Baby come back

13. července 2011 v 9:55 | Kví-Kví |  Scores!
Na létě je pár blbých věcí, třeba komáři, minimum hokeje a přestupy.
Ale zas abych nekecala, přestupy se dějí téměř v průběhu celého roku, jen těch pár měsíců před a během play-offs jsme o tento adrenalinový sport ochuzeni. Díky bohu.


Semjon Varlamov si vzal mou radu k srdci to promyslel a zůstává v Coloradu. Vidí svou budoucnost růžově, prý chtěl změnu, blablabla, dokud je na druhé straně planety, tak všechno dobrý. Anton Chudobin má dvouletou smlouvu s Bostonem. SKA tedy nejenom, že přišli o šanci získat mladého vicemistra světa, ale i rodáka z města brankáře Nabokova, nejspíš tedy hledají jinde. Jakub Štěpánek oznámil, že je s celou touto (patetickou) situací smířen, počítá s další výzvou a hodlá se rvát o místo v bráně. Hodný chlapec.

Když už jsem u těch brankářů, Tomáš Vokoun opustil Floridu. A odešel do Washingtonu. Ošemetná situace. Oh, jak ráda jsem za Vokyho! Konečně má před sebou tým, který na play-off prostě má. Dvojku mu dělá mladý Michal Neuvirth, který už své kvality předvedl víc než dost. Ale ono nikdy nikomu neuškodilo učit se od zkušenějšího krajana. Gólmani jsou prý divná zvířatka, tak si hoši aspoň budou rozumět.
Na druhou stranu, celá možnost hladkého postupu do play-off děsí mé vlastenecké já, které si zvyklo na možnost Vokyho v nároďáku. Jsou prostě věci, se kterými člověk počítá - chlapci z ČR a KHL, rozruch kolem Jana Marka a pár vypadnuvších z NHL (mezi které se počítal i Vokoun). Ovšem fear no more, letošní MS ukázalo víc než dobře, že i bez Vokyho to jde, když jej zdatně zastoupil tandem Pavelec-Štěpánek. (jestli bude Pavelec k dispozici, je věc jiná, tvařme se, že problém neexistuje)

Od nároďáku je kousek k Martinu Havlátovi. Můj oblíbený útočník, mrštný a schopný, jen kdyby ta zranění dala pokoj. Vyměnili jej do San Jose za Danyho Heatleyho. Což byl šok, aspoň pro mě. SJS jsou též pravidelným účastníkem play-off party, sic jejich výkony ve vyřazovacích bojích poněkud připomínají výkony SKA. Tedy jsou zoufale patetické, s ohledem na ten balík skills na každé lajně.
Zatímco Havlát nyní bude mít na lajně elitní spoluhráče (a tedy očekávám body, chlape!), Heatley se bude muset popasovat s opačnou situací. Na což Dany zvyklý není, v Ottawě i Sharks měl jak elitního centra, tak i kvalitní druhé křídlo. Teď mu zůstal Mikko Koivu. Sic je hvězdný, nemám ho ráda, bleh, drž se, Dany.

Tomáš Kaberle si to zamířil do Caroliny, kde vyhrál Stanley Cup jeho bratr František. Opáčko? Má smlouvu na tři roky, plat přes čtyři melouny/sezóna a nosti prý bude 51. Teď můžete dělat dojem na kamarády, heh.
ELH přišla o dva hráče, když Petr Vrána a Martin Růžička zamířili do Chabarovsku. Já se nesměju. Možná trochu. Ok, moc, proč proboha Chabarovsk? (neznalí hokeje můžou otevřít atlas světa, aby z toho taky něco měli) (i když co by tu neznalí hokeje hledali?) (možná doučování, rozhodně ne tolik závorek, chichi) Počítala jsem s tím, že oba borce uvidím hrát v rámci letní přípravy, a teď toto. Jak chcete!

A zatímco Amerika pláče nad dalšími 94 dny do startu nové sezóny, mně zbývá už jen sedm krušných dnů. Sezonu totiž počítám od začátku lékařských a výkonostních testů SKA. Chci fotky, muhaha! Pak ještě týden a jedu kupovat lístky. A ještě jeden a uvidím je hrát. Směšná, nereálná představa. Ale pravdivá.
Mám z toho ranní nevolnosti, true story.
A Max Afinogenov se nám za tři dny žení. Velká akce = hodně fotek, že ano? nej kámojdy s Artym
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bliss | Web | 13. července 2011 v 19:23 | Reagovat

Jů, abys nebyla těhotná :))

2 Morfínová | Web | 14. července 2011 v 17:19 | Reagovat

Napadlo mě přesně to samé co Bliss :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.