííí | 11. července 2011 v 23:45 | Reagovat

myslím, že si zakládáš na mnoha prvenstvích. první češka, co s ním má fotku (což není ověřené) a první češka, co o něm napsala rozumný článek (což je ověřené). wooo!
mimochodem, jedna z dalších věcí, co mu chybí, je schopnost nemluvit. just sayin'.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.